Богуславський волонтерський штаб: три лютих місяці
26 лютого у Богуславі відбулася зустріч громадських активістів, після якої створили Богуславський волонтерський штаб. Того ж дня вже розливали «узвар Бандери», поселяли переселенців, шукали ...
Додано:
Марина Гогуля
26 лютого у Богуславі відбулася зустріч громадських активістів, після якої створили Богуславський волонтерський штаб. Того ж дня вже розливали «узвар Бандери», поселяли переселенців, шукали спорядження для військових, створювали інформаційну команду.
За три місяці волонтери працювали за такими напрямками: пошук житла для переселенців, надання гуманітарної допомоги для переселенців, психологічні консультації, курси з надання домедичної допомоги, медичні консультації, пошук ліків, плетіння маскувальних сіток та маскувальних костюмів, пошук і покупка спорядження для військових, фінанси, транспортна логістика, диспетчерська служба, виготовлення «смузі Бандери», гурток з образотворчого мистецтва для дітей і дорослих, інформаційна робота, приготування смачної випічки, пункт видачі одягу для переселенців.
«Перші півтори місяця роботи штабу в нас було багато переселенців саме з Київщини, Чернігівщини, Сумщини, де велися бойові дії. Люди часто їхали транзитом, тікаючи від обстрілів, день-два були тут, приходили до тями, а потім їхали далі, на захід України чи за кордон. Було багато людей, які тут залишилися, маючи близьких друзів або рідних тут. Такою була перша хвиля переселень, а друга хвиля – це коли люди їхали сюди, у більш-менш тихе місце, подалі [від міст, які часто обстрілюють]. Потім була [третя] хвиля – десь зі Сходу, Півдня (Харківщина, Донеччина, Луганщина, Запоріжжя, Херсонщина). І зараз ці люди продовжують до нас їхати, хоча ми думали, що до нас буде досить складно дістатися, однак люди знаходять можливість і почувають себе тут безпечно…» – розповідає координаторка Богуславського волонтерського штабу, Юлія Гейко.
За три місяці роботи Богуславського волонтерського штабу волонтери поселили біля 150 переселенців та знайшли нічліг багатьом із тих, хто їхав із зони бойових дій через Богуслав транзитом, а починаючи з першого тижня повномасштабної війни видали щонайменше 4500 продуктових наборів для переселенців. Також закупили і передали спорядження і оптику для військових на 267 000 грн, пошили і передали для них 112 маскувальних сіток і 27 маскувальних костюмів, постійно надсилають на передову одяг, їжу тривалого зберігання і ліки.
«Коли з самого початку [повномасштабної війни] велися активні бойові дії на Київщині, наша допомога направлялася туди. У перші місяці ми передавали і тепловізор, і рації, і плити з плитоносками і по запитах, яка амуніція їм була потрібна, – ми купували і передавали. Також була тактична медицина: наші друзі, земляки знаходили тактичні аптечки за кордоном і передавали сюди, просто медикаменти, які ми могли передати і в шпиталі, і напряму, адресно – військовим. Також речі повсякденного вжитку – футболки, білизну, шкарпетки, розгрузки, які шили наші дівчата[-волонтерки], наколінники передавали, продукти, засоби гігієни. Зараз, коли звільнили Київщину і почалися активні дії на Сході, ми спрямували свою допомогу туди. Передавали [також] на Миколаївщину нещодавно передачу. Інколи до нас за допомогою звертаються рідні наших земляків-військових, тож ми намагаємося надавати допомогу і через них» – зазначає, Юлія Гейко.
«Під час створення Богуславського волонтерського штабу багато зусиль було покладено на розвиток інформаційному напрямку. Створено сторінки у трьох соціальних мережах: facebook, instagram і telegram та розроблено простий, але впізнаваний дизайн. Більше десяти волонтерів було залучено для створення інформаційних матеріалів та максимального їх поширення. Наші диспетчери передають нам інформацію, що їм часто телефонують і просять допомогу люди із сусідніх громад та інших регіонів України, наприклад з Львівщини. Також волонтери беруть участь в інформаційній війні проти росії, докладаючи зусиль до блокування ворожих акаунтів і каналів у соціальних мережах» – розповідає волонтер Віталій Ніщименко.
Богуславський волонтерський штаб у соцмережах:
Більше про роботу штабу – в матеріалі радіо Богуслав-FM.
Підтримати фінансово волонтерські закупівлі штабу можна за реквізитами:
4149609011970888 (ПриватБанк) Тропотяга Галина Олександрівна
Чільне фото: Ірина Бузинна