Кроки на шляху до власної справи: жінки-ВПО з трьох громад Закарпаття пройшли навчання з фінансової грамотності та бізнес-планування

Завершився кількаденний тренінг для жінок-переселенок "Основи фінансової грамотності та бізнес-планування", який проходив у місті Свалява Закарпатської області. Його слухачками стали жінки-ВПО, що ...

РДА (13) (2)
Кроки на шляху до власної справи: жінки-ВПО з трьох громад Закарпаття пройшли навчання з фінансової грамотності та бізнес-планування
Завершився кількаденний тренінг для жінок-переселенок “Основи фінансової грамотності та бізнес-планування”, який проходив у місті Свалява Закарпатської області. Його слухачками стали жінки-ВПО, що мають дітей (а дехто й онуків) і проживають у Свалявській, Іршавській і Ужгородській громадах Закарпатської області.
 
Остаточна мета більшості з присутніх на тренінгу – започаткувати на новому місці власну справу, бо через вимушений переїзд жінки та їхні родини втратили колишні джерела доходу. Частина жінок на цьому шляху вже зробила абсолютно конкретні кроки. Так, дехто надає певну послугу й прагне вивести свою справу на більш високий рівень (наприклад, Інна Караулова, ВПО з Запоріжжя, надає послугу з пошиття й ремонту одягу й прагне зробити це більш прибутковим, а Світлана Авдієнко, переселенка з Енергодару, продає біологічно активні добавки (БАДи) й прагне відкрити “живий” магазин). Дехто починає у новій для себе ніші надавати певні послуги (наприклад, двічі переселенки з Алчевська Ірина Острогляд і Вікторія Свиридова – у наданні б’юті-послуг).
 
Тренер Кирило Дядя давав слухачкам курсу теоретичну базу і практичні вправи, а також ділився власним досвідом. З урахуванням того, що Кирило в різні періоди з нуля тричі започатковував різні бізнеси, а також співпрацював з багатьма партнерами, його досвід був більше ніж корисним – він змушував на певні речі подивитись під іншим кутом. Слухачки тренінгу так само ділились власним досвідом. З урахуванням того, що вони представляють дуже широкий спектр регіонів і професій, знайомство із чужим досвідом так само змушувало їх дивитись на власні ідеї з іншого боку.

Завдяки тренінгу деякі учасниці побачили слабкі місця у власних ідеях, зрозуміли, що саме треба допрацювати (комусь взяти в оренду інше приміщення, комусь відкрити як ФОПу додаткові КВЕДи, комусь спробувати отримати грант на певне обладнання…)
 
І всі – завдяки тренеру та одна одній – переконались, що ідеї для бізнесу чи самозайнятості практично невичерпні. Адже ідеї, які тут озвучувались жінками, для інших часто були несподіваними. Наприклад, закритий клуб для чоловіків/жінок, які хочуть на певний час “заховатись” від усього світу. Або музей автентичної української сорочки – із фотозонами й можливістю провести свято чи майстер-клас.

Попри те, що деякі ідеї (і це цілком нормально) так і залишаться ідеями, їх обговорення спонукало мислити в нових напрямках і усвідомлювати, що джерела доходу можна знайти в нішах, про які ти раніше ніколи й не думала.

Більшість слухачок тренінгу вже пишуть бізнес-плани, щоб спробувати отримати грошову допомогу на відкриття власної справи – від держави через центри зайнятості чи від міжнародних донорів. Тренінг допоміг жінкам систематизувати ті знання з бізнес-планування, що в них вже були, та набути нових, необхідних для того, щоб рухатись в обраному напрямку.
 
Тренінг, що відбувся у Сваляві, є одним із заходів у рамках тривалого навчання для жінок-переселенок за проєктом “Жіноче підприємництво, як інструмент економічного розвитку громад”. Як зазначає його ініціаторка, керівниця ГО “Майстерня щастя” Марина Бражнікова, в рамках проєкту проходять також онлайн-курси з PR-менеджменту, SMM та електронної комерції.
 
***
Матеріал підготовлено за підтримки Уряду Канади у рамках проєкту “Жінки України: залучені, спроможні, незламні”, що впроваджується організацією “Пакт”.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Тобі слід знати про туберкульоз: як соцпрацівники та лікарі Вінниччини допомагають виявити хворобу

«Герої-Титани»: у Рівному презентували альбом пам’яті про загиблих Захисників

Як жителі громад Чернігівщини долучаються до розробки стратегій розвитку

В Україні запускається інноваційний хаб WIN2EDIH

Інформаційна відкритість і прозорість місцевих органів влади в Україні в умовах війни: результати дослідження

Безбар’єрність як пріоритет: Волинські громади працюють над доступним середовищем