Як, куди і скільки їздять українці міжміськими поїздами. Аналіз big data Укзалізниці

Інтерактивна графіка, яка показує пасажиропотік УЗ по Україні, а також в Росію і Білорусь. Веб-аплікація, котра показує скільки пасажирів знаходяться на певній станції з розбивкою на години, дні ...

тексти
Як, куди і скільки їздять українці міжміськими поїздами. Аналіз big data Укзалізниці

Інтерактивна графіка, яка показує пасажиропотік УЗ по Україні, а також в Росію і Білорусь. Веб-аплікація, котра показує скільки пасажирів знаходяться на певній станції з розбивкою на години, дні тижня і місяці. Цікаві факти про те, якими вагонами їздять українці і чи купують квитки заздалегідь. Зрештою, про існування яких регіональних центрів свідчать пасажиропотоки УЗ.

Про все дізнавайтеся у проекті ТЕКСТИ.org.ua, котрий присвячений аналізу бази даних проданих квитків на поїзди міжміського сполучення.

TEXTY.org.ua презентували:

Інтерактивну карту пасажиропотоків міжміських поїздів за 2014-2015 роки, яка дозволяє досліджувати трафік на залізниці в розрізі міст та різних періодів часу.

Інтерактивний інструмент “Пасажири української залізниці”, котрий дає можливість дізнаватись пасажиропотік для кожної окремої станції в розрізі годин доби, днів тижня та впродовж року. Аналітики також представлять результати вивчення бази пасажирських перевезень та запропонують ідеї щодо подальшого використання даних “Укрзалізниці”.

тексти2

 

Для чого ці дані?

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів “Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних”, до 21 квітня 2016 року “Укрзалізниця” має оприлюднити 11 наборів даних, а саме: дані про пасажиропотік на внутрішніх і міжнародних маршрутах, пасажиропотік на постійних приміських маршрутах, базу даних вантажних перевезень, дані щодо колійного, вагонного та локомотивного господарства, реєстр вагонів та інші.

Втім, “Укрзалізниця” відмовляється публікувати зазначені набори даних, посилаючись на закони “Про доступ до публічної інформації” і наказ СБУ “Про затвердження зводу відомостей, що становлять державну таємницю”.

Публікація зазначених наборів даних здатна підвищити прозорість та підзвітність діяльності “Укразлізниці”, розпочати професійну дискусію про формування тарифів на вантажні та пасажирські перевезення, оптимізацію розподілу квитків між станціями, економіку пільгових перевезень.

Разом з тим навколо цих даних може виникнути ціла екосистема сервісів і застосунків для пасажирів. Подібні сервіси поширені у розвинених країнах: надають розклад у зручній формі, допомагають планувати подорожі заздалегідь, дозволяють дізнаватись про надходження квитків у продаж, отримувати сповіщення про запізнення чи скасування квитків.

Детальніше


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи