Прикарпатка у Брюсселі розповіла представникам Європейського Союзу про потреби місцевого самоврядування України

Делегація з трьох представниць від України з робочим візитом відвідала Брюссель та зустрілася з представниками двох органів Європейського Союзу та інших організацій. До числа делегаток увійшла й ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

IMG_20221207_225058_834 (1) (1)
Прикарпатка у Брюсселі розповіла представникам Європейського Союзу про потреби місцевого самоврядування України

Делегація з трьох представниць від України з робочим візитом відвідала Брюссель та зустрілася з представниками двох органів Європейського Союзу та інших організацій. До числа делегаток увійшла й громадська діячка з Івано-Франківщини Євгенія Бардяк, щоб озвучити проблеми місцевого самоврядування та шляхи, як Європа може долучитися до їх вирішення.

Організатором поїздки стала німецька організація Austausch e.V. Підтримав участь представниці з Івано-Франківщини осередок громадянського суспільства “Друкарня”.

Одна з важливих зустрічей, яку мали делегатки, відбулася за участі Фернандо Фонсека, експерта Європейської комісії, незалежного органу, що представляє спільні інтереси всіх держав-учасниць ЄС. Експерт під час розмови озвучив основну допомогу, яку зараз вони надають українській стороні. Зокрема, мова йшла про 18 мільярдів євро для реконструкції України. Попри те, що виділення цих коштів блокувалося однією з країн, Фернандо Фонсека запевнив, про високу можливість українській стороні їх таки отримати. Як пізніше стало відомо, 12 грудня вето на пакет макрофінансової допомоги для України все-таки було відкликано. Зараз Європейська комісія здійснює швидке реагування на проблеми мирного населення, підтримуючи прихистки, де живуть переселені українці, закуповує генератори, відновлює зруйновані інфраструктурні об’єкти, житло. Також комісія вже готується до глобальної реконструкції українських населених пунктів. Саме на цьому етапі обговорення Євгенія Бардяк зазначила про необхідність попередньо напрацювати стратегічний план розвитку кожної громади, з урахуванням теперішніх проблем, щоб кошти, які надійдуть з Європи, безпосередньо були залучені на вирішення вже конкретних цілей. Також, коли відбуватиметься розподілення фінансування, має проводитися моніторинг коштів та самої роботи. В ці процеси варто залучати авторитетні та професійні українські громадські організації. 

IMG_20221207_225102_331 (1)

Зараз також є велика потреба зосередити увагу, зокрема Європейському Союзу, на навчанні молодих активістів та громадських діячів. Дехто з них уже працює на локальному рівні. Вони мають стати на зміну тим, кого ми сьогодні втрачаємо у війні. Таким чином громадський сектор України не ослабне та буде далі розвиватися”, – наголосила Євгенія Бардяк.

Ще одна зустріч жінок відбулася з Анною Карін Крокстаде, заступницею голови Європейської служби зовнішніх справ. Це орган, що керує зовнішньою політикою ЄС та співпрацює з Європейською комісією.

Посадовиця звернулася до українських представниць, зазначивши, що їм зараз важливо підтримати людей, які постраждали від війни, зберегти кордони України та через санкції показати світовій спільноті, що одна країна не має права нападати на іншу та окуповувати її території. За словами Євгенії Бардяк, європейські представники у розмовах переважно роблять акцент на мир в Україні, у той час, коли українська сторона чітко наголошує про перемогу. Бо країна зазнала вже надто багато руйнувань та втрат ще з 2014 року, щоб розмінюватися знову на мир за будь-яку ціну. Тому зараз є потреба зміцнювати адвокацію українських питань та позиції українського народу у Європі.

IMG_20221214_141009_861 (1)


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку