Громадські активісти у сфері збереження культурної спадщини поділяться історіями успіху та практиками побудови кампаній, спрямованих на захист пам’яток архітектури. Під час зустрічі планується обмін досвідом між учасниками, журналістами та мешканцями міста.
Незважаючи на недосконале законодавство, громада Києва має успішні випадки відстоювання архітектурної спадщини та публічних просторів. Разом з тим місту бракує нової культури щодо дбайливого ставлення власників до об’єктів, які мають архітектурну або історичну цінність. В медіа також не достатньо інформації про ефективні практики та інструменти, які б дозволили змінювати простір міста на краще.
9 квітня, 15:00-18:00
вул. Воздвиженська, 32 (Vozdvyzhenka Art House)
15.00-16.40
1 сесія
Активістські практики зі збереження архітектурної спадщини та організації публічного простору
- Заборона будівництва на вул. Гончара 17/23 (охорона зона Софії Київської). Євгенія Білорусець, художниця, громадська активістка.
- Захист «Садиби Мурашка». Олександр Глухов, громадський активіст.
- Кампанія «Врятуй Жовтень!». Зорян Кісь, ініціатор; Сергій Щелкунов, координатор.
- Захист «Гостиного двору», Владислава Осьмак, культуролог.
- Благоустрій спільного простору силами громади, Маріна Соловьова, адвокат, громадський активіст.
16:40-17:00
2 сесія
Влив законодавчих ініціатив на історичну спадщину
- Як закон про «декомунізацію» вплинув на простір Київського метрополітену. Наталка Макогон, прес-секретар Київського метрополітену
17:00-18:00
3 сесія
Раціональний підхід до модернізації
- Створення Музею кіно у будівлі колишньої кінокопіювальної фабрики, Іван Козленко, генеральний директор Національного центру Олександра Довженка.
- Майбутнє ВДНГ. Максим Бахматов, в.о. генерального директора Національного експоцентру України.
Подія на Facebook.
Вхід вільний. Початок реєстрації о 14:45
Контактна особа – Ярослав Муравйов. Email: [email protected]
Майстер-клас відбудеться в рамках комунікаційної платформи «Громада, влада та архітектурна спадщина Києва», частиною якої є також соціально-мистецький проект «Стратиграфія», який реалізується з метою акцентування проблеми на руйнації об’єктів культурної спадщини у столиці України, переважна більшість яких належать до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. В рамках проекту планується обмін досвідом громадських активістів, спеціалістів з урбаністики, журналістів, держслужбовців, та пошук конструктивних рішень збереження культурної спадщини міста.