Довідник «Травматичні події: психологічна підтримка та самодопомога»

28 липня 2022 року Проєктом Ради Європи  «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза II» опубліковано довідник «Травматичні події: психологічна підтримка та ...

Додано:
oksana

News on toolkit

oksana

28 липня 2022 року Проєктом Ради Європи  «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза II» опубліковано довідник «Травматичні події: психологічна підтримка та самодопомога».

Довідник створений з метою сприяння наданню допомоги та послуг внутрішньо переміщеним особам та постраждалому населенню на основі підходу, інформованого про травму.

Довідник містить: інформацію про різницю переживання стресу і травми, поради надання першої психологічної допомоги, методики відновлення психологічного стану та інше.

Довідник допоможе фахівцям і фахівчиням допоміжних професій соціальної сфери надати базову допомогу людям, які переживають травматичні події та попередити власне професійне вигорання.

Підходи Довідника  апробовано в межах довготривалого навчання з розвитку стійкості громад та подолання посттравматичного стресового розладу, організованого Проєктом в жовтні 2021 – липні 2022 року. У довготривалому навчанні взяли участь мультидисциплінарні команди фахівців і фахівчинь Бердянська, Краматорська, Кривого Рогу, Сторожинця, Таїрова з метою формування єдиного системного підходу до роботи з травматичними подіями та психологічними травмами.

Зміст і формат Довідника сформульовано за результатами аналізу потреб фахівців і фахівчинь закладів освіти, соціальних служб, центрів надання безоплатної допомоги, громадських організацій, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам і постраждалому населенню (масштабне опитування відбулось у березні – травні 2022 року).

Електронна версія Довідника має зручну навігацію змісту та методик, а також  адаптована до використання окремих сторінок і розділів у якості інформаційних буклетів та плакатів. 


Тематика публікації:                            

Останні публікації цього розділу:

Курс обміну валют за грантами від Європейської Комісії: як звітувати донору?

Що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Всесвітній день пам’яті жертв ДТП: як Україна може знизити смертність на дорогах?

Говоримо про ВІЛ / СНІД з дітьми: як, коли та що врахувати

Захист вебресурсів для громадських організацій: чому це важливо сьогодні?

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)