U-LEAD допомагає громадам розібратися з публічними закупівлями за бюджетні кошти
Про публічні закупівлі за бюджетні кошти, уповноважених осіб та роботу громад із експертами Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) — читайте в нашому матеріалі.Програма U-LEAD ...
Додано:
havrylenkova
Про публічні закупівлі за бюджетні кошти, уповноважених осіб та роботу громад із експертами Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) — читайте в нашому матеріалі.
Програма U-LEAD і далі організовує для громад заходи на теми, нагальні під час воєнного стану. Для надання роз’яснень та роботи з фахівцями ОМС, U-LEAD залучає провідних експертів. Цього разу тема стосувалася здійснення публічних закупівель за бюджетні кошти, захід відбувся за участі експертки Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) Юлії Григи.
“Як ви знаєте, ми всі працюємо за постановою №1178, яка врегульовує проведення публічних закупівль під час воєнного стану та 90 днів після дати його припинення. Постанова дуже молода, але вже 12 разів у неї вносилися зміни. Ми чудово розуміємо, в якій турбулентності доводиться працювати закупівельникам, тому дякую Програмі U-LEAD, що організовує таке потрібне, на мою думку, навчання для громад”, – зазначила вона.
Інформаційна сесію організовали для допомоги громадам розібратися з метою, цілями та завданнями організації закупівельної діяльності за бюджетні кошти. А також для роз’яснення основних змін до законодавства 2022-2023 рр., що регулює питання здійснення публічних закупівель, та роз’яснення особливостей застосування вимог закупівельного законодавства на період дії правового режиму воєнного стану. Про це повідомив Микола Гулько, радник з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Черкаській області.
Юлія Грига під час свого виступу нагадала, що здійснювати публічні закупівлі може уповноважена особа, яка має мати вищу освіту, як правило економічну або юридичну, а також про те, що ця особа має скласти тести на рівень володіння знань у сфері закупівель. Така особа може бути призначена тільки як штатна одиниця (з наявного штату з доплатою; включення нової штатної одиниці; укладення трудового договору/контракту).
В обов’язки такої особи входить вносити в ЕСЗ обов’язково й оновлювати персональні дані, які не оприлюднюються у вільному доступі (за невнесення передбачена адмінвідповідальність); Уповноважена особа також відповідальна за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощеної закупівлі.
Також, як зазначила експертка, у разі визначення кількох уповноважених осіб, розмежування їхніх повноважень та обов’язків визначається рішенням замовника. Не можуть визначатися або призначатися уповноваженими особами: посадові особи та представники учасників, члени їхніх сімей; народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати міської, районної в місті, районної, обласної ради. Не може бути визначена уповноваженою особа, залучена замовником за договором про надання послуг для проведення процедур закупівель/спрощених закупівель.
Підсумовуючи найважливіше, що розповіла експертка під час заходу – організація закупівельної діяльності є важливим складником використання бюджетних коштів. Під час воєнного стану закупівлі здійснюються за особливостями, а замовники забезпечують процес планування закупівель. Щодо оскарження закупівель — дії замовника визначенні законодавством, а контроль закупівель забезпечується органами фінансового контролю.