«Наш Маріуполь»: в Інфоцентрі Музею Майдану відбулась тематична зустріч про минуле і сучасне міста

Кияни та гості міста, військові та маріупольці відвідали тематичну зустріч про минуле та сучасне Маріуполя в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану. Про козацьке минуле міста та сучасну ...

_u2a9621
«Наш Маріуполь»: в Інфоцентрі Музею Майдану відбулась тематична зустріч про минуле і сучасне міста

Кияни та гості міста, військові та маріупольці відвідали тематичну зустріч про минуле та сучасне Маріуполя в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану

Про козацьке минуле міста та сучасну російську-українську війну розповідали науковці, краєзнавці та захисники. 

Доктор історичних наук, професор, завідувач відділу актової археографії Інституту української археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського НАН України Віктор Брехуненко на основі архівних матеріалів, які йому вдалося дослідити, розповів присутнім про козацьку спадщину в історії міста: “Найкращим антидотом історичної спадщини є якраз російські джерела. І оця територія між Дніпром і Доном була земля Запорізьких козаків. Козаки шляхом засвоєння цих теренів – вкорінювали тут українську присутність”, – відзначив історик.

Маріуполець, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології Маріупольського державного університету Вадим Коробка відзначив: “Поки що, малознані сторінки козацької історії, визначення ролі спадщини Кальміуської паланки для подальшого розвитку нашого краю. Ця роль прослідковується таким важливим чинником, як започаткування запорожцями безперервної традиції розвитку продуктивних сил Надазов’я. Це особливо було відчутно у першій половині ХІХ, коли місто Маріуполь почало перетворюватися на важливий осередок рибальства, рибної та зернової торгівлі”.

Під час події присутні переглянули анімаційний ролик Українського інституту національної пам’яті «Південь без міфів: історія Маріуполя».

На заході присутні могли поспілкуватись із захисниками Маріуполя. Про історію створення 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади розповіла начальниця служби звʼязків з громадськістю бригади Альона Шідерова“Ми утворені на базі трьох добровольчих батальйонів з південної України у 2015-му році. Виконувала оборонні дії на маріупольському напрямку та на кордоні з Кримом і біля Каховського ГЕС. Проявили себе на маріупольському напрямку. Повномасштабне вторгнення зустріли у Пісках, більшість членів бригади, звісно, місцеві, з Маріуполя. Після повномасштабного вторгнення до бригади підтягуються люди з Херсону, які вийшли з окупації. Це додає стимулу до боротьби”

За бої в Пісках, на Запорізькому напрямку та під Бахмутом нещодавно бригада отримала відзнаку.

А її колег з 1-го батальйону 12-ої бригади спеціального призначення «Азов», молодший лейтенант Ігор Гунько «Сток» та з 503 батальйону морської піхоти старший сержант Геннадій Дермановський «Тарантул» розповіли про початок повномасштабного вторгнення і те, як вони обороняли місто Маріуполь. Присутні чимало запитували військових про події та їхній досвід. 

Подія була організована Українським інститутом національної пам’яті та Національним музеєм Революції Гідності.

Модерував зустріч головний спеціаліст відділу аналізу тоталітарних режимів Українського інституту національної пам’яті Іван Стичинський.

Повний запис можна переглянути на ютуб-каналі Українського інституту національної пам’яті.

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.


Тематика публікації:     

Останні публікації цього розділу:

Чи потягне бюджет Запоріжжя «підземні школи»?

Порятунок життя найменших в Гадячі

Центр АХАЛАР організовує програму для тренерів, психологів та фасилітаторів

Мотивація та компетентність: як молоді готуватися до ведення власного соціального бізнесу

Проєкт «Відновлення через соціальне підприємництво» - практична відповідь на запит сучасної української молоді

Фінальна добірка вакансій 2024-го року для фахівців третього сектору