Волонтери створюють документальний фільм PostСхід
Учасники громадської організації “Штука” ще у 2021 році розпочали роботу над документальним фільмом про індустріальний Схід. Ідея проєкту полягала у висвітленні іноземного вкладу в індустріалізацію ...
Додано:
Shtuka
Учасники громадської організації “Штука” ще у 2021 році розпочали роботу над документальним фільмом про індустріальний Схід. Ідея проєкту полягала у висвітленні іноземного вкладу в індустріалізацію Донецької та Луганської областей та розвінчання міфу започаткування радянською владою більшості підприємств цього регіону. Зйомки велися у травні в Бахмуті, Лисичанську та Маріуполі.
Екскурс в бельгійські, італійські, американські будівлі, поселення та бізнеси для знімальної команд робили місцеві краєзнавці та активісти. Разом з ними були зафільмовані визначні історичні будівлі трьох міст Сходу.
Повномасштабне вторгнення зупинило постпродакшн фільму та змінило долю міст, які стали героями фільму. Маріуполь та Лисичанськ опинилися в окупації та на межі знищення, а фортеця Бахмут значно постраждав від ворожих обстрілів. Майже всі будівлі у фільм зараз зруйновані або пошкоджені. Тому документальний фільм фактично зафільмував те, чого вже не існує.
Але робота над ним продовжилася, команда відшукала героїв фільму. які були змушені покинути власні домівки та оселитися в інших містах України. З ними відзняли додатковий матеріал, а художня Ася Кравчук створила анімовані ілюстрації зруйнованих будівель – коледж у Маріуполі, лікарня в Лисичанську, школа в Бахмуті.
“У 2021му році ми знімали красиві історичні будівлі, гуляли східними містами та занурювалися в їх минуле. В 2023му ми створюємо фільм-згадку. Морально дуже важко працювати з таким матеріалом, але ми віримо у перемогу та відбудову втраченого”, – розказує голова ГО “Штука” Євген Бражко.
Фінансування проєкту здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.