Правозахисники звернулися до влади України із вимогою негайно звільнити Руслана Коцабу

Центр Громадянських Свобод звернувся до державних органів влади із закликом звільнити журналіста, який вже більше року перебуває під вартою. Звернення Центру Громадянських Свобод із вимогою ...

Maidan-Kyiv-13127441-Kotsaba-Ruslan-Petrovych
Правозахисники звернулися до влади України із вимогою негайно звільнити Руслана Коцабу

Центр Громадянських Свобод звернувся до державних органів влади із закликом звільнити журналіста, який вже більше року перебуває під вартою.

Звернення Центру Громадянських Свобод із вимогою негайного звільнення журналіста Руслана Коцаби

Центр Громадянських Свобод звертається до влади України із вимогою негайно звільнити журналіста Руслана Коцабу, який вже більше року перебуває під вартою за необґрунтованою підозрою у державній зраді та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України.

Попри всю неоднозначність і провокативність змісту викладених ним у січні 2015 року в мережі Youtube відеозвернень із критикою мобілізації, його дії не складають складу злочинів, у яких його офіційно обвинувачує Служба безпеки України.

Сторона обвинувачення не представила до сьогодні жодного вагомого доказу по цій справі. Відповідно до матеріалів слідства, у ній відсутні потерпілі. Також немає жодної особи, яка б через ці відеозвернення насправді відмовилася б від мобілізації.

Тому винесення місцевим судом Івано-Франківська запобіжного заходу у вигляді взяття під варту викликало критику правозахисної спільноти. Уповноважена з прав людини Валерія Лутковська заявила, що таке обмеження свободи є недопустимим у демократичному суспільстві. Незалежна медіа профспілка відзначила дану справу як прецедент, за яким кожного журналіста може бути обвинувачено у державній зраді тільки за висловлювання, які суперечать офіційній позиції влади.

Дана справа вже давно стала предметом особливого зацікавлення на міжнародному рівні. Зокрема, Міжнародна Амністія визнала Руслана Коцабу в’язнем сумління, і це перший випадок за останні п’ять років в Україні. 

Ми переконані, що навіть під час збройного конфлікту, який розпочала та веде Російська Федерація з моменту окупації Криму та гібридної війни на Донбасі, усі обмеження свободи вираження поглядів мають бути законними та пропорційними.

Інакше ми самі перетворимося на Росію, в якій за пости із критикою дій влади у соціальних мережах люди опиняються за тюремними ґратами.

Закликаємо владу України негайно припинити це триваюче порушення, яке обов’язково буде предметом ще одного розгляду проти держави у Європейському суді з прав людини, та звільнити журналіста Руслана Коцабу.

Фото - uk.wikipedia.org


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку