Гранти для підсилення можливості громад, постраждалих від мінно-вибухової діяльності

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Vlada

Конкурс грант
Гранти для підсилення можливості громад, постраждалих від мінно-вибухової діяльності

Конкурс грантів для підсилення можливості громад, постраждалих від мінно-вибухової діяльності, шляхом надання комплексної підтримки. 

  1. Довідкова інформація

Програма розвитку ООН (ПРООН) запрошує українські неурядові громадські чи благодійні організації, громадські спілки до участі в грантовому конкурсі «Підсилення можливості громад, постраждалих від мін шляхом надання комплексної підтримки».

Цей грантовий конкурс організовано в межах проєктів ПРООН «Сприяння безпеці людей в Україні шляхом реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» та «Підтримка реабілітації осіб з інвалідністю, спричиненою війною».

ПРООН допомагає Уряду, громадянському суспільству та народу України у просуванні демократичної політики та практик, необхідних для прискорення прогресу в галузі сталого людського розвитку. Це включає захист прав людини та гендерної рівності, підтримку зусиль у боротьбі з корупцією, просування цифрової трансформації, забезпечення того, щоб усі громадяни України могли захищати свої права, зміцнення парламенту та розширення можливостей громадянського суспільства та молодіжних активістів.

Основною метою проєкту «Сприяння безпеці людей в Україні шляхом реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» є посилення безпеки людини в Україні шляхом реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною, та вирішення проблеми високої вразливості через триваючу війну в Україні. Цей проєкт спрямовано на досягнення п’яти результатів:

  • Результат 1: Відновлення найважливішої інфраструктури та надання обладнання і матеріалів для функціонування основних послуг життєзабезпечення та проходження зимового періоду
  • Результат 2: Посилення спроможності органів з протимінної діяльності та служб реагування на надзвичайні ситуації щодо захисту цивільного населення від вибухонебезпечних предметів та екологічних загроз
  • Результат 3: Посилення спроможності місцевих органів влади щодо розчищення завалів та аварійних конструкцій, а також збору та безпечної утилізації твердих побутових відходів
  • Результат 4: Посилення державної системи реагування на кризи, раннього відновлення та надання базових послуг для уразливих верств населення
  • Результат 5: Зміцнення можливостей національних і місцевих державних та недержавних суб’єктів посилювати безпеку громад, забезпечувати захист прав людини та доступ до правосуддя всіх людей, з акцентом на ВПО та уразливих групах

Проєкт спрямовано на термінове оснащення Уряду України та місцевих органів влади новою моделлю/-ями надання допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів (мінної діяльності) за принципом «єдиного вікна» на основі міжнародного стандарту IMAS.

У результаті впровадження проєкту «Підтримка реабілітації осіб з інвалідністю, спричиненою війною» ПРООН планує задовільнити нагальні потреби в наданні послуг та економічній інтеграції людей з інвалідністю, спричиненою війною, шляхом зміцнення потенціалу реабілітаційних установ по всій Україні та налагодження партнерства з громадянським суспільством задля розширення можливостей для отримання засобів до існування, одночасно підтримуючи довгострокову програму Уряду з реабілітації людей з інвалідністю та продовження роботи над створенням безбар’єрного середовища в країні.

Проєкт передбачає досягнення трьох результатів:

Результат 1: Уряд України отримує можливість розробити нові політики та нормативні акти для кращого захисту, поваги та реалізації прав людей з інвалідністю, з акцентом на реабілітацію.

Результат 2: Реабілітаційні заклади мають розширені технічні знання, потужності та обладнання для забезпечення надання необхідних послуг.

Результат 3: Посилення соціально-економічної інтеграції людей з інвалідністю через підтримку можливостей для заробітку та існування.

За допомогою грантового конкурсу ПРООН прагне залучити організації громадянського суспільства до посилення спроможності зацікавлених осіб у наданні допомоги постраждалим від мінно-вибухової діяльності шляхом навчання/освіти та/або закупівлі обладнання, визначення наявних послуг і забезпечення функціонування шляхів перенаправлення.

Робота ПРООН з підтримки постраждалих від мінно-вибухової діяльності громад має наступні пріоритети:

  • Забезпечення доступності послуг для осіб, які постраждали від мінно-вибухової діяльності, мапування послуг громади та розробка маршрутів для постраждалих від мінно-вибухової діяльності
  • Просвітницька діяльність з мінно-вибухової небезпеки
  • Допомога громадам, які постраждали від мінно-вибухової діяльності
  • Підтримка та кейс-менеджмент постраждалих від мінно-вибухових інцидентів
  • Підвищення реабілітаційного потенціалу на місцях шляхом оснащення медичних та реабілітаційних закладів та підвищення кваліфікації їхнього персоналу
  • Створення умов доступності та забезпечення безперешкодного доступу до послуг в громадах, які постраждали від мінно-вибухової діяльності
  • Підтримка працевлаштування осіб з інвалідністю в громадах, постраждалих від мінно-вибухової діяльності
  1. Цілі конкурсу:

Лот 1. Реалізація ініціатив з посилення потенціалу закладів охорони здоровя та реабілітації

Проєктні пропозиції неурядових громадських чи благодійних організацій, громадських спілок, подані в межах цього Лоту, мають бути спрямовані на розроблення та підтримку механізмів координації та розвиток потенціалу закладів охорони здоров’я та реабілітації в громадах, постраждалих від мінно-вибухової діяльності.

Запропоновану діяльність може бути зосереджено на таких сферах, проте не обмежуючись ними:

  • Налагодження співпраці з місцевими органами влади, державними / комунальними закладами охорони здоров’я та реабілітації та забезпечення оснащення цих закладів необхідним медичним та реабілітаційним обладнанням, витратними матеріалами та підготовленим персоналом.
  • Проведення оцінювання потреб громад, постраждалих від мінно-вибухової діяльності в сфері охорони здоров’я та реабілітації. Це оцінювання має включати консультації з членами громади, місцевими структурними підрозділами охорони здоров’я та відповідними зацікавленими особами, щоби зрозуміти конкретні виклики та прогалини в наявних послугах.
  • Оцінювання стану та потреб з оснащенням державних / комунальних закладів охорони здоров’я та реабілітації в громадах, постраждалих від мінно-вибухової діяльності та на основі проведеного оцінювання придбання необхідного медичного та/або реабілітаційного обладнання, матеріалів та покращення інфраструктури, включаючи технології, меблі та матеріали для закладів охорони здоров’я та реабілітації.
  • Створення в медичних та реабілітаційних закладах безбар’єрного середовища для маломобільних груп населення, зокрема людей з інвалідністю.
  • Проведення навчання членів мультидисциплінарних реабілітаційних команд.
  • Підтримка комунальних або державних протезних підприємств / майстерень.
  • Формування дорожньої карти тренінгів та їхнє проведення для персоналу центрів комплексної, соціальної, соціально-психологічної, медичної та фізичної реабілітації.
  • Розробка та реалізація механізмів координації та розвитку мультидисциплінарних реабілітаційних команд.
  • Проведення інформаційно-просвітницьких заходів з метою підвищення обізнаності про послуги, можливості та маршрути їхнього отримання, історії успіху в реабілітації, а також забезпечення реабілітаційними та дотичними до них послугами та підтримкою у громадах.

Лот 2. Обладнання освітніх та соціальних закладів у постраждалих від мінно-вибухової діяльності громадах цільових областей для покращення надання послуг, підтримки або налагодження надання соціальних, освітніх, психологічних та юридичних послуг, мапування послуг, доступних у громадах, а також розробка маршрутів та кейс-менеджменту для людей, постраждалих від мінно-вибухової діяльності

Проєктні пропозиції неурядових громадських чи благодійних організацій, громадських спілок, подані в межах цього Лоту, мають бути спрямовані на об’єднання зусиль організацій в координації з зацікавленими особами для підтримки постраждалих від мінно-вибухової діяльності громад.

Запропоновану діяльність може бути зосереджено на таких сферах, але не обмежено ними:

  • Забезпечення закладів / установ соціальної сфери необхідними ресурсами для підвищення спроможності надавати послуги та підтримку.
  • Розробка методичних рекомендацій та навчання для центрів зайнятості та центрів соціальних послуг щодо допомоги постраждалим від мінно-вибухової діяльності в працевлаштуванні та адаптації на робочому місці.
  • Проведення моніторингу та оцінювання діяльності установ та їхніх послуг з підтримки постраждалих від мінно-вибухової діяльності.
  • Навчання фахівців, які працюють в сфері освіти та соціальних послуг.
  • Кейс-менеджмент постраждалих від мінно-вибухової діяльності.
  • Навчання надавачів послуг та персоналу установ для ефективного обслуговування людей з інвалідністю / з різними видами порушень. Це може включати навчання інклюзивним практикам, правам людей з інвалідністю та комунікації з людьми з різними видами порушень.
  • Підтримка постраждалих від мінно-вибухової діяльності в реінтеграції та подоланні соціальної стигматизації, зокрема шляхом професійного навчання, допомоги в працевлаштуванні для підвищення їхньої економічної незалежності.
  • Адвокація змін політики та програм підтримки протимінної діяльності та допомоги постраждалим на місцевому рівні.
  • Допомога постраждалим від мінно-вибухової діяльності в отриманні правової допомоги та консультацій щодо правових питань, зокрема отримання соціальних виплат та компенсації, статусу осіб з інвалідністю, а також представництво їхніх інтересів.

Лот 3. Підвищення обізнаності громадськості щодо діяльності для постраждалих від мінно-вибухової діяльності та просування інформації про ризики в цільових областях

Проєктні пропозиції неурядових громадських чи благодійних організацій, громадських спілок, подані в межах цього Лоту, мають бути спрямовані на об’єднання зусиль організацій для координації з зацікавленими особами для підтримки постраждалих від мінно-вибухової діяльності громад.

Запропоновану діяльність може бути зосереджено на таких сферах, але не обмежено ними:

  • Встановлення партнерства з місцевими органами влади, неурядовими організаціями, організаціями протимінної діяльності та іншими відповідними зацікавленими особами в цільових областях з метою залучення їх до планування, а також реалізації інформаційної кампанії для забезпечення комплексного та скоординованого підходу.
  • Проведення інформаційної кампанії для сприяння розумінню та прийняттю осіб з інвалідністю / травмами / порушеннями.
  • Навчання членів громади щодо прав постраждалих від мінно-вибухової діяльності, людей з інвалідністю, виховання емпатії та боротьба зі стигматизацією.
  • Навчання членів громади, зокрема вчителів, молодіжних груп, місцевих волонтерів щодо мінних ризиків та надання підтримки, необхідної постраждалим від мінно-вибухової діяльності.
  • Заходи з підвищення обізнаності в громаді про права та потреби постраждалих від мінно-вибухової діяльності задля сприяння прийняттю та інклюзії.
  • Розроблення інформативних та візуально привабливих матеріалів, які інформують громаду про мінні ризики та сприяють прийняттю постраждалих від мінно-вибухової діяльності (брошури, плакати, відео, публікації в соціальних мережах та презентації) з урахуванням особливостей сприйняття інформації особами з різними видами порушень.
  • Розроблення та реалізація освітніх програм для підвищення обізнаності щодо мінної небезпеки.
  1. Учасники конкурсу:

Організації громадянського суспільства (далі – ОГС) повинні мати статус неурядової громадської чи благодійної організації, громадської спілки чи об’єднання, бути офіційно зареєстрованими в Україні не менше року, та/або мати підтверджений досвід реалізації подібних проєктів за підтримки міжнародних донорів чи проєктів технічної допомоги. Конкурс не передбачає надання грантів комерційним організаціям, політичним партіям, органам державної влади, органам місцевого самоврядування, релігійним громадам, фізичним особам і підприємцям.

3.1. Організації, що відповідають критеріям оцінювання

Критерії, за якими визначатиметься, чи має неурядова громадська чи благодійна організація, громадська спілка чи об’єднання ОГС право на отримання фінансування від ПРООН, будуть засновані на «Контрольному списку оцінювання спроможності» (Додаток).

3.2. Географічне розташування:

Для заходів Лоту 1, ПРООН прийматиме заявки з усіх регіонів України.

Заходи під Лотом 2 та Лотом 3 мають імплементуватися у областях, які постраждали від мінно-вибухової діяльності (аби прниймні в одній із цих областей): Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська.

  1. Етапи конкурсу:

Етап I – Подання концепцій проєктів за такою структурою:

  • назва організації-заявниці та запропонована назва проєкту
  • контактні дані, включно з електронною адресою та номером телефону координатора проєкту
  • мета, основні цілі та завдання
  • попередній перелік заходів, спрямованих на досягнення цілей
  • кількісні (включаючи кількість бенефіціарів) та якісні очікувані результати
  • партнери
  • терміни реалізації
  • бюджет без деталізації

Концепції проєктів подаються в довільній формі, загальним обсягом не більше 2 сторінок формату А4.

Грантовий конкурс проводитиметься на двохраундовій основі: у межах першого раунду концепції проєктів мають бути подані не пізніше 30 червня 2023 року, у межах другого раунду — не пізніше 15 липня 2023 року.

Концепції проєктів перевірятиме та аналізуватиме команда проєкту ПРООН відповідно до критеріїв оцінювання та релевантності встановленим пріоритетам грантового конкурсу.

Етап II – Подання проєктних пропозицій

За результатами розгляду та попереднього оцінювання концепцій проєктів відібраним організаціям буде запропоновано подати проєктні пропозиції. Організація-заявник матиме до тижня, щоб подати завершену проєктну пропозицію.

