Комісія з журналістської етики підготувала посібник з журналістської етики

Електронний посібник з журналістської етики для медійників, керівників медіа, студентів і викладачів факультетів журналістики підготовлений Комісією з журналістської етики та складається з восьми ...

Додано:
Liza Kuzmenko

Cover_посібник
Комісія з журналістської етики підготувала посібник з журналістської етики

Електронний посібник з журналістської етики для медійників, керівників медіа, студентів і викладачів факультетів журналістики підготовлений Комісією з журналістської етики та складається з восьми розділів.

Завантажити

“Практикувати етику в журналістиці означає практикувати правду. В основі етики — дбайливе ставлення до авдиторії, не введення публіки в оману. Для авдиторії, впровадженої в оману, багаторазово зростає небезпека покластись на хибні відомості, дійти хибних висновків, а отже й не зауважити загроз, які постають внаслідок зловмисних маніпуляцій або нехлюйського нашого ставлення до стандартів професії. Етичне ставлення до нашого суспільства, дотримання етичних принципів у повсякденній нашій роботі захищає свободу“, – зазначив Андрій Куликов, голова КЖЕ в передмові до посібника.

У виданні подано практичні рекомендації щодо дотримання етичних стандартів у сфері української журналістики. Зокрема, наведено рекомендації щодо висвітлення повідомлень, які публікуються у соцмережах, означено параметри дотримання вимог до якісної журналістики. У посібнику пояснено характерні особливості використання основних журналістських жанрів, розкрито питання журналістських стандартів, ґендерної рівності, специфіки діяльності журналістів та медіа під час дії воєнного стану.

Крім того, посібник містить найважливіші заяви та рекомендації Комісії з журналістської етики після повномасштабної російської агресії та вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.

ЗМІСТ

I. Вступне слово від Андрія Куликова.

II. Використання інформації з публікацій у соцмережах та публікація матеріалів активістів у розділах «Блоги». Дотримання етики та вимог до якісної журналістики.

III. Що треба знати про основні журналістські жанри.

IV. Ґендерна рівність у медіа: виклики на тлі повномасштабної війни в Україні. Як коректно висвітлювати проблему СНПК.

V. Закон про медіа: які новели підготував законодавець для медіа?

VI. Заяви та рекомендації Комісії з журналістської етики.

VII. Кодекс етики українського журналіста.

Посібник виявився корисним для вашої роботи чи навчання? Будемо вдячні за зворотний зв’язок. Напишіть нам, будь ласка, кілька речень про ваші враження щодо актуальності або можливо які ще теми потребують висвітлення. Електронна пошта [email protected] 

Посібник видано за підтримки ЮНЕСКО та народу Японії. Цей посібник не є офіційним вираженням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будьякої країни, території, міста чи району чи їх влади або щодо делімітації їхніх кордонів чи меж. Автори несуть відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цьому виданні, а також за висловлені в ньому думки, які не обов’язково належать ЮНЕСКО та не накладають на Організацію жодних зобов’язань.


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я