Як ефективно використати соціальні мережі для збору коштів
Соціальні мережі стали невіддільною частиною нашого життя. Саме там ми дізнаємося останні новини, тренди та благодійні збори. Також перевагою соціальних мереж є велика аудиторія: понад чотири ...
Додано:
ГО «Міжнародна агенція змін»
Соціальні мережі стали невіддільною частиною нашого життя. Саме там ми дізнаємося останні новини, тренди та благодійні збори. Також перевагою соціальних мереж є велика аудиторія: понад чотири мільярди у світі людей користуються ними. Отже, завдяки соціальним мережам ви можете:
- збільшити довіру до вашої організації;
- ефективно комунікувати з цільовою аудиторією;
- заохотити підписників до благодійних донатів;
- поширити інформацію про свої події.
Тому якщо ви не використовуєте соціальні мережі для промоції своєї організації – ви багато чого втрачаєте. У цій статті експерти проєкту FUNdraiser, що навчає молодь та громадські організації ефективно залучати кошти у свої ініціативи, поділяться як ви можете використовувати соціальні мережі для фандрейзингу.
Розуміння цільової аудиторії
Першим кроком для успішного збору коштів через соціальні мережі є розуміння вашої цільової аудиторії. Визначити її ви можете за допомогою аналітичних інструментів.
Розуміння аудиторії допоможе вам краще донести цінність проєкту, а також підвищити взаємодію з контентом.
Сформуйте чіткий опис збору
Один із найважливіших елементів успішної фандрейзингової кампанії в соціальних мережах — це чіткий та переконливий опис збору. Ось кілька ключових кроків для його створення:
Опишіть мету:
Почніть з чіткого меседжу, для чого саме збираються кошти. Розкажіть про конкретну потребу, яку ви прагнете задовольнити. Це може бути фінансування лікування, підтримка дітей, будівництво притулку для тварин тощо. Детальний опис створює переконливу картину вашої місії.
Конкретизуйте кінцевий результат:
Описуйте, який конкретний внесок зроблять благодійні донати. Розкажіть, які позитивні зміни відбудуться завдяки коштам. Важливо показати аудиторії, що кожен внесок має вагому цінність.
Вкажіть конкретну суму та дедлайн:
Зазначте скільки саме коштів потрібно зібрати та на який термін це повинно бути зроблено. Це створює відчуття терміновості й пробуджує більше зацікавленості.
Наприклад, проєкт GladPet збирав кошти на корм для тварин з Херсону. У своїй публікації вони не лише описали проблематику, а й зазначили чіткі деталі про суму та очікувані результати.
Підкріпіть свою авторитетність
Якщо ви вже маєте певні результати діяльності вашої організації, не соромтесь ділитися ними у соціальних мережах. Подібні публікації сприяють формуванню довіри та підвищують шанси, що людина задонатить на ваш збір.
Ви можете демонструвати досягнення щомісячно або ж підбивати підсумки за рік.
Наприклад, фонд допомоги безпритульним тваринам Happy Paw щомісяця звітує про свої результати та дякує доброчинцям.
Діліться історіями бенефіціарів
Для залучення додаткової уваги до вашого збору важливо розповідати не лише сухі факти, а й історії які викликають емоції. Поділіться як ваша організація допомогла комусь. Наприклад, проєкт «Мій телефонний друг» допомагає одиноким літнім людям та регулярно висвітлює історії бенефіціарів, щоб привернути нових волонтерів.
Це не лише створює емоційний зв’язок з аудиторією, а й демонструє конкретний вплив внесків та підтверджує ефективність вашої роботи.
Спростіть шлях користувача
Забезпечте легкий та зручний спосіб внести кошти. Розмістіть посилання у вашому профілі та публікаціях, зробіть процес максимально зрозумілим та доступним для всіх.
Дотримуйтесь правила 70/30
Постійні прохання про допомогу виснажують підписників. Саме тому варто тримати баланс у контенті.
Згідно з правилом 70/30, 70% вашого контенту повинно відповідати інтересам, потребам та бажанням вашої аудиторії, у той час, як інші 30% покриватимуть важливі для вас теми.
Соціальні мережі – це потужний інструмент для громадських організацій, які прагнуть взаємодіяти з аудиторією, будувати спільноту та залучати кошти. Сподіваємось наша стаття допоможе вам успішно реалізувати ваші фандрейзингові плани.
Для довідки
Платформу «FUNdraiser» створено ГО «Міжнародна агенція змін» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Зараз її діяльність підтримує Програма розвитку ООН в Україні в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки Європейського Союзу.