Доступність громадського середовища для маломобільних груп

12 жовтня тридцять сім учасників онлайн навчання в рамках проекту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей», який ...

Додано:
dobrobut

Знімок екрана 2023-10-19 191610
Доступність громадського середовища для маломобільних груп

12 жовтня тридцять сім учасників онлайн навчання в рамках проекту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей», який реалізує громадська організація «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» розбиралися з темою існування та створення безбар’єрних просторів. Як звісно, такі простори не можуть бути створені з формальним дотриманням нормативних вимог. Тут важливо щоб всі знали і дотримувалися стандартів та законодавчих рекомендацій з будівництва та реконструкції, знали не тільки загальні норми, але й підходили до них осмисллено й творчо, щоб, не залежно від кола користувачів, завдання будівництва враховували ДБН інклюзії та універсальний дизайн, створювалися індивідуальні проекти зі знаходженням  життєздатних рішень.

Ганна Борова, радниця з питань інклюзії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», привітала всіх в Школі та відзначила, що ця Школа є продовженням філософії інклюзивних громадських радників. «Маю надію, що завдяки таким лекторам та практикам, яких ми не тільки чуємо, а бачимо їх роботу на практиці, коло досвідчених інклюзивних громадських радників, які зможуть стати адвокатами просування інклюзивних змін в суспільстві буде розширено. Крім того, вже всім відомо, що територія реалізації Проєкту «Говерла» вже на 12 областей України та є надія, що цей рух з інклюзії підхоплять всі партнерські громади. І люди, стануть більш обізнаними в питаннях розбудови доступності, особливо ті, які добровільно ходять на такі навчальні заходи. Саме через такі заходи та спілкування, формуються спільноти однодумців, які не тільки навчаються, а і починають діяти, виховують один одного та долучаються до рухів безбар’єрності»

Знімок екрана 2023-10-12 181432

Доступність громадського середовища для маломобільних груп населення стала темою для жвавого обговорення. Експертом виступив консультант з питань без бар’єрного середовища Євгеній Свет.

Знімок екрана 2023-10-12 175357

В своєї лекції він розкрив державні стандарти, поняття «доступність», «інклюзивність», «універсальний дизайн», навів приклади проектних рішень та коректного застосування різних специфічних пристроїв для покращення доступності об’єктів.

Знімок екрана 2023-10-12 171352

«Створення безбар’єрного простору для маломобільних груп населення є пріоритетним напрямом державної політики. Проте системних змін у цьому питанні в Україні досі не відбувається, – вважає експерт Євгеній Свет. – Причина – стереотипне ставлення до людей з інвалідністю. Питання доступності слід сприймати значно ширше. Маломобільними групами населення також є люди похилого віку, батьки з маленькими дітьми, особи, які втратили мобільність через хворобу або прийом ліків, пересуваються на підборах, тощо».

На думку експерта, робота має йти щодо створення стандартних умов, комфортних для всіх без виключення, а не задоволення потреб. Саме на це і мають бути націлені нормативні документи та створюватись законодавча база, яка і зараз ще не відповідає європейським стандартам.

Учасники ознайомилися з існуючими нормативними документами у сфері доступності та обговорили шляхи захисту власних прав та свобод.

Знімок екрана 2023-10-12 165728

Дискусія вийшла живою та конструктивною, а інформація, що була  отримана, – корисною.

Попереду у майбутніх громадських радників багато роботи.

Якщо Україна безповоротно рухається у напрямку впровадження інклюзії та розбудови безбар’єрного простору, формального підходу не повинно бути.

***

Цей захід проводиться Громадською організацією «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» в рамках проєкту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я