Стартував проект «Створення комплексної системи надання безоплатної правової допомоги в Закарпатській області»

Головною метою проекту є розбудова комплексної сталої системи надання правової допомоги в Закарпатській області з метою забезпечення здійснення висококваліфікованого захисту конституційних прав та ...

logo-650x400
Стартував проект «Створення комплексної системи надання безоплатної правової допомоги в Закарпатській області»

Головною метою проекту є розбудова комплексної сталої системи надання правової допомоги в Закарпатській області з метою забезпечення здійснення висококваліфікованого захисту конституційних прав та інтересів мешканців територіальних громад Закарпаття, особливо бідних та соціально незахищених верств населення, включаючи представників національних меншин, фінансовий стан яких не дозволяє їм отримувати платну юридичну допомогу.

Характерною особливістю практично всіх спільнот людей, які живуть у злиднях, є відсутність у них рівного доступу до державних інститутів і служб, які захищають і відстоюють права людини. Найчастіше вони також не мають можливості в повний голос заявити про свої потреби, домагатися захисту від несправедливості, брати участь у житті суспільства і впливати на вироблення політики, яка в кінцевому підсумку буде визначати їх життя.

Згідно статистичних даних в Закарпатській області проживає 1 255 425 осіб. Переважна більшість жителів області – 63 % проживає в сільській місцевості. П’ята частина населення проживає в 192 населених пунктах області, які мають статус гірських. Окрім цього Закарпаття – найбільший в Україні регіон за чисельністю ромського населення. На території області знаходяться 128 ромських компактних поселень, загальною кількістю населення біля 100 000 осіб.

В межах реалізації проекту через впровадження широкої адвокаційної кампанії, щодо необхідності розширення можливостей отримання безоплатної первинної правової допомоги та шляхів її надання, в Закарпатській області будуть створені міські цільові програми з надання правової допомоги та міські програми зі сталого розвитку ромських громад, в рамках яких буде обрано найкращу для цих міст модель надання безоплатної правової допомоги.

Проект реалізується Благодійним фондом «Розвиток» у співпраці з Закарпатським регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги за підтримки Уряду Канади, Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» та Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Прес-центр Благодійного фонду «Розвиток»


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі