Реформа децентралізації в Україні: не варто боятися!

29 лютого 2016 року  у рамках роботи Центру європейської інформації, який діє на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, спільно з ГО «Інститут ...

Додано:
IVGS

12787615_1742654929304253_2006539336_o
Реформа децентралізації в Україні: не варто боятися!

29 лютого 2016 року  у рамках роботи Центру європейської інформації, який діє на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, спільно з ГО «Інститут волонтерства та громадської співпраці» відбувся захід «Реформа децентралізації в Україні». Участь у заході взяли зацікавлені особи та представники органів місцевого самоврядування – секретар Луцької міської ради  Юлія Вусенко та депутат Жидичинської сільської ради Тарас Висоцький.

«Процес децентралізації є для України потрібним, що наблизить її до моделей управління державою за зразком ЄС, але тим не менш – складним, особливо для розуміння пересічних громадян, тому потрібно проводити заходи, на яких на пальцях будуть пояснювати людям, що процес є незворотнім,спрямованим на інтеграцію України в ЄС, складним, але направленим на покращення життя», – розповідає про концепцію заходів заступниця директора Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки Євгенія Євтушок.

В свою чергу  Юлія Вусенко зазначила, що децентралізація – це реальний шлях до підвищення якості життя кожної громади – села, селища чи міста, що призведе до їх фінансової незалежності та надасть можливість самостійно розпоряджатися грошима на утримання закладів культури (бібліотек, будинків культури, клубів тощо), дитячих садків, шкіл, лікарень та амбулаторій тощо.

Тарас Висоцький  поділився власними напрацюваннями, як депутата сільської ради, та розповів про реалії здійснення реформи на території Жидичинської сільської ради і зазначив, що думки місцевого населення  стосовно об’єднання громад  є різними, адже в проведенні реформи є свої переваги та недоліки, на які потрібна зважати та прислухатися представникам громади – депутатам, сільським головам тощо.

Нагадаємо, що  децентралізація – це процес перерозподілу або диспергування функцій, повноважень, людей або речей від центрального управління. Децентралізація влади включає як політичну так і адміністративну сторони. Децентралізація може бути територіальною — переміщення влади від центрального міста на інші території, і може бути функціональною — шляхом передання повноважень на прийняття рішень з головного органу будь-якої галузі уряду до чиновників нижчих рівнів.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Стартував безоплатний онлайн-курс від ДСНС про підготовку до блекаутів

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: дороговкази комплексного дослідження у громадах Івано-Франківщини

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади