У Хмельницькому відбулося відкриття виставки “Інфоспротив”

4 квітня перед будівлею Хмельницького обласного художнього музею відбулося відкриття виставки "Інфоспротив", яка презентує найбільш промовисті приклади інформаційного опору українців російським ...

photo_2023-04-14_18-07-38
У Хмельницькому відбулося відкриття виставки “Інфоспротив”

4 квітня перед будівлею Хмельницького обласного художнього музею відбулося відкриття виставки “Інфоспротив”, яка презентує найбільш промовисті приклади інформаційного опору українців російським загарбникам.

Експозицію розміщено просто неба на семи вуличних виставкових стендах, які розповідають про інформаційну боротьбу українців, демонструючи різні матеріали: поштові марки, мурали, борди, листівки, пісні.

Виставку відкрила кураторка від ХОХМ, науковиця Марина Заславська: “Що ми маємо насамперед сказати, то це слова подяки Збройним силам України за змогу жити та працювати! Хмельницький став четвертим містом, в якому презентовано виставку “Інфоспротив”. Вона розповідає про інформаційну боротьбу та відсіч, яку давали українці російському імперіалізму в різні часи. Коли заглиблюєшся у матеріали, представлені на стендах, ще більше усвідомлюєш, наскільки українці неймовірна нація, а український креатив, як бачимо, здатен перетворити інформування на справжню культурну спадщину воєнного часу”.

Віта Думанська, лідерка “Руху “Чесно”: Задумували ми виставку майже рік тому, коли після широкомасштабного вторгнення виникла величезна інформаційна хвиля. Вирішили, що всю інформацію треба зібрати й систематизувати. Інформаційний спротив важливий, бо кожен може долучитися до цієї справи. Також інформаційний спротив став дипломатією, яка розповідає про жахи, що відбуваються в Україні, та інструментом, який дав нам змогу одержати підтримку інших країн та громадян, дав змогу отримати зброю. На стендах подано не тільки свіжі матеріали, є й екскурс в історію”.

Ольга Долінська, директор ХОХМ: “На війні не має другорядного фронту – надзвичайно важливі сьогодні і фронт культурний, і фронт інформаційний. Цей проєкт – своєрідний заклик: нікому і ніколи не опускати руки, а обов’язково кожному долучатися до спільної боротьби своєю справою”.

Після відкриття Віта Думанська провела екскурсію для всіх охочих. 

Своїми враженнями від виставкового проєкту поділилися містяни – відвідувачі виставки.

Анатолій, хмельничанин: “На мою думку, така виставка не тільки цікава, а й корисна. Бо тут показано нашу багату історію. Особливо мені сподобалися карикатури, пам’ятаю подібні з дитинства. Приємно бачити, що й сьогодні наше українське товариство підтримує фронт кожен у своєму напрямі”.

Аліна, хмельничанка: “Я дуже рада, що потрапила на відкриття виставки такого формату. Я помітила ці стенди, ще коли відбувався їх монтаж, і вже тоді зацікавилася їхніми матеріалами. Дуже вдале подання матеріалу на стендах: коротко, влучно, цікаво, доступно. Іще раз усвідомлюєш, що українці – неймовірна нація!”

Ірма, вимушена переселенка з Миколаївської області: “Чула, що виставка була вже у кількох українських містах. Вважаю дуже вдалою ідеєю показати її якомога більшій кількості громадян. Адже, як я зрозуміла, багато представлених матеріалів було зібрано у місцях повномасштабного вторгнення. Дивишся на фото цих бордів, муралів та пригадуєш і обстріли міста, і проблеми з водою, і як співали з дітьми “Червону калину”.

Галина, мешканка області: “Я вважаю, що така виставка у середмісті дуже доречна, вона привертає увагу до моментів, які єднають українців протягом усієї історії існування держави. Кожен інформаційний стенд проголошує спільні цінності, за які сьогодні воюють наші захисники й захисниці. А те, що культура долучається до спротиву окупантові ,– маркер істинно інтелектуальної країни”.

Виставка відбулася за сприяння громадської організації “Рух “Чесно” у співпраці з Національним музеєм Революції Гідності.

Регіональним партнером виставки є Хмельницький обласний художній музей.

Нагадаємо, що проєкт вже було успішно презентовано у містах Київ, Вінниця, Черкаси. Скрізь, де встигли побувати стенди, вони викликали чималий інтерес. Вуличну виставку залюбки оглядають тепер хмельничани та гості міста.

У Хмельницькому виставка діятиме до 28 травня за адресою вул. Проскурівська, 47.

У разі повітряної тривоги найближчі укриття знаходяться за адресами: вул. Проскурівська, 47 (підвальне приміщення музею), вул. Проскурівська, 44 (ресторан “Жовтневий”).

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади