Всеукраїнська програма обмінів для активних громадян продовжує набір на 2016 рік
Всеукраїнська програма обмінів для активних громадян продовжує набір на 2016 рік. Серед учасників програми – молодь та особи старшого віку, лідери громадських організацій, митці, переселенці, ...
Додано:
Громадський Простір
Всеукраїнська програма обмінів для активних громадян продовжує набір на 2016 рік. Серед учасників програми – молодь та особи старшого віку, лідери громадських організацій, митці, переселенці, учасники військових дій на сході, студенти і групи школярів з викладачами.
Що ми знаємо про стереотипи, які ми ще не побороли щодо сусідів-українців? Чи це закореніле уявлення, або ж неспромога зрозуміти іншого і відмінного від нас самих? А можливо, це інший спосіб мислення, що виник через відсутність можливостей ділитись і спільно творити для кращого майбутнього? Якщо у вас виникло прагнення подолати такі стереотипи, або ви вже працюєте в напрямку налагодження порозуміння між різноманітними регіонами країни, програма національних обмінів відкриє для вас унікальні можливості діалогу та нові обрії співпраці.
Основна мета обмінів з точки зору організаторів, які надають необхідне фінансування – віднайти точки дотиків і те, що нас поєднує. Поїздка чи зустріч у дружньому просторі іншого міста надихає на позитивні враження і сприйняття старого в новому баченні. Під час обміну ви можете реалізувати творчі зустрічі, лекції, дискусії, фотовиставки, перегляди фільмів, або ж плідні розмови за горнятком кави.
Так в рамках туру містами України, письменниця Маргарита Сурженко з Луганська представила нову книгу «АТО. Історії зі Сходу на Захід», де розповідаються життєві історії тих, хто опинився на лінії баталій і другій стороні фронту. “Багато міст, багато нових вражень, всюди люди сприймали тебе по-іншому. Десь більше слухали, десь не прийшли, бо не (завжди) хотіли чути.” Кожен хто прийшов, відкрив для себе щось нове.
Серед учасників обмінів – представники всеукраїнської спілки активного довголіття «IT-бабусі», письменниця з Луганська, яка хоче описати свої враження від поїздки у романі, над яким працює протягом останніх років, переселенець з Криму, який знімає документальні фільми на військово-історичну тематику, та поціновувач стародавніх вишиваних сорочок із Луганщини, колекція яких була евакуйована з прифронтової зони.
Програма діє до 1 жовтня 2016 року. Учасники обмінів відвідують лекції та дискусії, відкривають можливості для спільних проектів. Попереду багато цікавого для творчих, солідарних, активних громадян, які бажають краще пізнати країну або ж відвідати малознайомі громади зі своїм проектом. Детальніша інформація на сайті – http://www.kultura.org.ua/?p=1058 або надіславши лист на e-mail програми [email protected].