У 8 областях України запрацював консультаційний Центр розвитку фермерства

Протягом вересня-жовтня 2023 року у 8 обласних центрах відбулися презентації можливостей консультаційного Центру розвитку фермерства “Врожай Перемоги”. Звернутися за допомогою до Центру вже можуть ...

Farmer_center2
У 8 областях України запрацював консультаційний Центр розвитку фермерства

Протягом вересня-жовтня 2023 року у 8 обласних центрах відбулися презентації можливостей консультаційного Центру розвитку фермерства “Врожай Перемоги”. Звернутися за допомогою до Центру вже можуть фермери Івано-Франківської, Вінницької, Тернопільської, Львівської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької та Черкаської областей.

Сьогодні агросектор є важливим джерелом доходів для майже 13 мільйонів українців. За даними оцінки Світового банку, станом на червень 2022 року війна призвела до сукупних збитків агросектору у розмірі 28.3 мільярда доларів. При цьому, вплив війни та збитки спостерігаються не лише на постраждалих територіях, але й у західних областях, де сільським господарством займаються 68% сільських домогосподарств. 

“Саме тому, ключовими завданнями нашого Центру є підвищення стійкості та ефективності малого і середнього фермерського бізнесу, що працює в центральних та західних областях України, в умовах часткового руйнування та трансформації аграрного сектору України”, – розповідає Тетяна Лебухорська, голова Буковинської агенції регіонального розвитку.

Так, Центр надає якісні безкоштовні послуги, орієнтовані на потреби фермерів, інформує фермерів про інновації у рослинництві та допомагає посилювати спроможність фермерів адаптуватися до змін у агросекторі та нових потреб, змінювати свої бізнес-моделі, диверсифікуватись та залучати фінансові ресурси для розвитку бізнесу. Серед ключових напрямків:

  1. Сільськогосподарське виробництво – плодоовочевий напрямок: підготовка грунту, підбір сортів та гібридів, система живлення, система захисту та допомога у пошуку допоміжних продуктів, нішеві культури
  2. Плодово-овочева переробка- післязбиральна доробка, організація переробки, сертифікація, HACCP  
  3. Інноваційні технології у плодоовочівництві – точне землеробство, діджиталізація, системи зрошення, вертикальне вирощування
  4. Стале сільське господарство – способи екологічно-безпечного ведення сільського господарства,  зменшення карбонового сліду у рослинництві, органічне сільське господарство
  5. Управління бізнесом – стратегія, бізнес-план, оподаткування, управління фінансами, юридичні питання
  6. Маркетинг та продажі – маркетингова стратегія, гуртовий та роздрібний продаж,  HoReCa, farm to fork, реклама, SMM
  7. Фінанси – залучення грантів, кредитів, інвестицій

Окрім безкоштовних консультацій, протягом жовтня-листопада 2023 року ЦРФ “Врожай Перемоги” проводить безкоштовне навчання для фермерів по залученню грантів. На тренінгах учасники мають можливість дізнатися:

  • як та на що можна залучити гранти;
  • як розуміти вимоги донора;
  • як описати свою ідею та уникнути типових помилок при написанні заявки, а також які є вимоги до грантових заявок;
  • який взаємозв’язок існує між бізнес-планом та грантовою заявкою;
  • де шукати інформацію про гранти та які є доступні грантові програми: державні та недержавні.

Учасникам, що матимуть життєздатні ідеї для проєкту, надається можливість консультаційного супроводу експертів ЦРФ “Врожай Перемоги” для розроблення власної грантової заявки. 

Всі деталі – хто може подаватися на участь в тренінгах та місце проведення  – можна дізнатися під час реєстрації за посиланням. 

У майбутньому команда Центру планує більш детально розповісти про вирощування нішевих культур та поділитися іншими можливостями для фермерів, зокрема – щодо розвитку агротуризму. Так, 31 жовтня 2023 року планується проведення вебінару на тему “Фермерство і агротуризм: ідеї для додаткового прибутку”. Реєстрація доступна за посиланням.

 

Отримати консультацію можна:

Через звернення до чат-боту Центру, який працює у Viber та Telegram: @farmer_centre_bot

Через сайт Центру https://farmer.bard.cv.ua/

Телефоном за номером 093 663 58 78

 

Зв’язатися з Центром можна через офіційний сайт або соціальні мережі:

Сайт https://farmer.bard.cv.ua/

Фейсбук https://www.facebook.com/farmer.centre

Інстаграм https://www.instagram.com/farmer.centre/

 

Довідково:

Проєкт реалізується ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” у партнерстві з Всеукраїнською громадською організацією “Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України” та Громадською спілкою «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини». 


Центр працює в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») за фінансування уряду Німеччини. Проєкт імплементується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади

Асоціація громадських радників України розробила Порадник безпеки для мешканців громад

Проєкт «Караван громадянської освіти у Литві та Польщі» увійшов до четвірки найбільш інноваційних