Аналіз російської пропаганди у Херсонській області у вересні 2022

Представляємо вашій увазі аналіз російської пропаганди за вересень 2022, націлений у першу чергу на жителів Херсонської області.Т.я. на території тимчасово окупованої Херсонської області відсутній ...

Додано:
Yuriy Antoshchuk

аналіз російської пропаганди у Херсонській області
Аналіз російської пропаганди у Херсонській області у вересні 2022

аналіз російської пропаганди у Херсонській області

Представляємо вашій увазі аналіз російської пропаганди за вересень 2022, націлений у першу чергу на жителів Херсонської області.

Т.я. на території тимчасово окупованої Херсонської області відсутній український зв’язок, а Інтернет йде через росію, то він максимально цензерується, і українські новинні сайти не відкриваються без VPN. На жителів Херсонщини, які вимушені залишаться в окупації, працює російська пропаганда через російське телебачення, російські газети, російські Телеграм-канали та сайти.

У звіті міститься аналіз більше 2000 публікацій тематичних російських Телеграм-каналів, загальна аудиторія яких складає 233 830 підписників, середній показник охоплення публікацій всіх каналів складає 190 100.

Детальний звіт доступний для завантаження, нижче наведений короткий огляд аналізу.

Ключовими подіями вересня були: оголошення президентом росії часткової мобілізації, визнання поразок на північному напрямку України, проведення та визнання росією псевдо-референдуму на окупованих територіях, активні дії армії України на південному напрямку.

Як російськи ЗМІ називають українців

Як російськи ЗМІ називають українців

Протягом чотирьох тижнів настрій та теми новин змінювались. Все починалось помірно, окупаційна влада на окупованих територіях займалася пропагандою величі РФ, позбувалася української символіки, “перевиховувала” українських вчителів на російські “стандарти”, завозила “правильні” підручники на Херсонщину. Пропагандисти пишалися допомогою, підтримкою, яку вони можуть надати жителям окупованих територій. Почали говорити про перемовини РФ з Україною, але у цих новинах пропонували США змусити Володимира Зеленського сісти за стіл перемовин. На другому тижні натяки на перемовини були агресивними, сподівались на перемовини виключно на умовах росії. По закінченню другого тижня новин або роздумів про перемовини не було.

Чим активнішими були дії ЗСУ, тим більше з’являлося новин про успіхи армії РФ. Ці новини були про жорстоку відповідь силам ЗСУ, про велику кількість загиблих українських солдатів та розбитої техніки. ЗСУ в російських новинах висвітлюють, як нелюдів, які навмисно обстрілюють мирне населення.

Що більше успіхів здобуває ЗСУ на Херсонському напрямку, то більше влада окупантів тероризує мирне населення. Був створений чат бот у Telegram, куди можна надсилати інформацію про перебування або переміщення ЗСУ та партизанів. Зараз в цей чат бот можна також надсилати інформацію про прихильників України та русофобів. В проросійських пабліках останні два тижні існує думка, що треба “щось” робити з тими, хто чекає на ЗСУ.

У вересні російські ЗМІ визнали, що це не просто “спецоперація”, яка мала закінчиться вже давно, а це реальна війна з великими людськими втратами. Протягом другого і третього тижнів в новинах знаходять великого ворога (США), якому буде не так просто протистояти, це не просто війна з Україною. І тепер треба робити нові вимушені кроки, такі як часткова мобілізація.

Більш детальна інформація з відповідними діаграмами – у звіті (pdf, ~ 2 Мб)


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я