«Жінки. Мир. Безпека» – як резолюцію 1325 впроваджувати на місцевому рівні навчали у Рівному
Тренінг з локалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» відбувся у Рівному для представників консультаційно-дорадчих органів територіальних ...
Додано:
Олена Семенович
Тренінг з локалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» відбувся у Рівному для представників консультаційно-дорадчих органів територіальних громад.
Упродовж двох днів учасники вивчали як усе це впроваджувати на місцевому рівні.
Складали плани заходів щодо подолання безпекових викликів і планували гендерно орієнтовані послуги для вирішення проблем та задоволення потреб цільових груп, які найбільше постраждали від війни.
До участі у тренінгу долучилися представники консультаційно-дорадчих органів обласних військово-цивільних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, представники управлінь праці та соціального захисту населення, громадських об’єднань та ініціативних груп територіальних громад Рівненщини.
Представник Апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Анатолій Досич – презентував «Актуальні завдання органів вдали та органів місцевого самоврядування у сфері формування та реалізації державної ґендерної політики: 2022 року».
Тренерки Марія Дмитрієва та Елла Ламах розкрили наступні теми:
- Виклики та загрози для різних цільових груп, які виникли внаслідок повномасштабного вторгнення рф на територію України
- Складові людської безпеки. Ідентифікація та реагування на безпекові виклики в стратегіях, програмах та планах дій різного спрямування
- Оновлений НПД 1325: основні підходи до формування змін, напрями, за якими внесено відповідні зміни
- Міжнародні стандарти та документи Резолюції РБ ООН 1325 “Жінки, мир та безпека»
- Синергія міжнародних та національних документів
- Врахування положень Оновленого НПД 1325 «Жінки, мир, безпека» у локальних планах та програмах: методологія, підходи, врахування міжсекторальної взаємодії.
- Створення гендерно-чутливих послуг на місцевому рівні. Проблеми, успішні практики
- Моніторинг та оцінка. Міжнародні та національні інструменти. Відображення процесу моніторингу в НПД 1325. Врахування підходів здійснення моніторингу у локальному 1325.
- Співпраця органів влади та органів місцевого самоврядування з громадянським суспільством, залучення їх до процесу прийняття рішень
- Співпраця з міжнародними партнерами та партнерами з розвитку на регіональному рівні.
Наш дороговказ – Цілі сталого розвитку. Конвенції, резолюції, Національний план дій та інші документи – підсилюють Резолюцію 1325 – «Жінки. Мир. Безпека» – яка стала важливою для України від початку війни 2014 року.
Захід відбувся у рамках проєктів Пакту: «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що фінансується Урядом Канади та «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що впроваджується завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії.