Хто зриває виконання Постанови Кабміну про відкриті дані?

Виконання Постанови Кабміну про відкриті дані під загрозою зриву. 21 квітня спливає шестимісячний термін, відведений органам державної влади на публікацію на Порталі відкритих даних, зазначених у ...

open_data
Хто зриває виконання Постанови Кабміну про відкриті дані?

Виконання Постанови Кабміну про відкриті дані під загрозою зриву. 21 квітня спливає шестимісячний термін, відведений органам державної влади на публікацію на Порталі відкритих даних, зазначених у Постанові наборів інформації.

Станом на 2 квітня 2016 року на порталі відкритих даних було доступно 126 наборів даних із необхідних 302, тобто лише 41,7 % від потрібної кількості. Дванадцять відомств не опублікували жодного набору даних із зазначених у Постанові.

На Порталі відкритих даних опубліковано 512 наборів даних. Значна частка з цього – саме типові набори даних, які не представляють великого інтересу. Значна частина з опублікованих наборів даних – дуже низької якості і не відповідає самому визначенню “відкритих даних”. Держагентство з електронного урядування веде з розпорядниками роз’яснювальну роботу, але на швидкий результат тут розраховувати не варто.

Лише чотири відомства опублікували всі необхідні набори даних на Порталі: Верховна рада України (3 з 3 наборів даних), Міністерство молоді і спорту (8 з 8 наборів даних), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (1 з 1 набору даних), Міністерство культури (4 з 4 наборів даних).

Відомства, які не виклали жодного набору даних з обов’язкових до оприлюднення відповідно до Постанови: Міністерство фінансів, Державна реєстраційна служба, Міністерство освіти і науки, Держрибагентство, Міністерство закордонних справ, Міністерство юстиції, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство аграрної політики та продовольства, Держветфітослужба, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Національна рада, України з питань телебачення і радіомовлення, Вищий господарський суд.

Детальніше у дослідженні  Texty.org.ua

 

 

 

 

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я