У Львові перейматимуть досвід Любліна щодо догляду за газонами
На кількох ділянках у Сихівському районі та у просторі міського садівництва та городництва “Розсадник” традиційні газони замінять на галявини квітучого різнотрав’я. Про це повідомили у громадській ...
Додано:
AnzhelikaZozulia
На кількох ділянках у Сихівському районі та у просторі міського садівництва та городництва “Розсадник” традиційні газони замінять на галявини квітучого різнотрав’я. Про це повідомили у громадській організації “Плато”.
Ініціаторами кампанії є садівниця Личаківського району Ірина Кметь та екопросвітниця Анжеліка Зозуля, які у лютому, за сприяння польської фундації “Європейський інститут задля демократії” (EID), взяли участь у навчальному візиті до польського міста Люблін, присвяченому зеленій архітектурі у містах.
У межах програми учасниці мали кілька робочих зустрічей із представниками Відділу зелених насаджень та комунального господарства Люблінської міської ради, під час яких було обговорено можливі напрямки співпраці.
“Ми побачили чимало дієвих, але відверто дорогих рішень, на зразок, зелених дахів. Та водночас дізналися більше і про успішну для багатьох польських громад і, у тому числі для Любліна, ініціативу зі скорочення кількості викошування газонів та створення ділянок з різнотрав’я. Маємо наміри вже цього року дослідити, наскільки польський досвід можна відтворити у Львові” – ділиться Ірина Кметь.
Інформаційну кампанію щодо скорочення кратності викошування газонів у Львові у ГО “Плато” розпочали ще кілька років тому. “Під час візиту ми переконалися, що у Любліні, у зв’язку із кліматичної кризою, більшу частину газонів викошують всього 3 рази на сезон. Натомість в Україні, навіть в умовах війни, продовжують косити в 3-4 рази частіше. Ми за те, щоб показати практичні альтернативи, заощадити ресурси та нарешті впровадити підходи дружні для довкілля ” – наголошує Анжеліка Зозуля.
Тож вже цього літа поруч зі сквером Іоанна Павла II у Сихівському районі, а також у просторі міського садівництва та городництва “Розсадник” львів’яни матимуть можливість “познайомитися” із різнотрав’ям. У межах проєкту планують випробувати та порівняти насіннєві суміші українського, польського, німецького походження. Серед іншого у намірах є проведення просвітницьких заходів та облаштування квіткової фотозони для популяризації ідеї.
Подібний експеримент, також за фінансової підтримки коштом EID, проведуть і у Вінниці. Підсумувати результати кампанії планують у жовтні під час прямого включення з представниками органів місцевого самоврядування, науковцями, урбаністами та екоактивістами.