Підсумки Європейського тижня проти расизму в Івано-Франківську

В 2016 році Івано-Франківськ став єдиним містом в Україні, яке офіційно долучилося до Європейського тижня проти расизму (European Action Week Against Racism), ініційованого міжнародною мережею ...

Івано-Франківськ проти расизму
Підсумки Європейського тижня проти расизму в Івано-Франківську

В 2016 році Івано-Франківськ став єдиним містом в Україні, яке офіційно долучилося до Європейського тижня проти расизму (European Action Week Against Racism), ініційованого міжнародною мережею UNITED.

Задля отримання стійких результатів та розбудови України, як демократичної держави, в якій шануються європейські цінності та права людини, організаторами було проведено низку дискусійних, освітніх, культурних та спортивних заходів з залученням шкільних та студентських лідерів, спортсменів, журналістів, поліцейських, громадських активістів та діячів культури.

Тиждень проти расизму на Прикарпатті розпочався 14 березня в кінотеатрі «Люм’єр». Разом із членами міського Євроклубу та радою учнівського самоврядування учасники жваво говорили про силу розмаїття Івано-Франківська. Захід відбувався англійською мовою. Учасники заходу вчилися долати власні стереотипи, дізнаючись історії реальних людей з Азії, Африки та Америки, що прожили частину свого життя в Україні, та знаходити шляхи порозуміння з представниками інших культурних груп. Після закінчення заходу учасники провели спонтанну акцію в центрі міста. Просто неба вони дарували перехожим поштівки виготовлені до Європейського тижня проти расизму міжнародною ініціативою UNITED, розповідали про‪ заплановані у Франківську заходи та фотографувалися зі всіма бажаючими з плакатами, який закликав до прийняття розмаїття у громаді.

Наступного дня відбувся захід для учнів 8-9 класів в катехичному центрі церкви Cв. Параскеви. До дітей та педагогів в гості завітали іноземні студенти: різні зовнішньо, різні за культурою, місцем проживанням та релігією, але з Богом у серці і щирим бажанням налагоджувати дружні стосунки між мешканцями та гостями міста. Під час заходу відбулася щира й відверта розмова про стереотипи та упереджене ставлення до людей іншого кольору шкіри. Гості також поділилися своїми думками про українців та те ,як бачать їх іноземні студенти. Не зважаючи на складність теми панувала позитивна, толерантна атмосфера, а сам захід закінчився дружнім спільним селфі.

18 березня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.Франка відбувся діалоговий захід у форматі «Живої Бібліотеки» за участі офіцерів поліції, представників ОБСЄ, студентів-журналістів та іноземних студентів. Протягом двох годин люди іншого кольору шкіри, що приїхали до Франківська отримувати вищу освіту, мали можливість задати офіцерам нової поліції та представникам ОБСЄ запитання щодо українського законодавства, правил поведінки в публічних місцях та на проїжджій частині, форм захисту від образ та нападів, а також – методах боротьби з корупцією. Після десятків запитань та відповідей студенти залишали аудиторію з відчуттям довіри до нової поліції, натомість дехто з поліцейських виглядав по-справжньому розгубленим, дізнавшись про весь комплекс проблем, з якими стикаються іноземці у місті.

Вже наступного дня, 19 березня, на франківчан та гостей міста чекав надзвичайний спортивний захід – дружній футбольний турнір проти расизму, що став вже доброю традицією для столиці Прикарпаття. Навіть холод та дощ не змогли завадити чотирьом футбольним командам вийти на поле стадіону «Рух», виділений для змагань міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим. У футболі проти расизму взяли участь команди: «Хортиця» (Крихівці), «Січ» (Микитинці), «Дінамік Бойз» (Нігерія) та «Блек Старз» (Гана).

До Тижня проти расизму долучилися й регіональні координатори програми «Active Citizens». В Університеті імені Данила Галицького відбувся чотирьохденний тренінг «Активні Громадяни: відстоюючи європейську ідентичність» за методикою Британської Ради. Разом зі своїми однолітками з фінансово комерційного кооперативного коледжу ім. С.Граната активісти підготували плакати, що популяризують культурне розмаїття, провели мінітренінг з подолання стереотипів та навіть створили власний відеоролик.

21 березня, в Міжнародний день боротьби з расовою дискримінацією, в Івано-Франківську провели круглий стіл «Сила Розмаїття. Європейські цінності та права людини у Івано-Франківську». Громадські діячі та духовенство, українські й американські журналісти та бібліотекарі, викладачі місцевих вишів та лідери культурних товариств, офіцери національної поліції та студенти-іноземці спробували напрацювати спільний план подальших дій задля підтримки та популяризації культурного розмаїття у громаді Прикарпаття. Організатори не тільки розповіли про заходи, які відбувалися протягом Європейського Тижня Боротьби з Расизмом, але й намагалися піднімати та публічно обговорювати найбільш гострі питання та виклики, пов’язані з інтеграцією зростаючої кількості людей іншого кольору шкіри (зокрема іноземних студентів) у громаду місті.

Ініціаторами Європейського тижня проти расизму на Прикарпатті виступили: організація з підтримки іноземних студентів в Україні «EL&OL», Літературне угруповання «СТАН» та громадська організація «Антикорупційна Платформа».

Завдяки участі Івано-Франківська у Європейському тижні дій проти расизму, правозахисні організації та міжнародні інституції отримали достовірну інформацію про рівень міжкультурної напруги в регіоні та можливість й далі спостерігати за заходами з розбудови діалогу та налагодження порозуміння у суспільстві.

Джерело: ГО «Молодіжна організація «СТАН».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я