Володимир Ханас: Майдани по всій країні упевнили мене, що ми можемо змінити і країну, і світ

Володимир Ханас, виконавчий директор ІЦ "Майдан Моніторинг", громадський діяч із Тернополя, продовжив серію розмірковувань та рефлексій на тему "Революція Гідності: рік потому". Минає рік. Рік, що ...

В.Ханас

Громадський Простір

Володимир Ханас, виконавчий директор ІЦ “Майдан Моніторинг”, громадський діяч із Тернополя, продовжив серію розмірковувань та рефлексій на тему “Революція Гідності: рік потому”.

Минає рік. Рік, що змінив країну. Змінив світ. Навіть не знаю, чи зможу щось додати до своїх очікувань, котрі були у мене у листопаді 2013.

Сталося так, що для мене особисто Євромайдан розпочинався з твітів у потязі, яким я випадково саме в той час їхав до Києва. Уже зранку син Василь розповів про враження, про те, що це «їх» Євромайдан. За день я занотував у своєму деннику: “Направду все дуже просто. Я був у Києві на “Майдані” тоді, коли його ще так не називали… у 1988- 91-х-, був тоді, коли він був помаранчевим… Сьогодні буду у Тернополі і робитиму все, що зможу. Навіть, якщо, на перший погляд це нічого не змінить, робитиму. Чому? Бо цього хочуть діти… терпіти таку владу не можна, цього вимагає життя… Як не ми, то хто?”

Через рік я можу лише повторити ці слова. Майдани по всій країні і їх перемога у лютому, російська агресія і чудеса самоорганізації, упевнили мене в тому, що ми можемо змінити і країну, і світ. І нам це вдається. Хронічно не вистачає часу, але ми вчимося і змінюємося, і змінюємо довколишній світ.

Так, на жаль, мало очевидних змін сталося у сучасній політиці. І українській, і міжнародній. Мало. Набагато менше, аніж очікувалося. Але ми це змінимо. Бо народження Нової України у крові Небесної Сотні Майдану, народження водночас з гибеллю тисяч бійців на війні з «руськім міром» утверджує нові світоглядні цінностіЦінності вільної людини у вільному світі.

Ми в боргу перед батьками, бо не можемо забезпечити спокійної старості. Але нам не соромно перед дітьми, бо ми були поруч з ними на барикадах. Мусимо діяти. Українські Майдани всіх років мають бути досліджені. Маємо творити новий суспільний рух, назвіть його аналогом польської «Солідарності», в основі якого мали би бути цінності всіх Майданів гідності.

Дякую за можливість висловитися. Дякую всім людям доброї волі, хто був з нами. І фізично, і подумки. Хто продовжує бути з нами і боротися за завтра.

Хочу скористатися нагодою і закликати долучитися до однієї з наших ініціатив. ІЦ “Майдан Моніторинг”, спільно з Бережанським інформаційним порталом, збирає спогади людей про події, котрі відбувалися в усіх куточках України і далеко поза її межами впродовж періоду, який увійшов в історію під назвою “Євромайдан” для архівування та подальшої публікації.

Свої спогади та фото просимо надсилати за електронною поштою [email protected]. В часи розвинутих інтернеткомунікаційних технологій, ініціатори збору спогадів все ж просять знайти час і написати такі спогади від руки. Це важливо для ІСТОРІЇ. Листи просимо надсилати за адресою: Бережанський інформаційний портал, площа Ринок 1 , Бережани, Тернопільська обл., Україна. 47500. Дуже бажано, окрім імені та прізвища, вказати свій вік та місце проживання.

За вільних людей у вільній країні!

………………………………..

Цей листопад – знаковий для кожного свідомого українця. Вже незабаром ми відзначатимемо річницю Революції Гідності. Що змінилося за цей рік? Яким він був для нас і для всієї України? Громадський простір протягом листопада 2014 буде публікувати коментарі учасників Майдану, які висловлюватимуть свої рефлексії з приводу того, що позитивного і не дуже сталося за цей рік для країни.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині