Визначено переможців ІІ Літературного конкурсу імені Івана Дубинця

20 серпня, у 102 річницю Медвинського повстання 1920 року, у Медвині на Київщині відбулися урочистості з нагоди цієї події, серед яких – і оголошення переможців ІІ Літературного конкурсу імені ...

Оголошення переможців ІІ Літературного конкурсу імені Івана Дубинця 20 серпня 2022 року у Медвині
Визначено переможців ІІ Літературного конкурсу імені Івана Дубинця

20 серпня, у 102 річницю Медвинського повстання 1920 року, у Медвині на Київщині відбулися урочистості з нагоди цієї події, серед яких – і оголошення переможців ІІ Літературного конкурсу імені Івана Дубинця. Честь оголосити лауреатів конкурсу випала Наталці Позняк-Хоменко (Український інститут національної пам’яті) та засновникам освітньої ініціативи «Медвин. Повстання» Віталію Ніщименку і Марині Гогулі.

За правилами нашого конкурсу, обрано чотирьох переможців, які отримали найбільше балів від журі: трьох серед дорослих учасників та одного – серед учасників до 18 років. Кожен із п’ятьох членів журі оцінював твори, не знаючи їх авторів, за шкалою від 1 до 10, де 10 – найвищий бал.

Отож, найбільше балів від журі отримали такі твори дорослих учасників:

  • «Сіра книжечка» (49 балів). Авторка – Олена Скуловатова, с. Путрівка, Київська обл.. Також цей твір найбільше сподобався оргкомітету, що також мав обрати переможця, за правилами конкурсу;
  • «Червона папка професора Загоруйка» (42 бали). Автор – Валерій Хмелівський, м. Бердичів, Житомирська обл.;
  • «Славка-бавка, стільчик і лавка» (40 балів). Автор – Василь Горбатюк, м. Хмельницький;
  • дитячий твір, який отримав найбільше балів від журі – «Очі Медвина» (36 балів). Авторка – Марія Кухарук, 14 років, м. Дубно, Рівненська обл.

Також близькими були до перемоги Марта Костирко (м. Бібрка, Львівська обл.), твір якої «Сентиментальна історія» набрав 39 балів від журі, та Валерія Габай (м. Київ), яка змагалася за перемогу серед учасників віком до 18 років – її оповідання «Медвин. Історія одного села» отримало 35 балів від журі. Ці учасники будуть відзначені книжковими призами.

Загалом у конкурсі цього року взяли участь 29 творів-учасників, серед яких 6 дитячих творів і 23 дорослих твори. Їх автори походять з 17 областей України (Вінниччини, Волинської області, Січеславщини, Житомирщини, Закарпаття, Запоріжжя, Київщини, Кропивниччини, Львівщини, Полтавщини, Рівненщини, Сумщини, Тернопільщини, Харківщини, Хмельниччини, Черкащини, Чернівеччини).

Літературний конкурс заснований освітньою ініціативою «Медвин. Повстання» у 2021 році на пошану Івана Дубинця (1903–1954) – учасника українського визвольного руху, громадського діяча, письменника та науковця, автора книги про Медвинське постання «Горить Медвин», співупорядника тому свідчень і документів про Голодомор англійською мовою «Біла книга про чорні справи Кремля».


 

Останні публікації цього розділу:

Розпочався проєкт «Впровадження підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті»

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає проєкт зі зменшення випадків мови ворожнечі в країнах Східного партнерства

Тренінг в медіабазі: Психологиня розповіла журналістам про види когнітивних спотворень та їхній вплив

21 Docudays UA: Саунд­скейпінг пам’яті, низові культурні простори та європейський кіноринок — добірка дискусій DOCU/PRO та DOCU/СИНТЕЗ

Пів тисячі молодих лідерів і лідерок закінчили "Школу молодіжних рад"

Доступ до публічної інформації в ОМС: як зробити так, щоб усе запрацювало?