Пластикові кришечки збирають у Кропивницькому на добрі справи

У Кропивницькому збирають пластикові кришечки, аби допомогти військовим та людям, які живуть на територіях, постраждалих від війни. Пластикові кришечки збирають в освітньо-культурному просторі ...

photo_5474518474471620031_y
Пластикові кришечки збирають у Кропивницькому на добрі справи

У Кропивницькому збирають пластикові кришечки, аби допомогти військовим та людям, які живуть на територіях, постраждалих від війни. Пластикові кришечки збирають в освітньо-культурному просторі “Гончаренко центр”, далі здають на переробку та на виручені кошти купують спеції, пакети, томатну пасту для сухих супів і борщів, котрі готує спільнота “Годуємо патріотів!”

“Днями ми завезли і здали перші 150 кілограмів цієї вторинної сировини, отримали 1500 гривень і вже замовили 4000 пакетів для супів. У кожен пакет волонтери та волонтерки вкладають етикетку, а також сушені овочі, спеції та крупу або вермишель, за рецептом. Ці супи місцеві волонтери возять із Кропивницького у Донецьку, Луганську, Херсонську та інші області, що постраждали від війни!”, – говорить директорка Гончаренко центру Вікторія Талашкевич.

Навесні, коли збір кришечок тільки почався, із Кропивницького їх пересилали в Одесу, де соціальне підприємство виготовляло з них спеціальні контейнери для насушених овочів, якими користується спільнота “Годуємо патріотів”. Але вартість пересилки кришечок виявилась досить високою для того, щоб цей напрямок роботи продовжувався. Волонтери отримали 15 контейнерів, якими успішно користуються щосуботи під час фасування, і далі вирішили збирати та здавати кришечки на переробку у себе в обласному центрі.

“Ми маємо надійних, соціально відповідальних та відданих справі волонтерства партнерів, котрі тримають пункт прийому вторинної сировини за адресою вул. Комарова, 46. Свого часу саме це підприємство було партнером фонду “Овес”, котрий закликав людей збирати кришечки і на зібрані кошти займався протезуванням військових, тож ми з цим пунктом прийому сировини працюємо вже багато років, і ця співпраця завжди приємна та взаємовигідна”, – каже Вікторія Талашкевич.

За її словами у найближчі кілька тижнів планується налагодити постійний потік коштів, отриманих за кришечки, як один із методів фандрайзингу для волонтерської спільноти. Адже з початку повномасштабного вторгнення хлопці та дівчата, котрі готують супи у Кропивницькому, приготували і передали на постраждалі території вже понад 30 тисяч пакетів із різними супами. Спочатку це були пакети, розраховані на 7 літрів супу, зараз це пакети, розраховані на 4 літри супу. Тож, орієнтовно, можна підрахувати, що із супів, котрі готують у Кропивницькому, було зварено понад чверть мільйона порцій смачної, гарячої, поживної їжі. 

Таким чином збір пластикових кришечок – це ще один крок до продуктової безпеки українців та українок. Один кілограм кришечок – це 10 грн, на які спільнота «Годуємо патріотів» може купити пачку молотого перцю. Десять кілограмів – це 100 грн., на які волонтери і волонтерки можуть купити кілька кілограмів солі, котру треба додавати у кожен пакет супу. Станом на зараз до збору кришечок долучаються все нові і нові колективи – кришечки збирають в ОСББ, на підприємствах, у школах. Щодня п’ять-десять осіб приносять цю яскраву сировину у Гончаренко центр за адресою вул. Велика Перспективна, 4а, вхід збоку.

Графік роботи центру:
Понеділок-Середа з 14.00 до 19.00;
Четвер-П’ятниця з 12.00 до 19.00;
Субота з 12:00 до 16:00; Неділя – вихідний.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я