У Торчинській громаді на Волині прийняли Програму розвитку молодіжної політики
В грудні минулого року в Торчинській громаді на Волині розпочався проєкт «Хочеш бути почутим - дій». Затіяли його активісти із локальної громадської організації МолоДіжка. Кінцева мета - створити та ...
Додано:
ОМГО "Волинський Інститут Права"
![IMG_2798](https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG_2798.jpg)
В грудні минулого року в Торчинській громаді на Волині розпочався проєкт «Хочеш бути почутим – дій». Затіяли його активісти із локальної громадської організації МолоДіжка. Кінцева мета – створити та затвердити на владному рівні Програму розвитку молодіжної політики в громаді.
«Ідея створення такої Програми в нас назріла в силу того, як розвивалася молодіжна політика в громаді. Вже було створено молодіжну раду, громадську організацію «МолоДіжка», але ми розуміли, що до повноти картини нам необхідно прийняти Програму розвитку молоді», – розповідає керівниця ГО «МолоДіжка» Юлія Шклярук. За її словами, такий документ допоможе сформувати фінансову подушку на молодіжні проєкти і постійно мати під рукою ресурси на організацію заходів та втілення ідей.
![](https://vip-volyn.org.ua/upload/editor/%D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%98/NED/%D0%A2%D0%BE%D1%80%D1%87%D0%B8%D0%BD/%D0%A8%D0%BA%D0%BB%D1%8F%D1%80%D1%83%D0%BA.jpeg)
Юлія Шклярук, керівниця ГО «МолоДіжка»
Тож, за підтримки Волинського Інституту Права команда взялася до роботи. Почали із опитування. Щоб з’ясувати важливі напрямки, які потрібно врахувати в Програмі та причини низької активності молоді в громадському житті та молодіжному русі було досліджено думку майже 80-ти респондентів.
З такими напрацюваннями представники «МолоДіжки» пішли до голови громади.
![](https://vip-volyn.org.ua/upload/editor/%D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%98/NED/%D0%A2%D0%BE%D1%80%D1%87%D0%B8%D0%BD/photo_5269682872715953211_y.jpg)
Зустріч із головою Торчинської громади
«Першим завданням для нас було донести до місцевої влади необхідність впровадження цієї програми. Ми вважаємо, що молодь у нашій громаді робить досить багато і може ще більше, але ми хотіли показати, що якби ми не старалися, нам все одно потрібна підтримка влади», – пригадує громадська активістка.
Під час зустрічі з головою Торчинської громади було сформовано склад робочої групи з представників влади, молоді, осіб з числа ВПО, депутатів і громадських активістів.
Далі було багато навчання, обмін досвідом і робота, дуже багато роботи.
«Завдяки Волинському Інституту Права ми залучили експерта, який допомагав у створенні стратегії та комунікації з владою. Також було два тренінги та поїздка в Луцьк, де ми познайомилися з роботою Департаменту молоді та спорту Луцької міської ради у напрямі розвитку молодіжної політики», – каже Юлія Шклярук.
В рамках проєкту також було проведено два навчальних тренінги: голова Волинської обласної молодіжної ради Дем’ян Петрик навчав інструментів у взаємодії з владою, а експерт з фандрейзингу та розвитку НГО Руслан Краплич допоміг розібратися в питаннях проєктного менеджменту.
Ці події допомогли активізувати молодь не лише із Торчина, зауважує керівниця «МолоДіжки»: «В процесі втілення нашого проєкту нам вдалося долучити людей з сусідніх старостинських округів. Це не може не радувати, бо у нас проблемне сполучення і це завжди було перешкодою. А тут вони змогли дізнатися, які є інструменти, щоб достукатися до влади та як писати проєкти».
А от одним із найскладніших етапів, за словами Юлії, була робота з депутатами: «Із стратегією ми пройшли три комісії. Формат роботи з депутатами був такий, що ми говорили, як ми це бачимо, а обранці розпитували чому тут так, а там так. Найскладніше було не в плані домовляння, а в плані письмового оформлення. Вдячні гуманітарному відділу, який нам у цьому допомагав».
В результаті місяців наполегливої роботи активістам таки вдалося: у п’ятницю, 5 травня, Торчинська селищна рада одноголосно підтримала напрацьований документ і тепер у громади є своя молодіжна політика.
Усе це стало можливим завдяки конкурсу малих адвокаційних грантів, який реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).