Саліл Шетті: Наша практика показує, що Росія підживлює конфлікт у східній Україні

Глобальний рух захисту прав людини Amnesty International визнав, що конфлікт в Україні є міжнародним. “На підставі супутникових знімків, зроблених в районі Новоазовська, і зібраних нами доказів ...

Саліл Шетті
Саліл Шетті: Наша практика показує, що Росія підживлює конфлікт у східній Україні

Глобальний рух захисту прав людини Amnesty International визнав, що конфлікт в Україні є міжнародним. “На підставі супутникових знімків, зроблених в районі Новоазовська, і зібраних нами доказів перетину кордону російськими танками, ми вважаємо, що Росія є стороною конфлікту в Україні, і все, що відбувається, було б неможливо без підтримки з боку Росії”, – сказав Генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

“Наша практика показує, що Росія підживлює конфлікт як шляхом прямого втручання, так і підтримуючи сепаратистів на сході України. Росія повинна зупинити безперервний потік зброї та надання іншої підтримки сепаратистам, безпосередньо причетним до грубих порушень прав людини,” – підкреслив пан Шетті.

Саліл Шетті зустрівся з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком і висловив занепокоєння щодо порушеннями прав людини в Луганській та Донецькій областях. “Дуже важливо, щоб українське керівництво продемонструвало міжнародному співтовариству і народу України, що там, де встановлена українська влада, панує верховенство закону”, – сказав Саліл Шетті.

На думку пана Шетті, Україні необхідно створити незалежний механізм розслідувань, особливо у випадках причетності представників органів влади. «Пройшло дев’ять місяців після Євромайдану і жодної справи в суді, ніякого прогресу у розслідуванні жорстоких нападів на учасників протестів у Києві не досягнуто», – сказав Саліл Шетті.

Наступною зупинкою Генерального секретаря Amnesty International буде Москва, де він представить позицію організації засобам масової інформації та цивілізованому суспільству. Офіційна Москва поки не підтвердила готовності зустрітися з представниками організації.

Джерело : uacrisis.org


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні