Ліга сильних — що це і про що?

“Ми об’єдналися, щоб змінити правила гри в українському суспільстві, подолати монополію на тему прав осіб з інвалідністю і залучати людей з інвалідністю до реалізації власних прав і свобод.”— Ліга ...

Додано:
dariya.kondratiuk

IMG_7631
Ліга сильних — що це і про що?

“Ми об’єдналися, щоб змінити правила гри в українському суспільстві, подолати монополію на тему прав осіб з інвалідністю і залучати людей з інвалідністю до реалізації власних прав і свобод.”— Ліга сильних.

 

“Ліга сильних” — це громадська спілка, яку заснували 6 організацій, що працюють у сфері осіб з інвалідністю, та яка  має на меті змінити стереотипи суспільства про людей з інвалідністю та сформувати інклюзивний підхід до суспільної свідомості.

 

Об’єднання виникло у 2021 році як реакція нового покоління професійних і незалежних лідерів на монополію і формалізм, що твердо вкорінювалися в Україні серед громадських організацій, що діють в інтересах осіб з інвалідністю. На жаль, інвалідність довгий час була темою, яка в більшості випадків тягне за собою цілий шлейф корупційних історій та якою часто спекулюють на різних рівнях (від державного до особистісного). 

 

Але об’єднання організацій в «Лігу сильних» свідчить про формування принципово нового світогляду та бачення розвитку сегмента громадянського суспільства і гідного життя людини з інвалідністю. Консолідація зусиль організацій зі спільними цінностями сприятиме об’єднанню експертів і створенню умов для їх видимості, а також зростанню експертності Ліги в цілому. «Ліга сильних» — це реальна альтернатива існуючій системі несправедливості й штучних перешкод на шляху до природного розвитку даного сегмента громадянського суспільства.

 

Ініціатори створення спілки  мають спільну ідею, цінності й бачення шляху розвитку всіх організацій, що діють в інтересах осіб з інвалідністю, володіють необхідними особистими й організаційними ресурсами, різнобічним практичним досвідом і стійкими зв’язками, тобто всім тим, що може допомогти незворотності та стійкості процесу змін. І наразі Ліга колективно працює у таких напрямках:

  • адвокація питань і потреб людей з інвалідністю;
  • розбудова спільноти організацій у сфері прав людини з інвалідністю та посилення інституційної спроможності членів спілки; 
  • зміна сприйняття інвалідності у суспільстві з відхилення на нормальну складову життя;
  • проведення досліджень, вивчення міжнародного досвіду та аналіз законодавства у сфері прав людини з інвалідністю;
  • міжнародне представництво членів спілки.

 

Як і будь-яка інша спілка, Ліга має набір правил, моральних і ділових принципів, які поділяють усі наші члени. Лідери об’єднання визначають ціннісні принципи інституційної платформи організацій громадянського суспільства людей з інвалідністю, які будуть здатні забезпечити її стійкість на різних етапах розвитку, серед яких основними є:

  • Справедливість
  • Зміни
  • Розвиток
  • Суперліга
  • Гнучкість
  • Результативність

 

«Ліга сильних» покликана об’єднати громадські об’єднання й активізувати людей з інвалідністю для участі в реалізації власних прав і формування нових можливостей підвищення якості власного життя, забезпечення рівних прав і можливостей, соціального захисту, навчання, роботи й доступу до об’єктів фізичного оточення, транспорту, інформації та зв’язку.

 

Сьогодні членами та партнерами Ліги є 11 громадських організацій: ГО “Група активної реабілітації”, ГО “Відчуй”, ГО “Бачити серцем”, Благодійний фонд “АІК”, ГО “Родина для осіб з інвалідністю”, ГО “Майстерня мрії”, ГО “Українська асоціація носіїв кохлеарних імплантів”, ГО “Харківська асоціація незрячих юристів”, ГО “Захист”, Харківська обласна фундація “Громадська Альтернатива”, ГО “Гармонія”

 

ГО “Група активної реабілітації”

“Група активної реабілітації” це громадська організація, основною сферою діяльності якої є активна реабілітація та захист прав осіб з ушкодженнями спинного мозку. Наразі “Група активної реабілітації” працює у трьох напрямках: гуманітарна підтримка (засоби особистої гігієни, технічні засоби тощо), допомога у подорожі до безпечних районів та тимчасового проживання (шукає довгострокову можливість), а також допомога у виїзді за кордон та пошуку комфортних місць для життя. Один з головних принципів організації: “Навчився жити після травми сам – навчи іншого”, а основними спікерами є Віталій та Уляна Пчолкіни.

 

ГО “Відчуй”

«Відчуй» — це громадська організація, заснована в 2011 році Людмилою та Андрієм Пишними, яка системно займається допомогою та соціальною адаптацією людей з порушеннями слуху. За роки діяльності організація реалізувала понад 15 всеукраїнських проєктів, серед яких унікальний для України інклюзивний табір, спрямований на соціалізацію дітей із порушеннями слуху, створення креативного простору «ТАМ» та музичного класу «Біг Бах» для нечуючих, цикл уроків про інклюзію для школярів «Жива мова», безкоштовні онлайн-курси жестової мови для широкого загалу. Під час війни основним видом діяльності організації є підтримка та допомога сім’ям дітей з вадами слуху, продовження роботи вчителів з дітьми, а також переклад і публікація в соціальних мережах відеозаписів виступів керівників країни.

 

ГО “Бачити серцем”

Основною сферою діяльності громадської організації “Бачити серцем” є комплексна підтримка сімей, які виховують дітей та дорослих зі складними порушеннями розвитку. Наразі об’єднання працює за кількома напрямками: онлайн-підтримка сімей, яким довелося переїхати (адаптація на нове місце, розробка програми реабілітації підопічного тощо), психологічний супровід сімей, які виховують дітей зі складними порушеннями розвитку, юридичний супровід (допомога в оформленні документів для перетину кордону, поселення на новому місці тощо), гуманітарна допомога (засоби особистої гігієни, товари, ліки, технічні засоби), а також онлайн-заняття для підлітків та молоді зі складними вадами розвитку. Основною спікеркою організації є Олеся Яскевич.

 

Благодійний фонд “АІК”

Історія Благодійного фонду АІК розпочалася в 1999 році, коли четверо друзів – юнаків із важкими формами фізичних захворювань – вирішили об’єднатися для взаємодопомоги один одному у вивченні й освоєнні комп’ютера. З часом активність фонду зростала, до неї стали долучатися нові члени. Так було створено юридичну особу Благодійний фонд і тепер БФ АІК підтримує людей з інвалідністю в різний спосіб: допомагає в освоєнні необхідних знань та навичок в професіях,  що мають попит (в основному в ІТ сфері), інформує та популяризує сфери захисту прав людей з інвалідністю, надає благодійну допомогу у вигляді комп’ютерної техніки для навчання, а в окремих випадках допомагає з харчами, засобами гігієни, ліками тощо. Основною спікеркою фонду є Юлія Ресенчук.

 

ГО “Родина для осіб з інвалідністю”

Громадська організація “Родина для осіб з інвалідністю” — це співтовариство сімей, які допомагають і підтримують один одного в усіх сферах життя, а членами  цього об’єднання є сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю. Організація всіляко допомагає таким дітям та молоді, зокрема забезпечує денний догляд, соціальну адаптацію, освіту та психологічну підтримку. Головним принципом організації є слова:”Кожна дитина – індивідуальність, кожна дитина – особлива, але всі діти – рівні!”. Основною спікеркою “Родини для осіб з інвалідністю” є Маріанна Онуфрик.

 

ГО “Майстерня мрії”

Громадська організація «Майстерня Мрії», основною спікеркою якої є Галина Штогрин — це спільнота, яка об’єднує молодь з ментальними порушеннями. Організація допомагає студентам в освоєнні побутових навичок, здобутті неформальної освіти та практикує арт-терапію, займається просвітницькою роботою з прав людини та прав людей з інвалідністю, а також займається просвітництвом в сфері інклюзії і супроводом сімей. Особливістю “Майстерні” є запровадження соціального підприємництва з виготовлення чаю, чим показує суспільству хороший приклад для наслідування.

 

ГО “Українська асоціація носіїв кохлеарних імплантів”

Місія громадської організації “Українська асоціація носіїв кохлеарних імплантів” — це створення сприятливих умов для розвитку скринінгу слуху та слухопротезування в Україні, а також забезпечення рівних умов співіснування в суспільстві як слухопротезованих людей, так й інших громадян держави. Наразі основними завданнями організації є запровадження скринінгу слуху новонароджених на національному рівні

підтримка носіїв кохлеарних імплантів, їх сімей, інформування суспільства про необхідність систематичної перевірки слуху, запровадження загальнообов’язкової перевірки слуху у 3 та 6 років, вчасне слухопротезування дорослих і дітей проведення інформаційних заходів, конференцій, участь у нормотворчій діяльності, лобіювання інтересів нечуючих перед державою для запровадження скринінгу слуху, а також повного фінансування слухопротезування та реабілітації.

Основним спікером організації є Максим Терьошин.

 

ГО “Харківська асоціація незрячих юристів”

«Харківська асоціація незрячих юристів»  — це громадська організація, 

 основною сферою діяльності якої є надання правової допомоги соціально вразливим верствам населення – біженцям, людям з інвалідністю, батькам з дітьми, а також людям похилого віку. “Вкрай важливо кожній людині відчувати себе захищеною і впевненою, а тим більше коли ця людина є соціально вразливою внаслідок малозабезпеченості або обмеженні здоров’я. Тому ми спрямували свої зусилля для того, щоб об’єднатися для задоволення спільних цілей у сфері захисту прав”. – говорить голова асоціації, адвокат О. Л. Лепетюк.

 

ГО “Захист”

Громадська організація «Захист» працює з метою здійснення правозахисної, просвітницької діяльності для розвитку громадянського суспільства в Україні.Основними завданнями організації є: адвокація у сфері прав людей з інвалідністю та громадських організацій людей з інвалідністю (ОДО) переважно на рівні центру, підвищення організаційної спроможності громадських організацій людей з інвалідністю (ОО).

Під час війни організація підтримує своїх членів та партнерів у наданні юридичних консультацій, евакуації, гуманітарної допомоги, оцінки потреб та адвокації людей з обмеженими можливостями на різних рівнях. Основною спікеркою «Захисту» є Марія Нікітіна.

 

Харківська обласна фундація “Громадська Альтернатива”

Харківська обласна фундація «Громадська Альтернатива» – громадська організація, яка з 2005 року захищає права людини, пропагує цінності демократичного суспільства та шляхи й методи їх досягнення в Україні та регіоні ОБСЄ. Станом на сьогодні Президентом організації є Марія Ясеновська. Місія «Громадської альтернативи» – виявляти проблеми в дотриманні прав людини і дискримінації та пропонувати шляхи їх вирішення, а стратегічними пріоритетами організації є протидія дискримінації та популяризація інклюзії.

 

ГО “Гармонія”

Громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями „Гармонія” була заснована 18 березня 2002 року і сьогодні має успішний досвід реалізації соціальних програм та проєктів щодо включення молоді з інвалідністю у суспільство. Основне завдання організації — це соціальна, психологічна, матеріальна, медико-реабілітаційна, юридична підтримка молоді з інвалідністю, зокрема сприяння забезпеченню осіб з інвалідністю рівними можливостями у житті, праці, побуті, відпочинку. Основна спікерка організації  —  Людмила Нецкіна.

Підписуйтеся на офіційні сторінки “Ліги сильних” в Facebook та Twitter


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я