Чого потребує молодь ВПО Чернівецької області: короткі підсумки анкетування

Товариство «Український народний дім в Чернівцях» поцікавилося у молоді, що мешкає у Великокучурівській, Вижницькій, Недобоївській, Новоселицькій та Хотинській громадах Чернівецької області, що ...

Молодь ВПО Чернівецької області: короткі підсумки анкетування
Чого потребує молодь ВПО Чернівецької області: короткі підсумки анкетування

Товариство «Український народний дім в Чернівцях» поцікавилося у молоді, що мешкає у Великокучурівській, Вижницькій, Недобоївській, Новоселицькій та Хотинській громадах Чернівецької області, що потрібно для кращої інтеграції ВПО у життя їхніх громад.

Коротку анкету заповнювали як місцеві мешканці, так і внутрішньо переміщені особи віком від 18 до 35 років.

Зокрема, молодим людям пропонували оцінити рівень їхньої включеності за 5-бальною шкалою. Включеними у повсякденне життя почуваються 48,1% респондентів ВПО та 66,7% місцевих мешканців, в економічне життя найбільш включені місцеві мешканці (61,9%) проти лише 18,5% ВПО, у публічне життя почувається не включеною місцева молодь на 28,6%, а молодь з числа ВПО – на 63%.

Що важливо для відчуття включеності у життя громади, на думку експертів?

  • Можливості знайомства з новими людьми, спілкування з сусідами, взаємодопомогу й взаємопідтримку, брати участь у прийнятті спільних рішень, повага з боку інших до думок й позицій впливають на відчуття включеності в повсякдення життя громади.
  • Можливості працевлаштування в громаді, отримувати гідну винагороду за свою працю, знання про бізнес, який працює в громаді, сплата податків в громаду впливають на відчуття включеності в економічне життя громади.
  • Можливості участі у спільних заходах, вплив на вирішення місцевих справ, взаємодія з місцевою владою впливають на відчуття включеності в публічне життя громади.

Які ж послуги та ініціативи, на думку молоді, необхідно впровадити, щоб переселенці мали більше можливостей для інтеграції в громади та кращі умови для задоволення власних потреб?

Рейтинг пріоритетів розподілився наступним чином:

  • створення молодіжних клубів, де молоді ВПО можуть спілкуватися з однолітками – 19,5%;
  • заходи для дітей (арт-терапія, талант-шоу, екскурсії тощо) – 17,8%;
  • психологічна, правова та соціальна допомога ВПО – 16,1%;
  • співпраця з державними та недержавними службами зайнятості для пошуку роботи для ВПО – 14,9%;
  • початкова допомога новим підприємствам для ВПО, тренінги з розвитку бізнесу – 13,8%;
  • єдиний офіс для надання соціальних послуг ВПО – 12,1%;
  • тренінги для ВПО та місцевих органів влади про права ВПО – 5,7%.

До речі, набір на навчання у бізнес-школі для молоді з Хотинської, Недобоївської, Новоселицької, Вижницької та Великокучурівської громад Чернівецької області продовжено.

Подати заявку можна за посиланням. 

Про методологію дослідження:

  • Опитування «Розвиваємо громаду для життя й успіху: чого потребує молодь ВПО?» проводилося у межах проєкту «Підтримка інтеграції молоді з числа ВПО», який реалізовує ГО Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» у рамках програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.  
  • Опитування проводилося серед молодих людей, що проживають в проєктних територіальних громадах Чернівецької області – Великокучурівській, Вижницькій, Недобоївській, Новоселицькій та Хотинській. 
  • Збір даних тривав упродовж 26 липня – 18 серпня 2022 року. 
  • Генеральну сукупність становила молодь віком до 35 років вказаних громад. 
  • Участь в опитуванні взяли 57 осіб. При аналізі з масиву даних виключено відповіді 8 людей (14% від усіх респондентів), які не погодилися з політикою персональних даних, а отже – не відповідали на інші включені до опитувальника запитання. Експерти звертають увагу, що опитування не є репрезентативним за жодним територіальним чи соціально-демографічним показником, його результати розкривають думки та позиції тих респондентів, які погодилися брати участь в опитуванні.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади

Асоціація громадських радників України розробила Порадник безпеки для мешканців громад