Фахівець/чиня з психосоціальної підтримки
ЗАВЕРШЕНО
Представництво Датської ради у справах біженців одна з провідних світових гуманітарних неурядових організацій, що працює в 40 країнах світу, в даний час шукає Фахівця з психосоціальної підтримки (PSS) для Київського офісу.
Загальна мета ролі
DRC керує своєю діяльністю в Україні через свій регіональний офіс у Києві, а також відкрила операційні офіси в Чернівцях, Львові, Чернігові, Харкові, Дніпрі та Миколаєві. Під наглядом Координатора захисту в країні та в тісній співпраці з менеджерами з питань захисту DRC та польовими підрозділами захисту, спеціаліст із психосоціальної підтримки відповідає за підтримку якості заходів DRC, які впроваджуються як частина комплексного захисту від надзвичайних ситуацій. Ця посада забезпечуватиме технічне керівництво персоналом охорони ДРС та розроблятиме підхід PSS для ДРС Україна в цілому. Фахівець також сприятиме зміцненню підходу ДРС до роботи з громадою та взаємодії з переміщеними особами та постраждалими від війни громадами, зокрема через інструктаж та нагляд; робитиме внесок у адміністративну та технічну підтримку в тісній координації з Координатором із захисту та менеджерами із захисту.
Географічна сфера застосування: Київ
Ця роль зосереджена і забезпечує дотримання процедур та керівних принципів ДРК у цій галузі. Роль сприяє розробці стратегій території, які переводяться в плани дій і повсякденні завдання. Роль забезпечує підтримку та / або технічне керівництво базовими операціями.
Основні обов’язки
- У координації з координатором із захисту та менеджерами із захисту розробити стратегічний напрямок ДСБ в Україні, в тому числі шляхом розробки стратегічного плану з питань захисту.
- Провести оцінку психосоціальних потреб постраждалого населення в районах діяльності DRC в Україні. З цією метою очолити розробку/контекстуалізацію інструментів оцінювання та аналізу на основі міжнародних стандартів
- Розробити посібник із PSS та інші технічні вказівки на вимогу Координатора захисту
- Забезпечувати постійну технічну підтримку та моніторинг діяльності програми психосоціальної підтримки для забезпечення застосовності стандартів якості.
- Забезпечення супервізії персоналу з питань захисту щодо психосоціальної підтримки в громаді, включаючи постійне підвищення кваліфікації, професійний розвиток та технічну підтримку.
- Очолювати та сприяти регулярним тематичним зустрічам команди з персоналом програми та проводити нагляд на робочому місці та оцінювання навчання для оцінки ключових компетенцій та потреб у навчанні у сфері психосоціальної підтримки.
- Забезпечити ефективне використання та дотримання відповідних інструментів, форм, стандартних операційних процедур тощо, щоб забезпечити якість та вплив програми.
- Відповідає за збір інформації та звітування про прогрес і виклики координатору захисту та менеджерам із захисту
- У координації з Координатором із захисту та менеджерами з питань захисту скорегувати впровадження програми відповідно до потреб і контексту.
Розробка програми та стратегія:
- Представництво DRC та активна участь у галузевих та відповідних підсекторах/робочих групах.
- Наглядати за обміном знаннями між командами та забезпечувати розуміння та використання результатів моніторингу та оцінки для покращення існуючих та розробки нових програмних ініціатив.
- Сприяти розвитку та зростанню відповідних програм у межах програмних цілей ДРК та включати їх у розробку загальнодержавної стратегії.
Звітність і звітність:
- Керуючись Посібником з програми DRC, постійно відстежувати та розвивайте відповідні ініціативи щодо підзвітності в рамках відповідної програми проекту, а також посилювати зусилля щодо документування впливу діяльності.
- Забезпечувати дотримання внутрішніх і зовнішніх вимог до звітності, включаючи закупівлі.
Координація:
Забезпечити координацію з відповідними суб’єктами захисту – МЗПСМ у зоні втручання.
Як спеціаліст, посадова особа відповідає за:
- Відповідає за досягнення стратегічних цілей і завдань ДРК у зоні відповідальності.
- Відповідає за прийняття обґрунтованих рішень на основі політики ДРК, СОП, стандартів і порад технічних експертів у ДРК
Необхідні вимоги:
- Мінімум 5 років підтвердженого міжнародного досвіду захисту в проектах НУО.
- Перевірений досвід реалізації заходів PSS у складних надзвичайних ситуаціях.
- Досвід у проведенні гуманітарних заходів через та в координації з партнерськими організаціями-виконавцями є перевагою.
- Знання та досвід використання встановлених міжвідомчих стандартів і вказівок у MHPSS, таких як Керівні принципи IASC щодо психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в надзвичайних ситуаціях,
- Відмінне технічне знання стандартів і принципів захисту та продемонстрована здатність розробляти ефективні відповіді на визначені психосоціальні потреби та відповідно до відповідних структур
- Зобов’язання інтегрувати ґендер, чутливість до конфлікту та підзвітність у програмуванні.
- Володіння англійською мовою є обов’язковим.
- Вільне володіння українською чи російською мовами є перевагою.
- Відмінні навички аналітики, написання та редагування для зовнішньої аудиторії (включаючи уряди та донорів).
- Досвід у створенні високоякісних технічних матеріалів (навчальні матеріали – включаючи тренінги PFA, програмні інструменти, пропозиції, стратегічні документи тощо).
- Досвід роботи з моніторингом, оцінкою та навчанням у програмах захисту.
- Продемонструвати здатність мислити творчо та практично для покращення якості програмування та досягнення більшого впливу.
- Вільне володіння українською та/або російською мовами є сильною перевагою.
Усі ролі ДРК вимагають від працівників оволодіння основними компетенціями ДРК:
- Прагнення до досконалості: зосередження на досягненні результатів при забезпеченні ефективних процесів;
- Співпраця: залучення відповідних сторін та заохочення зворотного зв’язку;
- Беручи на себе ініціативу: беручи на себе відповідальність та ініціативу, прагнення до інновацій;
- Спілкування: Слухання та говоріння ефективно та чесно;
- Демонстрація доброчесності: підтримка та просування найвищих стандартів етичної та професійної поведінки щодо цінностей ДРК та Кодексу поведінки, включаючи захист від сексуальної експлуатації, насильства та домагань.
Необхідна освіта:
- Університетський ступінь, бажано ступінь магістра в галузі психології або психологічного консультування, прав людини, політології, права щодо біженців або будь-якої іншої відповідної галузі.
- Або ступінь бакалавра у відповідних галузях із принаймні 8-річним досвідом роботи на аналогічних посадах захисту.
Ми пропонуємо:
- Тривалість контракту: 6 місяців за умови проходження випробувального терміну (3 міс) та наявного фінансування;
- Рівень: G.не керівний;
- Призначення місця служби: Київ
- Дата початку: якомога швидше;
- страхування життя та здоров’я;
- Заробітна плата та умови будуть відповідати Умовам працевлаштування національних співробітників Данської ради у справах біженців.
Всі заявники повинні завантажити супровідний лист та оновлене резюме (не довше чотирьох сторінок англійською мовою). Заявки, надіслані електронною поштою, розглядатися не будуть.
Термін подачі резюме до 31/03/2023