У Суворовській громаді пропонують креативні бізнес-ідеї та планують відкрити агротехнопарк
Днями відбулася непересічна подія для Суворовської громади Одещини. Тут завершили роботу над інвестиційним паспортом та презентували його експертам та представникам бізнес-середовища.Розробка ...
Додано:
Oksana Stelmakh
Днями відбулася непересічна подія для Суворовської громади Одещини. Тут завершили роботу над інвестиційним паспортом та презентували його експертам та представникам бізнес-середовища.
Розробка документу відбувалася в рамках ініціативи «Громада, дружня до бізнес», яку реалізовує ГО «Клуб ділових людей України» за підтримки U-LEAD.
Інвестиційний паспорт Суворовської громади інформує про інвестиційні об’єкти, сприятливі фактори для розвитку бізнесу, а також про потенційні можливості розвитку економіки на даній територій. Представники громади, зважаючи на тренди сучасності, зосередили увагу інвесторів на таких напрямках: агровиробництво і агропереробка, логістика та «зелена» енергетика
За словами голови Суворовської селищної ради Олега Босікевич, громада зацікавлена у налагодженні співробітництва та довгострокової співпраці з метою технічного переоснащення комплексів, релокації бізнесів з територій, постраждалих від бойових дій.
- Суворовська громада має інфраструктуру, кадровий потенціал а також бажання жити і працювати, щоб стати частиною потужної європейської держави. На території громади є умови для розвитку аграрного бізнесу. Ми відкриті до ділових пропозицій та готові співпрацювати, – зазначив він.
Робоча група Суворовської громади спільно з менторами ГО «Клуб ділових людей» в ході роботи над інвестиційним паспортом визначили ряд об’єктів, які можуть зацікавити представників бізнесу. А також напрацювали бізнес-ідеї, які найбільше відповідають стратегічним напрямкам розвитку громади.
- Війна і ті виклики, з якими стикнулися сьогодні громади України, переконують у необхідності розвивати виробничу і переробну сферу, створювати сприятливі умови для розвитку малого та середнього бізнесу. Працюючи над презентацією нашої громади для інвесторів ми виділили декілька ключових бізнес-проєктів. Ми пропонуємо створити агротехнопарк, на території якого пропонуємо налагодити зберігання, переробку та оптові продажі. Основна мета даної ідеї – розбудова ланцюга доданої вартості з фокусом на більш глибоку переробку продукції для національного та закордонного ринку, – розповіла Ірина Пукалова, депутат Суворовської селищної ради.
Серед інших пропозицій представникам бізнесу пропонують вкласти гроші в розвиток екологічного кластеру з виробництва біопалива «Агропелет».
- Стратегія громади передбачає перехід на альтернативне паливо в комунальних установах громади. На території громади велике хлібопекарське виробництво, яке використовує пелети. Великий попит на біопаливо в населення. Останнім часом відбулися помітні зміни в енергетичній галузі України, зокрема у сфері відновлюваних джерел енергії, а також індивідуального та централізованого теплопостачання. Все більшого значення набувають питання енергетичної безпеки країни. Тому ми вважаємо, що цей проєкт може бути успішним, – зазначила Ірина Пукалова.
Також на території громади пропонують розвивати вирощування свиней. Оскільки в Суворово та сусідній громаді функціонують м’ясопереробні заводи, то передбачається побудова партнерських стосунків та взаємовигідна співпраця.
Ще дві цікаві бізнес-ідеї від громади – створення підприємства «Золоте руно» та відкриття птахофабрики «Гусина казка». На думку представників громади розвиток цих підприємств підвищують експортний потенціал та перспективи його нарощування, що є однією зі стратегічних цілей підвищення ефективності розвитку агропромислового комплексу України .
- Суворовська громада – є однією з перших громада Одещини, яка розробила інвестиційний паспорт і презентувала його. Сподіваюся, що цей досвід та участь в проєкті сприятиме економічному розвитку та приверне увагу представників бізнесу, яких зацікавлять ідеї та можливості, а також потенціал території, – зазначила Юлія Молодожен, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області. І додала, що наразі важливо не зупинятися і презентувати свої пропозиції для різних цільових груп.
За словами керівника ГО «Клуб ділових людей України» Миколи Савуляка, громадам дуже важливо заявляти про себе в інформаційному просторі.
- Громади, які розробляють інвестиційні паспорти, – це перші ластівки, які починають говорити для бізнесу мовою бізнесу. Це потрібно і владі і бізнесу. Вже сьогодні необхідно розпочинати працювати над інвестиціями і бути готовими до співпраці з бізнесом, – підкреслив експерт.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.