На Рівненщині обговорили Резолюцію на виконання Національного плану дій 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на період до 2025 року

Проект Резолюції на виконання Національного плану дій 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року обговорили сьогодні під час підсумкового круглого столу, який проходив у рамках проекту «Жіноче ...

КС_Ж+Лариса
На Рівненщині обговорили Резолюцію на виконання Національного плану дій 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на період до 2025 року

Проект Резолюції на виконання Національного плану дій 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року обговорили сьогодні під час підсумкового круглого столу, який проходив у рамках проекту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансується Урядом Великої Британії та впроваджується ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» та організацією Пакт.

КС17-головна
Зустріч організували, щоб підсумувати результати впровадження проєкту на Рівненщині, одним з завдань якого, було активно сприяти інтеграції жінок ВПО у місцеві громади, підвищення якості життя жінок ВПО, залучення жінок з інвалідністю до процесів адаптації та заходів, направлених на зміцнення соціальної згуртованості – розповіла керівниця проекту Лариса Гунько. Водночас у всіх цільових громадах відбувались навчальні та адвокаційні заходи щодо впровадження резолюції «Жінки. Мир. Безпека» на місцевому рівні, і щоб громади прийняли відповідні програми та політики її впровадження.

КС1
Заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська розповіла, як Рівненщина згуртувалася та об’єдналася у перші дні війни та приймала внутрішньо-переміщених осіб. Усі ці дії та заходи підсилили різні громадські організації, які активно працюють в області. Вже згодом для ВПО почали організовувати місця компактного проживання, і в ці моменти також відчувалась допомога громадського сектору та міжнародних донорів. Свій виступ Людмила Шатковська підсумувала однією фразою – Успішна жінка – успішна Україна!

КС3
Координаторки та представниці чотирьох громад, які є учасницями проекту – Острозька, Сарненська, Гощанська та Шпанівська, презентували напрацювання та рефлексії в рамках реалізації активностей та заходів. У кожній громаді були свої особливості, адже представлені різнотипові громади – міські, селищна та сільська, тому координаторки індивідуально підходили до планування заходів та пошуку учасниць проекту. Найскладніше було запросити на перші заходи, особливо на зустріч з психологом – зазначила Ольга Стецюк координаторка в Острозькій громаді. Найчастіше помічали, що на перші заходи жінки приходили похмурими – а виходили сяючими та усміхненими. За 7 місяців насиченої та різнопланової роботи організаторки помітили, як змінились учасниці – їх психо-емоційний стан стабілізувався, покращився, вони стали більш впевненими. Спільно розглянули приклади жінок, яким вдалося реалізувати і розкрити себе на новому місці завдяки участі у проекті.

У другій частині зустрічі асистентка проекту Тетяна Мельник презентувала Оцінку потреб жінок та дівчат (ВПО та жительок приймаючих громад), постраждалих від військових дій в Україні. Отримані результати мають стати підґрунтям для формування місцевих планів дій, у тому числі на виконання резолюції РБ ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

КС12
Свої думки щодо наповнення Резолюції висловили представники профільних інституцій, які напряму працюють з вразливими верствами населення, розповіли які нині є виклики та потреби.

Директор Департаменту цифрової трансформації та забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Євгенія Курсик розповіла – «Після впровадження воєнного стану на території України одним з пріоритетних напрямків роботи команди Центру надання адміністративних послуг у місті Рівному стало надання послуг, що спрямовані на допомогу внутрішньо переміщеним особам.» Саме тому досвід ЦНАПу став цінним для організаторів та учасників зустрічі.

Проект Резолюції є відкритий до внесення доповнень, його планують розглянути та прийняти на засіданні Координаційної ради області.

Заходи відбуваються у межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансується завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт і ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Тобі слід знати про туберкульоз: як соцпрацівники та лікарі Вінниччини допомагають виявити хворобу

«Герої-Титани»: у Рівному презентували альбом пам’яті про загиблих Захисників

Як жителі громад Чернігівщини долучаються до розробки стратегій розвитку

В Україні запускається інноваційний хаб WIN2EDIH

Інформаційна відкритість і прозорість місцевих органів влади в Україні в умовах війни: результати дослідження

Безбар’єрність як пріоритет: Волинські громади працюють над доступним середовищем