Чому українські режисер(к)и продовжують знімати та чи може кіно змінити світ
Цьогоріч організатори 20 Docudays UA відкрили частину індустрійних дискусій для усіх охочих, незалежно від наявності індустрійної акредитації. Тож тепер можна дивитися на DOCUSPACE записи ключових ...
Додано:
Docudays UA
Цьогоріч організатори 20 Docudays UA відкрили частину індустрійних дискусій для усіх охочих, незалежно від наявності індустрійної акредитації. Тож тепер можна дивитися на DOCUSPACE записи ключових DOCU/ПРО-дискусій 20 Docudays UA.
Public talk: розмова режисерів конкурсу DOCU/УКРАЇНА та режисерки Марини Степанської
«Чому я продовжую знімати?» — про це міркують п’ять режисерів фільмів з добірки Національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА. Роман Любий розповідає про «Залізні метелики» і плани зі створення анімаційного фільму жахів для дітей. Мстислав Чернов — про труднощі створення «20 днів в Маріуполі» та міжнародний тренд на довгі й персональні розповіді. Ігор Іванько — про нереалізований фільм-попередження про війну й кропітку роботу над «Крихкою пам’яттю». Дмитро Грешко — про новий екологічний документальний проєкт, а Володимир Тихий — про Chat-GPT й наступну стрічку з антуражем воєнної поезії. Модерує дискусію режисерка й сценаристка Марина Степанська.
Документальна анімація: виклики та можливості
Перший анімований документальний фільм створили ще в 1918 році. Проте цей жанр ще довго вважали парадоксом. Знадобилося кілька потужних проривів, як-от «Вальс із Баширом» і «Тікай», щоб його визнала широка аудиторія та впливові люди в індустрії. Нині використання анімації в документалістиці по-справжньому захоплює. Й дедалі більше авторів/-ок знаходять творчу свободу й виклики для себе в цьому жанрі. Кінокуратор Пьотр Кардас та режисер документальної анімації Алекс Віддовсон міркують про те, як вдало поєднувати документалістику й анімацію.
Case study: як фільми наближають перемогу? Досвід проєкту Civil Pitch
Уперше проєкт Civil Pitch відбувся у 2019 році з гаслом «Кіно, що змінює». У 2022-му, з початком нового етапу війни, слоган змінився на «Кіно, що наближає перемогу». Але чи справді все це можливо? Разом з автор(к)ами фільмів Civil Pitch Галиною Лавринець, Лесею Дяк, Павлом Дорогим, Анастасією Тихою та Олексієм Радинським поміркуємо, чи є документальне кіно інструментом суспільних змін. Модерує координаторка проєкту Civil Pitch 2.0, продюсерка Олександра Кравченко.
А вже з початком осені стартує 20 Мандрівний Docudays UA.
Детальніше: Docudays UA.