Переможці конкурсу будуть обрані за результатами оцінювання проєктних пропозицій Комісією з відбору грантів. ПРООН укладе грантові угоди з тими фіналістами, які будуть рекомендовані до фінансування.

  1. БЮДЖЕТ І ДОЗВОЛЕНІ ВИТРАТИ :

Прийнятні витрати повинні:

  • бути необхідними для здійснення проєктної діяльності
  • бути такими, які заявник може здійснити протягом періоду реалізації
  • відповідати принципам належного фінансового менеджменту, зокрема, критеріям співвідношення ціни, якості та економічної ефективності
  • бути належним чином зафіксованими, забезпечуючи можливості ідентифікування та перевірки, а також підтвердження оригінальними підтверджуючими документами

Грант ПРООН може бути використаний лише на покриття таких витрат:

  • заробітна плата співробітників і винагорода експертів
  • інформаційні та комунікаційні послуги
  • придбання консультаційних послуг і укладання контрактів за умови, що вони мають вагоме значення для досягнення цілей і виконання завдань проєкту
  • придбання засобів реабілітації
  • придбання обладнання/ засобів, які будуть використовуватися для цілей реабілітації та протезування
  • придбання допоміжних засобів реабілітації
  • оренда, кейтеринг та інші послуги, передбачені проєктною діяльністю
  • друк і копіювання
  • комунальні послуги
  • витратні та офісні матеріали
  • витрати на відрядження (за умови, що відрядження відповідають внутрішнім правилам ПРООН)

Неприйнятними є наступні витрати:

  • витрати на підготовку проєктної пропозиції
  • наукові дослідження
  • сплата заборгованості
  • збитки, пов’язані з валютообмінними операціями

6. Умови фінансування та терміни виконання:

Передбачуваний бюджет проєктної пропозиції має становити не більше 70 000 доларів США.

У виняткових випадках і за умови ухвалення Комітетом з відбору грантів бюджет підтриманого проєкту може досягати 150 000 доларів США.

Не більше 70% грантових коштів може бути витрачено на обладнання за умови чіткого обґрунтування його необхідності для досягнення цілей проєкту.

Усі гранти мають передбачати завершення активностей до 30 листопада 2023 року.

Наявність власного внеску від організації-виконавця або з інших джерел не обов’язкова, але буде врахована та стане перевагою для заявника. Цей внесок може бути зроблений як у фінансовій, так і в нефінансовій формі (наприклад, оплата праці персоналу організації, надання свого офісу чи обладнання для виконання завдань проєкту тощо).

  1. Процедура подання проєктних пропозицій:

Організаціям, відібраним за результатами Етапу І буде надіслано запрошення до подання проєктної пропозиції та шаблон для її заповнення. Проєктні пропозиції мають бути підготовлені українською мовою відповідно до шаблону .

До пакету проєктної пропозиції входять:

  1. Заповнена проєктна пропозиція включно з бюджетом (у форматі Microsoft Word)
  2. Копія Статуту організації-заявниці (у форматі PDF);
  3. Копія Свідоцтва про державну реєстрацію (у форматі PDF);
  4. Банківські реквізити (у форматі PDF);
  5. Резюме спеціалістів, які будуть залучені до реалізації проєкту (у форматі Microsoft Word або PDF)
  6. Інша відповідна супровідна документація, зокрема, рекомендаційні листи, технічні завдання для найманих експертів, переліки обладнання, що закуповуватиметься тощо (у форматі Microsoft Word або PDF).

Пакет проєктної пропозиції подається заархівованим файлом *.zip або *.rar, який не повинен бути захищеним паролем; загальний обсяг не повинен перевищувати 35 Мб. Пакет потрібно надсилати на вказану електронну адресу, із зазначенням назви конкурсу в заголовку повідомлення, відповідно до вказаного у «Запрошенні до подання проєктних пропозицій». Проєктні пропозиції, надіслані іншими засобами, в інших форматах, окрім названих вище, розглядатися не будуть.

Подальші кроки у процесі оцінювання пропозиції на отримання малого гранту (МГ) відбуватимуться в такій послідовності:

  • група проєкту попередньо перевіряє проєктні пропозиції на отримання МГ відповідно до критеріїв відповідності для допуску до розгляду та оцінки Комітетом з відбору грантів
  • Комітет з відбору грантів проводить засідання, на якому розглядає прийнятні проєктні пропозиції на отримання МГ, керуючись критеріями оцінювання, та рекомендує ті, що набрали найбільшу кількість балів, до укладення грантових угод
  • Відповідно до результатів оцінювання Комітетом з відбору грантів спроможності ОГС, складається протокол, в якому зазначаються проєктні пропозиції, які було включено до списку рекомендованих до фінансування)
  • ПРООН укладає грантові угоди з ОГС

Концепції проєктів та пакети проєктних пропозицій подаються українською мовою та надсилаються електронною поштою на адреси: [email protected] та [email protected], із зазначенням у темі листа назви конкурсу «Підсилення можливості громад, постраждалих от мін, через неурядові громадські чи благодійні організації, громадські спілки шляхом надання комплексної підтримки». Також обов’язково має бути заповнена Гугл-форма, що знаходиться за цимпокликанням: https://forms.gle/fj6tmnjGwvh7rHhV8

Контактні особи:

  • Оксана Лесик, спеціалістка з розвитку потенціалу, ПРООН: [email protected]
  • Олена Іванова, проєктна менеджерка, керівниця проєктної команди з реабілітації та інклюзії ПРООН: [email protected]
  1. Процес відбору

8.1. Процедури оцінювання

Спеціалісти ПРООН розглянуть концепції проєктів, подані протягом І-го етапу конкурсу, та відберуть організації, яким буде запропоновано подати остаточні проєктні пропозиції.

Проєктні пропозиції, подані на II етап – Подання проєктних пропозицій – будуть перевірені за критеріями оцінювання пропозицій. На цьому етапі Програма на власний розсуд може вимагати від заявників надання додаткової інформації.

Для забезпечення повної прозорості та справедливості процесу ПРООН сформує Комітет з відбору грантів, який оцінюватиме пропозиції, що пройшли перший етап. Комітет є тимчасово уповноваженим органом, який відповідає за розгляд, відбір і рекомендацію пропозицій до фінансування. Комітет відбору грантів може приймати рішення щодо отримання додаткових незалежних експертних висновків у процесі відбору.

8.2. Критерії оцінювання пропозицій

Комітет відбору грантів проводить оцінювання пропозиції за такими критеріями:

   

Зведена форма оцінювання технічної пропозиції

Максимальна кількість балів

 

1.

Відповідність проєктної пропозиції темам грантового конкурсу

25

 

 

2.

Здатність запропонованої проєктної команди організації (співробітники та запропоновані консультанти) до виконання обсягу робіт, описаних у проєктній пропозиції

 

20

 

3.

Якість запропонованих мереж та інструментів для розповсюдження результатів

10

 

4.

Підтверджений досвід роботи у сфері допомоги постраждалим від мінно-вибухової діяльності або у сфері, на яку спрямовано грантову пропозицію

15

 

5.

Забезпечення сталості проєкту

10

 

6.

Якість і реалістичність бюджетної пропозиції

20

   

Загальна сума

100

     
  1. Звітування, моніторинг та оцінювання

9.1. Моніторинг і оцінювання, структура реалізації проєкту

Грантоотримувач несе відповідальність за моніторинг виконання проєкту та оцінювання його результатів. ПРООН здійснюватиме моніторинг проєкту за допомогою звітів Грантоотримувачів, онлайн-консультацій, візитів на місця, зустрічей зі співробітниками проєкту та зацікавленими особами, а також участі у заходах проєкту.

9.2. Звітування

Грантоотримувач подає такі звіти у форматі, обумовленому ПРООН:

  • Проміжні звіти, зокрема, опис діяльності, результати та погоджені показники моніторингу, а також фінансові звіти – залежно від тривалості запропонованого проєкту (вказується у відповідній угоді)
  • Короткі звіти на вимогу, надання яких може періодично потребувати ПРООН у випадках, коли в період між звітними періодами стає потрібною інформація про виконання моніторингових показників грантового проєкту
  • Звіт про завершення, до якого належить стислий виклад діяльності та результатів, а також фінансовий звіт за весь час дії угоди

Додатки:

Оцінювання спроможності організації громадянського суспільства.


Останні публікації цього розділу:

Конкурс на закупівлю групи товарів для професійної діяльності

Тендер на закупівлю методичних матеріалів для класів безпеки

Тендер пропозицій на закупівлю приладдя молодіжних центрів та арт-матеріалів для спільних занять з дітьми, офісний супровід

Запрошення до участі у тендері з метою підписання договору поставки без фіксації ціни на канцелярські, господарчі товари та матеріали для творчості (UHF-7)

Конкурс на закупівлю обладнання №1 (Ноутбук)

Тендерна пропозиція щодо постачання шин та інших автотоварів