Бюджети українських міст – ще один крок вперед

Більше 450 посадовців та громадських активістів взяли участь у навчальних заходах Проекту «Бюджети за завданнями у Черкасах і Вінниці – розвиток належного врядування і фінансової прозорості органів ...

Додано:
ploskyi

PB Title
Бюджети українських міст – ще один крок вперед

Більше 450 посадовців та громадських активістів взяли участь у навчальних заходах Проекту «Бюджети за завданнями у Черкасах і Вінниці – розвиток належного врядування і фінансової прозорості органів місцевого самоврядування в Україні».

Проект був реалізований Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ у співпраці з Черкаською, Вінницькою та Краківською міськими радами за фінансової підтримки Європейського Союзу та Центральноєвропейської ініціативи протягом 2012-2015 років.

Проект мав на меті посилити здатність органів місцевого самоврядування та громадських організацій розбудовувати ефективне врядування у містах Вінниця і Черкаси у сфері місцевого бюджетування, яке б відповідало таким принципам:

  • в умовах обмеженості фінансових ресурсів міст, важливо щоб кошти місцевого бюджету використовувались за призначенням;
  • бюджет був складений із врахуванням реальних потреб громади;
  • складанню та затвердженню бюджету передує процес аналізу потреб жителів міста та відповідністі основним напрямам місцевого розвитку;
  • бюджет представляє собою інструмент впровадження стратегічного плану розвитку міста;
  • за результатами виконання бюджету міста здійснюється оцінка результативності і ефективності використання коштів.

У рамках Проекту 370 представників міської влади, активістів взяли участь у семінарах, тренінгах, круглих столах, 20 посадовців та громадських активістів взяли участь у навчальних візитах та стажуванні у Польщі, 75 осіб прийняли участь у підсумкових конференціях.

Загалом протягом Проекту українські та польські експерти Фундації ПАУСІ надали консультації Черкаським та Вінницьким міським радам щодо розробки 15-ти міських цільових та бюджетних програм.

У рамках Проекту був проведений конкурс та надані суб-гранти громадським організаціям:

  • Проект «Світле місто – безпечний простір громади», ЧМГО «Фонд громади м.Черкаси» (Микола Макуха);
  • Проект «Розвиток інклюзивної освіти, як один із факторів впливу на формування міського бюджету», Громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія», м.ВІнниця (Раїса Панасюк, Сюзанна Жуковська);
  • Проект «Забезпечення громадського впливу у сфері розвитку позашкільних навчальних закладів у м. Черкаси», Черкаська обласна благодійна фундація «Паритет» (Сергій Гончар, Сергій Слинько).

До реалізації Проекту були залучені експерти Фундації ПАУСІ: Ізабелла Стобніцька, Пьотр Вершхославські (Уряд м.Кракова), Пржемислав Горскі (Фундація «Топографія», м.Лодзь), Денис Черніков (координатор Парламентської експертної групи з європейської інтеграції), Наталія Балдич (Національна академія державного управління при Президентові України, кандидат наук з державного управління), Наталія Гринчук (Національна академія державного управління при Президентові України, кандидат економічних наук, доцент), Наталія Гнидюк (Заступник Міністра Кабінету Міністрів України – директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції, кандидат наук з державного управління), Петр Дригала (директор Бюро неурядових організацій та громадської активності при Міськраді міста Домброва-Гурнича).

У місті Черкаси координація Проекту відбувалася під керівництвом Наталії Джуган, директора департаменту фінансової політики Черкаської міської ради, у місті Вінниця – Наталії Луценко, директора департаменту фінансів Вінницької міської ради.

Загальна координація Проекту здійснювалася Київським (Ольга Галицька, Костянтин Плоский) та Варшавським (Кшиштоф Фільсек) офісами Фундації ПАУСІ.

З результатами Проекту “Бюджети за завданнями” можна ознайомитися у підсумковій публікації.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: дороговкази комплексного дослідження у громадах Івано-Франківщини

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї