Вразливі спільноти Червонограда створюють простори партнерства
КРОКИ ДО ПАРТНЕРСТВА У ГРОМАДАХ ЧЕРВОНОГРАДА:В режимі ZOOM-конференції, 18 серпня 2023 року, відбулась діалогова зустріч активісток громадських та волонтерських спільнот громад Червонограда. Таким ...
В режимі ZOOM-конференції, 18 серпня 2023 року, відбулась діалогова зустріч активісток громадських та волонтерських спільнот громад Червонограда. Таким чином на заході були представлені спільноти родин дітей з інвалідністю, родин захисників та ВПО червоногорадської громади.
Завдяки зустрічі-діалогу, учасниці, на власні очі, переконались в доцільності створення попереднього плану заходу (слідкуй за вказівкою link), необхідності мати “запасний” майданчик на іншому каналі комунікацій (наприклад Google Meet, Microsoft Teams чи Messenger Rooms Meta-Facebook), можливостей вдосконалення комунікаційних скілів – задля ефективного згуртування громадської спільноти.
Підготовка до вільного діалогу сприяла оперативному розгляду запланованих та несподіваних (але очікуваних) запитань, анонс яких висвітлений у повідомленні за посиланням.
Відрадно, що учасниці е-розмови погоджуються із появою нових загроз і проблем розвитку громадського сектору Червонограда, що виникли в час агресивних воєнних дій РФ: ускладнення життя громади та нових мешканців із ВПО; зменшення можливостей підтримки вразливих спільнот (ветеранів-захисників та їх родин, ВПО, молоді, жінок, дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які потребують адаптації, інтеграції (реінтеграції), екстреного та кризового втручання тощо); ріст економічної депресивності шахтарського регіону; збільшення витрат на підтримку ЗСУ та життєзабезпечення родин загиблих і поранених захисників, сиріт та осіб з інвалідністю, ВПО. Вочевидь це призводить до певної втрати керованості ОГС, появи розгубленості та депресивності людей, в т.ч. – “розкиданих по світу”. Стає все тяжче і затратніше збирати допомогу фронту і вразливим.
Під час розмови, лідерки продемонстрували усвідомленість розробки сценаріїв узгоджених спільних дій. У місті вже відбулись попередні консультації та заходи у цьому напрямку (слідкуй за дзвенком про те,що було зроблено до цього часу: обговорення стандартів якості розбудови і співучасті в діяльності #ДімПросвітиГромадЧервонограда: link). Є потреба неупередженого погляду на розвиток як власної організації, так і громадського сектору міста.
Прагнення Червоноградської міської ГО неповносправної молоді “Ніка” ініціювати створення партнерства проявляється у залученні лідерства ОГС міста до обговорення можливості стратегічного навчання, вдосконалення комунікаційних спроможностей громади та її партнерів.
Лідерство ОГС починає усвідомлювати, що прийнята на початку 2022 р. “Стратегія розвитку Червоноградської громади до 2027 р. і План реалізації на 2022-2024 рр.” вже застаріли. Більше того, не всі положеннян цих нормативних документів реалізуються у нових умовах війни, в місті все ще слабка активність у залученні зовнішніх ресурсів, зокрема – коштів ДФРР та міжнародної технічної допомоги, так і не створені агенції розвитку міста чи проєктний офіс. Брак громадських дорадчих органів (Громадської ради) теж слугує додатковим аргументом необхідності посилення інституційної та адвокаційної спроможності ОГС, що можливе завдяки стратегічному плануванню як окремих ОГС, так і їх партнерства.
Спільноті небайдужих варто звернути увагу на позитивний досвід просвіти та партнерства в інших громадах України. Наприклад, на діяльність VcentriHUB чи Українська мережа більдунґу (bildung.in.ua). Надихаючим є приклад здобутків партнерства у проєкті “Кордони рівних можливостей, м. Кременець”.Завдяки проєкту завершується будівництво реабілітаційного центру для людей з інвалідністю (в першу чергу дітей, тому не забудьте відзначити успіх колег вподобайкою, коментарем та поширенням: слідкуй за ланцюжком https://www.facebook.com/reabil.center.kre).
Висновки:
Зустріч та обговорення підтвердили необхідність переглянути стратегічні напрями розвитку ОГС та територіальної громади – із врахуванням можливостей згуртування навколо проблем вразливих спільнот та в контексті створення індустріального парку.
Варто підтримати ідеї коаліаційного Партнерства співпраці #МережаДомівПросвітиГромадЧервонограда, а в подальшому – сприяти його розвитку, долучившись до підтримки проєкту Меморандуму.
Розпочати скоординоване опанування ефективного спілкування в соціальних мережах – через обмін власного досвіду “родзинок” та синхронізовану взаємопідтримку інформаційних подій.
Розглянути можливість спільної участі в проєктно-грантовій діяльності.