П’ять Платформ громадської участі у відновленні територіальних громад розпочали свою діяльність в Україні

П’ять Платформ громадської участі у відновленні територіальних громад розпочали свою діяльність в УкраїніП’ять Платформ громадської участі у відновленні територіальних громад розпочали свою ...

Додано:
Nataliya Drozd

платформи2
П’ять Платформ громадської участі у відновленні територіальних громад розпочали свою діяльність в Україні

П’ять Платформ громадської участі у відновленні територіальних громад розпочали свою діяльність в Україні

П’ять Платформ громадської участі у відновленні територіальних громад розпочали свою діяльність в

  • Бахмацькій громаді Чернігівської області
  • Бериславській громаді Херсонської області
  • Коблівській громаді Миколаївської області
  • Малинівській громаді Харківської області
  • Нижньодуванській громаді Луганської області (в релокації).

Ці територіальні громади України по-різному постраждали від російського вторгнення. Спільним для них є потреба в ранній реконструкції та відновленні. І це має бути комплексне відновлення, орієнтоване на громадян (людино-центричне).

 Стартові зустрічі пройшли в громадах онлайн та оффлайн 13 та 14 липня 2023 року.

Це будуть простори, де громадськість матиме можливість висловити свої ідеї, впливати на прийняття рішень та співпрацювати з органами місцевого самоврядування. Такий підхід зміцнює відповідальність та впевненість у прийнятих рішеннях, а також сприяє згуртованості та формуванні єдиного спільного майбутнього для всіх жителів громади.

Команда Посольства Великої Британії привітала команди проекту усіх партнерських НУО та членів місцевих громад із початком цього важливого проекту, підкреслюючи важливість залучення громадян до процесу відновлення та реконструкції, як це було наголошено під час нещодавньої конференції з відновлення в Лондоні #URC2023, і як цього вимагає реформа децентралізації, яка має відновитися, як і планувалося, до повномасштабного вторгнення.

«Ми бажаємо успіху цьому важливому проекту та сподіваємось, що ці п’ять пілотних громад будуть результативними і що їхній досвід і найкращі практики можна буде згодом поширити серед інших громад по всій Україні».

Участь громади в процесі відновлення має вирішальне значення. Вона стимулює активну участь місцевих жителів та дозволяє їм бути не просто спостерігачами, але й активними учасниками прийняття рішень та реалізації проектів. Залучення громадськості сприяє розширенню перспектив, ідей та внеску, що є критичним для розробки ефективних програм відновлення.

 Подальша діяльність Платформ буде відіграти важливу роль у формуванні шляху до успішного відновлення громад та розвитку їх потенціалу.

Разом до Перемоги!

 Діяльність проходить завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проекту «Ефективність процесів відновлення та відбудови в Україні через забезпечення участі громадян», який виконує ГО «Центр Доброчин» у партнерстві з громадськими організаціями «Громадська ініціатива Луганщини», «Фонд розвитку міста Миколаєва», «Чугуївська правозахисна група» та «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень».


Тематика публікації:               

Останні публікації цього розділу:

Відбулася установча зустріч із розроблення змін до стратегії розвитку Вишнівської сільської територіальної громади

У Херсоні відкрили новий центр психосоціальної підтримки

Добрянська громада формує свій соціально-економічний профіль

Як проходить процес відбудови/відновлення в Запорізькій області

Відновлення інфраструктури разом з БУР: пошук ініціативних груп

Як посилити у людей громадянську відповідальність: гутірковий порадник