Громадськість Харківщини розробила проект обласної програми допомоги вимушеним переселенцям

13 лютого 2016 року у м. Чугуєві відбулось розширене засідання громадської робочої групи з опрацювання проектів регіональних програм, спрямованих на вироблення стратегії роботи з внутрішньо ...

Додано:
kobzar

Громадська робоча група
Громадськість Харківщини розробила проект обласної програми допомоги вимушеним переселенцям

13 лютого 2016 року у м. Чугуєві відбулось розширене засідання громадської робочої групи з опрацювання проектів регіональних програм, спрямованих на вироблення стратегії роботи з внутрішньо переміщеними особами в Харківській області.

У заході, що проводився на базі Центру підтримки та консультацій для вимушених переселенців «Станція Чугуїв», взяли участь речник Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» Любов Крапивнюк, заступник голови Чугуївської правозахисної групи Юрій Чумак, радник Мінсополітики з питань ВПО в Харківській області Анастасія Бондаренко, депутати Чугуївської міської ради, представники неурядових волонтерських організацій, громадські активісти та внутрішньо переміщені особи.

Л. Крапивнюк розповіла про те, яку значущу роль відіграє прийнята ще на початку 2014 року на Дніпропетровщині за ініціативи БФ «ГОРЄНІЄ» «Обласна програма надання соціальної підтримки громадянам, які переселяються до Дніпропетровської області з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, на 2014 – 2016 роки», та пояснила, що створення таких програм на рівні регіонів, де проживає найбільша чисельність вимушених переселенців, є свідченням стратегічного підходу до вирішення їх проблем та сприяє залученню міжнародної технічної допомоги.

Громадська робоча група, метою діяльності якої є вивчення реальних потреб внутрішньо переміщених осіб та вироблення стратегії роботи з надання соціальної підтримки ВПО в Харківській області, а також передача напрацьованих пропозицій до Харківської обласної ради, підготувала власний проект «Програми підтримки громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (внутрішньо переміщених осіб) в Харківську область, на 2016 рік».

Як зазначив Ю. Чумак, даний проект розроблений із залученням фахівців в галузі державного управління та менеджменту, на засадах «Комплексної державній програмі щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року», а також з урахуванням «Стратегії розвитку Харківської області на період до 2020 року» і «Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2016 рік».

Учасники зустрічі домовилися, що даний проект стане певною основою, на якій, після внесення додаткових ідей та пропозицій, і буде вибудуваний кінцевий варіант документу, що громадська робоча група, у відповідності до ст. 38 Конституції України та ст. 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в рамках місцевої ініціативи передасть для розгляду до Харківської облради.

Нагадаємо, що дніпропетровські та чугуївські правозахисники, які надають допомогу вимушеним переселенцям, виступили з ініціативою розробки регіональних нормативних актів, які б окреслили стратегію роботи з ВПО в Харківській області. З огляду на те, що почин не був підтриманий чиновниками Харківської облради та облдержадміністрації, і було створено громадську робочу групу, яка продовжила дану діяльність.

Див. також: Вирішувати проблемні питання вимушених переселенців – на системному рівні.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я