У світі відзначають Міжнародний день жінок та дівчат у науці

Сьогодні відзначають Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Як зазначено в резолюції 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року, свято засновано «для того, щоб досягти ...

zhenshchinauchenyy
У світі відзначають Міжнародний день жінок та дівчат у науці
Сьогодні відзначають Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Як зазначено в резолюції 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року, свято засновано «для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат».
Наука і гендерна рівність – невід’ємні елементи процесу досягнення цілей розвитку, включаючи ті, які викладені в Порядку денному сталого розвитку до 2030 року. За останні 15 років світове співтовариство досягло значних успіхів у справі залучення жінок і дівчат у науку. Незважаючи на це, вони досі стикаються з обмеженнями у цій сфері. Згідно з дослідженнями, проведеними в 14 країнах, можливість отримання ступеня бакалавра, магістра та доктора для жінок у сфері науки становить 18%, 8% і 2% відповідно, натомість для чоловіків ці показники становлять 37%, 18% і 6%.

Із привітання Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Міжнародним днем жінок та дівчат у науці:

 Вже другий рік поспіль світ відзначає Міжнародний день жінок та дівчат у науці.  Наука – важка і серйозна сфера, вона потребує високих розумових здібностей, сконцентрованості та відданості своїй справі. Інакше кажучи,  вона  просто створена для жіноцтва.

Впровадження гендерної рівності в усі сфери людського життя – стратегічна ціль, яку поставили собі усі прогресивні країни світу. Згідно з позицією ООН,  “наука та гендерна рівність є невід’ємними складовими процесу досягнення цілей сталого розвитку”.

Талант не має статевих, національних чи ідеологічних обмежень. Єдине, що може стати на його перешкоді – страх та непевність у власних силах.  Саме тому я закликаю усіх українських жінок і дівчаток – не обмежуйте себе стереотипами. Якщо ви відчуваєте схильність та бажання зв’язати своє життя з наукою – робіть це. Можливо, цей вибір не лише зробить щасливими вас, а й дасть людству видатну науковицю, напрацювання якої змінять світ.

Окремо хочу побажати великих звершень, невичерпної творчої енергії та успіхів жінкам, що вже обрали науку своїм життєвим шляхом. Нехай вас не полишає натхнення та сили, бажання шукати відповіді на питання, що постають перед людством.

(Не)вчена рада до Міжнародного дня жінок і дівчат у науці – 12 лютого в Харкові, у приміщенні хабу “Студія 42″: майдан Конституції, 1, Палац праці, під’їзд №7 (це з боку Квітки-Основ’яненка), ІІ поверх. Початок о 17:00.

Центр гендерної культури збирає та зберігає проекти:

Власні проекти Центру гендерної культури та Музею жіночої та гендерної історії, присвячені внеску жінок у розвиток науки:


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи