Бабуся та онук з Маріуполя стали першими мешканцям шелтеру для ВПО у Полтаві

Юлія Миколаївна разом з 11-річним онуком Кирилом вже місяць живуть у шелтері для ВПО, який у Полтаві відкрила благодійна організація "Світло надії".З Маріуполя вони виїхали 24 лютого. Проте змогли ...

Додано:
i.solianyk

Дизайн без назви (20)
Бабуся та онук з Маріуполя стали першими мешканцям шелтеру для ВПО у Полтаві

Юлія Миколаївна разом з 11-річним онуком Кирилом вже місяць живуть у шелтері для ВПО, який у Полтаві відкрила благодійна організація “Світло надії”.

З Маріуполя вони виїхали 24 лютого. Проте змогли проїхати лише 10 кілометрів. Селище, в якому зупинилися, вже було в окупації і рухатися далі стало дуже небезпечно.

«Щодня ми спостерігали, як горить наш Маріуполь. Жили у місцевої жінки. Із селища чудово видно місто. Увечері було особливо моторошно. Здавалося, весь Маріуполь був у вогні. Дим і запах горілого діставалися навіть до нас», – згадує Юлія Миколаївна.

Над головами бабусі та Кирила постійно пролітали літаки та снаряди, випущені із градів.

«Я ще з 2014 року знав, що в таких випадках треба падати на землю. Бабуся не завжди так робила. Сварив її за це. Тільки правильно падати не вмів…», – каже Кирило.

Після цього у хлопця з’явилися біль у тілі та синці.

У квітні Юлія Миколаївна разом із хворим онуком в евакуаційній колоні виїхали до Бердянська. Там кілька днів спали на зсунутих стільцях. Потім їх відвезли до Запоріжжя, а вже звідти – до Полтави.

«Жили у знайомих. Потім у тому ж селі нам знайшли хату. Але в будинку уже 10 років ніхто не мешкав. Тому умови не кращі. Та більшість часу проводили з Кирилом у лікарнях. Після обстежень у нього виявили компресійний перелом хребта», – розповідає Юлія Миколаївна.

Жінка почала шукати житло з нормальними умовами для травмованого онука. Знайшла кімнату, але без меблів. Потім їй порадили наш шелтер для ВПО. У ньому вже були ліжка та матраци, закуплені за кошти суб-грантупроєкту EU4CSOs Emergency Actions, та все інше, необхідне для проживання.

 Кирило та бабуся стали першими мешканцями притулку.

«Тут сучасний ремонт. Ліжка нові, якісні. Дитині з такою травмою, перш за все. треба зручне місце для спання. Тому ми переїхали сюди», – говорить жінка.

Нарешті бабуся та онук знайшли хоч і тимчасову, але затишну домівку!

 

Публікація підготовлена в рамках суб-гранту проєкту EU4CSOs Emergency Actions за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».

Її зміст є виключною відповідальністю суб-грантера проєкту EU4CSOs Emergency Actions БО «Світло надії» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

#StandWithUkraine #ПрямуємоРазом #EU4CSOsEmergencyActions


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції

Закарпаття активно підвищує енергетичну стійкість

«Огляд у гінеколога\-ині»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

“Перевідкрити Закарпаття — перевідкрити Україну”: стартував 5-й форум Re:Open Zakarpattia

Де переселенці можуть отримати безоплатну юридичну допомогу? Добірка актуальних ініціатив

Як інноваційні рішення змінюють життя в Підгородненській, Перещепинській, Новоодеській та Казанківській громадах