Kropyvnytskyi smart city day – форум громадської безпеки у Кропивницькому

Натхненний, згуртовуючий, відновлювальний, проактивний, ідейний, теплий. Такими словами можна описати форум “Kropyvnytskyi smart city day. Громадська безпека”, що відбувся у грудні в Креативному ...

321718702_2340998532730483_8918848396948333580_n
Kropyvnytskyi smart city day – форум громадської безпеки у Кропивницькому

Натхненний, згуртовуючий, відновлювальний, проактивний, ідейний, теплий. Такими словами можна описати форум “Kropyvnytskyi smart city day. Громадська безпека”, що відбувся у грудні в Креативному просторі “KOWO” в Кропивницькому та був організований Агенцією сталого розвитку “Хмарочос” в межах проєкту “Програма з адвокації громадської безпеки під час війни для лідерів громад”.

Разом зібралися ті, хто формує, впливає, підтримує громадську безпеку та втілює безпекові ініціативи в різних сферах – освіта, безпека дорожнього руху, культура, інформаційна та фінансова грамотність, продовольча, екологічна, медична безпека. Представники та представниці органів місцевого самоврядування, різних секторів поліції, медійної, волонтерської спільнот, навчальних та культурних заходів ділилися своїм досвідом впровадження безпекових заходів та проєктів.

Катерина Колтунова, заступниця голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, наголосила, що аби формула громадської безпеки працювала в нашій громаді ефективно, необхідні злагодженість, проактивність, відповідальність та системність. Через діалог громадськості влади, поліції створюють дієві кооперації у різних сферах безпеках, цінними є безпекові ініціативи жителів.  Катерина презентувала ті проєкти і програми, які вже працюють в області і місті.

321686976_549099760473317_7710562498715608755_n

Представниці поліції – Ольга Варіченко та Жанна Загородня розповіли про безпекову просвітницьку діяльність поліцейських в місті та області. Серед ініціатив – багато таких, що втілюються у співпраці з громадськими організаціями. Учасники та учасниці заходу дізналися про проєкт “Зелена кімната”: формат і підхід до роботи з дітьми, який дозволяє мінімізувати травмування після правопорушення, яке було вчинене відносно дитини, або при проведенні роботи, необхідної для профілактики чи мінімізації правопорушень під час спілкування в рамках проваджень тощо.

321655285_389849253335274_8884658186163219391_n

Аміна Козин, депутатка районної ради, розповіла про ініціативу, яка об’єднала поліцію, курсантів Донецького державного університету внутрішніх справ, управління освіти Кропивницької міськради та навчальні заклади міста: головний акцент зустрічей – поведінка пішоходів у темний час доби та вивчення сигналів регулювальника.

Кирило Поліщук презентував подкаст “Амбасадори безпеки”, як приклад просвітництва та способу створити прикладний посібник з безпеки. А Вікторія Поліщук, координаторка безпекового проєкту Громадський хаб “Амбасадори безпеки” та представниця Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького, поділилася підходами до організації безпекового просвітництва і волонтерства в межах проєкту, про важливість створення самозарадних спільнот.

321507949_516836393747776_1557936983896241368_n

Катерина Крива, амбасадорка безпеки з Аджамки, поділилася своєю історією “соло-волонтерства”, зокрема у продовольчій сфері та сфері безпеки дорожнього руху. Катерина підсвітила школярів  у своїй громаді, щотижня фасує сухі супи та борщі в спільнотах “Добромир” та “Годуємо патріотів”.

Максим Тодоров, активний учасник проєкту “Програма з адвокації громадської безпеки під час війни для лідерів громад”, поділився власним баченням громадської безпеки та розповів про книгу “Як бути українцем? Інструкція для прибульців”, яка вже скоро вийде другом.

Інна Тільнова, Світлана Листюк та Світлана Буланова, представниці команди фольклорно-етнографічного проєкту “Баба Єлька”, розповіли про взаємозв’язок між захистом культурної спадщини та безпекою.

“Протягом чотирьох років проєкт “Баба Єлька” працює над тим, щоб дати відповідь на запитання, хто ми такі – жителі Кропивниччини, що входить до нашої ідентичності. Точно знаємо, що не фортеця святої Єлисавети, яка є символом імперської окупації. Не Кіров, не 9 Мая, не центральні вулиці Карла Маркса і Леніна. І тим паче для нас важливіша ПЕРЕМОГА, ніж МИР. Культурна спадщина – це не лише базовий елемент української ідентичності,  це ще й елемент національної безпеки. Війна показала, наскільки важливим є захист культурної спадщини, оскільки крім війни на фронті нині відбувається війна з існування. Війна, пов’язана зі знищенням нашої ідентичності. Виявом цієї ідентичності є наша пісня, наша мова, традиція святкування Різдва, колядки та щедрівки, орнаментика, вибійка – усе, що ми зібрали в колекції проєкту “Баба Єлька”. Це наша сила. І наша команда обрала для себе роботу на культурному фронті. Ми робимо це за покликом серця і вважаємо це своєю місією”, – говорить голова ГО “Баба Єлька” Інна Тільнова.

321388590_487619243269142_4766655013132069924_n

“Kropyvnytskyi smart city day” – неформальний комунікаційний майданчик для обміну досвідом та діалогу громадськості, медіа, поліції, влади у сфері безпеки, тому у програмі були і натхненні безпекові кейси, інтерактив та сюрпризи, діалогові містки, арт-відновлюваний і максимально прикладний майстер-клас з виготовлення свічок від майстрині Світлани Корольової.

“Форумна подія – це не тільки про підсумки, а про відчуття спільноти, яка активує формулу безпеку у своїй громаді. Створити простір для обміну досвідом та кооперації – це те, що вдалося і можливо, коли люди сходяться в одному просторі зі спільною темою. В 2023 рік вже йдемо з новими знайомствами, ідеями та впевненістю, що поряд є однодумці і що кожен і кожна готові робити все можливе для безпеки своєї громади”, – коментує Ірина Ткаченко директорка Агенції сталого розвитку “Хмарочос” та регіональна координаторка проєкту “Програма з адвокації громадської безпеки під час війни для лідерів громад”.

321842949_975037087234712_1928585898883713430_n

Форум “Kropyvnytskyi smart city day. Громадська безпека” – це підсумковий захід проєкту “Програма з адвокації громадської безпеки під час війни для лідерів громад”, що реалізується ГО “Фонд прав людини” за підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва (The Black Sea Trust for Regional Cooperation). Регіональний партнер проєкту “Програма з адвокації громадської безпеки під час війни для лідерів громад” в Кіровоградській області ГО “Агенція сталого розвитку “Хмарочос”.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я