У Рівному вчилися протидіяти торгівлі людьми в період повномасштабної війни в Україні

У Рівному відбувся перший тренінг для надавачів неспеціалізованих послуг (громадських організацій, благодійних фондів, волонтерських об'єднань) в рамках проєкту «Забезпечення комплексного реагування ...

ТЛ1
У Рівному вчилися протидіяти торгівлі людьми в період повномасштабної війни в Україні

У Рівному відбувся перший тренінг для надавачів неспеціалізованих послуг (громадських організацій, благодійних фондів, волонтерських об’єднань) в рамках проєкту «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно-зумовленого насильства під час війни» у Рівненській області. Навчання організувала ГО Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка»,  участь у тренінгу взяли представники понад 10 організацій, які нині працюють на Рівненщині.

Керівниця організації Лариса Гунько заначила – «Наш проєкт допоможе громадянам, які постраждали від війни (ВПО та жителям приймаючих громад) і перебувають у групі ризику, налагодити доступ до гуманітарної, соціальної, психологічної та правової допомоги. Людям, які стали постраждалими від торгівлі людьми, експлуатації, насильства буде надаватися пряма професійна допомога за їхніми потребами: матеріальна, соціальна, правова, сприяння економічній стабільності.

Превентивний напрямок проекту забезпечить доступ цільових груп до корисної інформації, допоможе людям сформувати навички безпечної поведінки» – розповіла Лариса Гунько.

ТЛ7

Під час роботи учасники спільно з тренерками проекту закріпили наступні теми:

- Визначення торгівлі людьми. Огляд ситуації з торгівлею людьми в Україні. Статистика. Тенденції торгівлі людьми в умовах війни і гуманітарної кризи;
– Прямі і непрямі індикатори торгівлі людьми. Виявлення випадків торгівлі людьми;
– Перенаправлення потенційних постраждалих від торгівлі людьми для формальної ідентифікації і спеціалізованої допомоги. Наявна допомога для ПТЛ в рамках Національного механізму взаємодії, а також від міжнародних організацій та спеціалізованих НУО.

ТЛ12

У практичній частині тренінгу учасники обговорили шляхи етичної комунікації з потенційно постраждалою особою від торгівлі людьми. Дотримання безпеки, конфіденційності та уникнення повторної травматизації, обговорили шляхи перенаправлення і системи надання допомоги постраждалим. Національний механізм взаємодії – перенаправлення дітей, які ймовірно постраждали від торгівлі людьми, а також яка нині є допомога від недержавних установ і організацій.

ТЛ14

Присутні спільно дійшли висновку – що нині в період військового стану ситуація у сфері торгівлі людьми загострилася, адже значно збільшилася кількість вразливих категорій населення, через усім нам відомі причини – люди залишились без роботи, без домівок, опинилися у чужих містах та селах. Чимало людей у пошуках роботи за кордоном – відтак ризики потрапити у пастку зростають.

Проєкт втілюється у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за фінансової підтримки Міністерств закордонних справ Норвегії та Данії.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення