Громадські організації закликають Президента підписати Паризьку угоду
Спільнота кліматичних неурядових організацій закликає Президента України Петра Олексійовича Порошенка підписати Паризьку угоду про зміну клімату на зустрічі Генеральної Асамблеї ООН, що відбудеться ...
Додано:
Громадський Простір
Спільнота кліматичних неурядових організацій закликає Президента України Петра Олексійовича Порошенка підписати Паризьку угоду про зміну клімату на зустрічі Генеральної Асамблеї ООН, що відбудеться 22 квітня 2016 року в Нью-Йорку.
Паризька угода консолідує світ задля протидії глобальним змінам клімату та ставить за мету запобігти підвищенню температури на Землі на більше, ніж 2°С. Заради її підписання в Нью-Йорку зберуться лідери 130 країн світу.
Серед майбутніх підписантів: лідери кліматичної політики – Європейський Союз, найбільші економіки світу – США та Китай, і навіть одні з найбільш енергоємних країн – Росія та Білорусь.
Ми наполягаємо, що Петро Порошенко має підписати Паризьку угоду 22 квітня. Таким чином Президент України продемонструє, що ми готові боротися зі змінами клімату та дотримуватись міжнародних договорів,і що корупція та війна на Донбасі – не єдине, чим Україна може бути відомою світові.
Шлях низьковуглецевого розвитку, задекларований Паризькою угодою, не варто сприймати як додаткові політичні зобов’язання чи економічний тягар на шляху до підйому української економіки. Навпаки, розвиток відновлюваних джерел енергії та заходи з енергоефективності – це єдиний та безальтернативний шлях до відродження та модернізації України.
На отримання одного долара ВВП, Україна витрачає втричі більше енергії, ніж Польша; лише 3,8% енергії ми отримуємо з відновлюваних джерел. При досягненні європейського рівня енергоефективності, Україна зможе забезпечувати свої енергопотреби за рахунок власних ресурсів, а, будучи Стороною Паризької Угоди, матиме доступ до технічної та фінансової міжнародної підтримки.
Дотримуючись Паризької Угоди, Україна зменшить викиди забруднюючих речовин в атмосферу, що зменшить забруднення довкілля, поліпшить здоров’я та якість життя, збільшить його тривалість
Наслідки зміни клімату вже є очевидними для України: аномальна спека, весняні снігопади й навіть літні заморозки. Це все початок наслідків глобальної зміни клімату в Україні. Далі – лише гірше: нестача питної води, зменшення врожаїв, посухи, повені.
Запобігти катастрофічному впливу глобальних змін клімату на довкілля та життя людей можна лише здійснивши енергетичний перехід та оновивши економіку відповідно до викликів сучасності. Таким і має стати вибір України із підписанням Паризької угоди – єдино правильним вибором на шляху до безпечного майбутнього та сталого розвитку
Громадські неурядові організації, що підтримали звернення до Президента України:
- Національний екологічний центр України
- Асоціація велосипедистів Києва
- Громадянська мережа “ОПОРА”
- Екологічний клуб “Еремурус” (Київ)
- Міжнародна благодійна організація “Інформаційний центр “Зелене досьє” (Київ)
- WWF Україна
- Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» (Київ)
- Українська Молодіжна Кліматична Асоціація (УМКА)
- “Світ Освіт” (Київ)
- Дніпродзержинська громадська екологічна організація “Голос Природи”
- УЕА “Зелений Світ” (Кривий Ріг)
- Бюро екологічних розслідувань (Львів)
- Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина»
- Експертно-дорадчий центр «Правова аналітика» (Львів)
- Львівський осередок Національного Екологічного Центру України
- Асоціація “Дитяча екологічна організація “Легіони Землі”
- Еколого-Культурний центр “Бахмат”
- Дитяча Екологічна Асоціація “Зелена Країна”
- Нікопольське відділення Міжнародного фонду Дніпра
- Марганецька міська організація екологічної асоціації “Зелений світ”
- Чорноморський жіночий клуб (Одесса)
- Дитячий незалежний екоцентр “Романтик” (Суми)
- Екоклуб – неурядова молодіжна екологічна організація (Рівне)
- ГО ФОРЗА (Ужгород)
- Екоправо-Харків
- Хмельницька обласна організація Українського товариства охорони природи
- Еколого-гуманітарне об’єднання “Зелений Світ” (Чортків)
- 350.org в регіоні Східна Європа, Кавказ, Центральна Азія
Контакти для додаткової інформації:
Марія Сторчило
[email protected]
(093) 00 52 761
Ірина Ставчук
[email protected]
(095) 273 26 73