ПРОщо Миколаїв: деколонізація. Що за лаштунками Миколаївського театру?

Миколаївці зазирнули під сцену й спустились в оркестрову яму Миколаївського художнього академічного драматичного театру в межах безкоштовної дослідницької екскурсії, аби зсередини відчути його «живий ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

«ПРОщо: залаштунки миколаївського театру»
ПРОщо Миколаїв: деколонізація. Що за лаштунками Миколаївського театру?

Миколаївці зазирнули під сцену й спустились в оркестрову яму Миколаївського художнього академічного драматичного театру в межах безкоштовної дослідницької екскурсії, аби зсередини відчути його «живий організм».

Захід пройшов у рамках проєкту «ПРОщо Миколаїв: деколонізація», реалізованого Платформою MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва за фінансової підтримки Zagoriy Foundation.

«Кожен театр, мов живий організм, який варто відчути зсередини. За його лаштунками ховається усе, що неможливо завчасно передбачити чи навіть уявити. Це новий досвід для кожного учасника і, фактично, справжня глядацька терра інкогніта», – каже Євген Гомонюк, координатор проєкту.

«ПРОщо: залаштунки миколаївського театру»

«ПРОщо: залаштунки миколаївського театру»

 

Учасники зазирнули під сцену, спустилися в оркестрову яму, завітали в костюмерний та гримерний цехи. Роздивилися костюми, різноманітні перуки й аксесуари, що допомагають акторам перевтілюватися в сценічних персонажів. Дізналися, як створюють декорації. А ще передивилися раритетні фото і відеоматеріали з життя найстарішого театру міста.

«Миколаїв може і хоче дивувати. Тому ми шукаємо місця, які усім знайомі, але ще ховають купу таємниць в собі. Сьогодні ми занурились в історію та «внутрішню кухню» миколаївського театру, потрапили у найпотаємніші місця, просякнуті творчим процесом», – додає Євген Гомонюк.

«ПРОщо: залаштунки миколаївського театру»

 

«ПРОщо: залаштунки миколаївського театру»

Окрім театру в планах організаторів провести нові дослідницькі екскурсії, але вже на інших локаціях.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я