В Німеччині відбувся показ документальної кінострічки «Боротьба Джамали»

Українці в Німеччині мали змогу зануритися у цікаву історію життя Джамали, дізналися про її вибір пісні «1944» на "Євробаченні-2016" і виступ співачки, які пролили світло на історичні події та ...

Додано:
nataliia.aliabieva

Фото с показа_головне
В Німеччині відбувся показ документальної кінострічки «Боротьба Джамали»

Українці в Німеччині мали змогу зануритися у цікаву історію життя Джамали, дізналися про її вибір пісні «1944» на “Євробаченні-2016″ і виступ співачки, які пролили світло на історичні події та сучасну ситуацію.

Фото с показа_головнеГлядачі дізналися про режисерку цієї кінострічки, швецьку журналістку Елін Йонсон, яка через особистий портрет співачки показала історію кримсько-татарського народу – від депортації 1944 року до сьогоденної проблеми.

Дискусію модерувала експертка з прав людини Наталія Аляб’єва, яка розповіла про активну позицію талановитої співачки. Через свою пісню «1944» на Євробаченні Джамала донесла світу про трагедію кримських татар у післявоєнні часи, депортацію і повернення до історичної батьківщини.

Спільної думки глядачі дійшли саме в тому, що кінострічка нагадує про депортацію їх родин в історичні часи. Втрата рідного дому у багатьох глядачів асоційювалася з ситуацією, яка відбувається в Україні й зараз. На перегляд прийшли і родини з Криму, кримські татари, які наголосили на важливості захисту прав національних меншин і важливості донесення світу про депортацію кримськотатарського народу з його історичної батьківщини, з Криму, які відбувалися в 1944 році і ті події, які відбуваються зараз в Україні.

Модераторка підсумувала, що кожна людина може стати частиною цінного правозахисного руху, що пропагує боротьбу за права національних меншин і сприяє побудові кращого майбутнього для нашої країни.

#docuclub
#docuclub #docu_показ

Організатори події вдячні за співпрацю та допомогу у наданні платформи для проведення даного показу УКЦ Німецько-українського товариства «Українці в Карлсруе».

УКЦ Німецько-українське товариство-«Українці в Карлсруе» в соц.мережах:

Instagram

Facebook

@posydenky_ukr
@ukrainer_karlsruhe

Дисклеймер
Мережа DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.

Думки, висновки чи рекомендації належать автор(к)ам та упорядникам/-цям цієї публікації та не обов’язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автор(к)и та упорядники/-ці.

Фото Тетяна Шурінова


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я