Більше 17 тисяч переселенців вже повернулися на місця постійного проживання

Станом на 26 серпня з районів проведення АТО та АР Крим виїхали та тимчасово розміщені в інших регіонах України 132 593 особи, з них 44 тис. - діти. Такі дані повідомила Міністр соціальної політики ...

переселенці
Більше 17 тисяч переселенців вже повернулися на місця постійного проживання

Станом на 26 серпня з районів проведення АТО та АР Крим виїхали та тимчасово розміщені в інших регіонах України 132 593 особи, з них 44 тис. – діти. Такі дані повідомила Міністр соціальної політики України Людмила Денісова під час брифінгу для ЗМІ.

За її словами, найбільше таких громадян поселено в Дніпропетровській (понад 16 тис. осіб), Харківський (понад 14 тис. осіб) та Одеській (понад 8 тис. осіб) областях. Наразі в регіонах країни є можливість для розміщення ще понад 25 тисяч людей, повідомила Міністр. В той же час більше 17 тисяч громадян вже повернулися на місця постійного проживання (з них 14 480 – в Донецьку, 2 043 – в Луганську області).

До органів соціального захисту населення, за словами Людмили Денісової, на сьогодні звернулися 107 447 переселенців. В тому числі з Донецької області – 63 106 осіб, з Луганської області – 31 263 особи, з АР Крим та м. Севастополь – 13 078 осіб.

Майже 50 тисяч переселенців звернулися до органів Пенсійного Фонду України щодо переведення пенсійних справ по місцю тимчасового перебування. 30 тисячам з них пенсійні справи вже переведено. Понад 5 тисячам – погашено заборгованість по виплаті пенсій за минулий період, зазначила Міністр.

До управлінь соцзахисту населення щодо виплати або призначення різних видів соціальних допомог звернулося 8 670 громадян. 4 тисячам з них допомоги призначено, 2 721 особі – виплачено. Справи інших знаходяться в процесі розгляду.

До центрів соціальної служби сім’ї, дітей та молоді звернулися 12 340 родин переселенців, в яких виховується 14 918 дітей. Питання 8 280 з них вже вирішені, щодо інших – вирішення триває.

68 прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, що виїхали з Донецької, Луганської областей та АР Крим, звернулися до служб у справах дітей. Всі вони отримують державну соціальну допомогу.

З питань працевлаштування до центрів зайнятості звернулося 7 635 переселенців. 4 361 з них – надано статус безробітного та оформлено відповідну допомогу. 1185 особам вже знайдено роботу.

Людмила Денісова також повідомила, що спрощено працевлаштування вчителів з Донецької та Луганської областей: їм достатньо звернутися до органів Пенсійного фонду для отримання довідки про обов’язкове соціальне страхування і пройти медкомісію.

Як зазначила Міністр, найближчим часом аналогічне рішення буде ухвалене стосовно лікарів-переселенців, які хочуть працювати за фахом за новим місцем проживання.

Всі звернення осіб, що виїхали з території проведення АТО та АР Крим, розглядаються органами соцзахисту населення в терміновому порядку. Оформлення пенсій та соцдопомог для таких громадян здійснюється за спрощеною процедурою, наголосила Людмила Денісова.

Джерело : Урядовий портал


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку