Спільна ініціатива щодо посилення прав українських ВПО та біженців через правопросвіту

Спільна ініціатива щодо посилення прав українських ВПО та біженців через правопросвіту Асоціація юридичних клінік України (ALCU) у співпраці з Інститутом Рауля Валленберга (RWI) та Фундацією ...

Додано:
ALCU

офіс тренінг семінар онлайн вебінар
Спільна ініціатива щодо посилення прав українських ВПО та біженців через правопросвіту

Спільна ініціатива щодо посилення прав українських ВПО та біженців через правопросвіту 

Асоціація юридичних клінік України (ALCU) у співпраці з Інститутом Рауля Валленберга (RWI) та Фундацією польських юридичних клінік (PLCF) розпочинають спільний проєкт “Посилення прав українських ВПО та біженців через правопросвіту”. Ця ініціатива, яка фінансується Радою міністрів Північних країн, має істотно вплинути на життя українських внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та біженців у Швеції, Польщі та Україні.

Шведські проєкти_ФЬ-14

Проєкт реалізовуватиметься з вересня 2023 року по жовтень 2024 року. Його основною метою є підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС) в Україні, Польщі та Швеції, які надають правову допомогу українським ВПО та біженцям. Зосереджуючись на правопросвіті, проєкт спрямований на посилення спроможності та можливостей співпраці ОГС в Україні, Польщі та Швеції у сфері надання інформації українським ВПО та біженцям. Таким чином, проєкт має на меті сприяти посиленню захисту прав українських ВПО та біженців, що, у свою чергу, матиме позитивний вплив на їх соціальну згуртованість та інтеграцію як в Україні, так і в країнах переміщення.

З метою підвищення спроможності місцевих ОГС проєкт передбачає такі заходи:

  • Визначення ключових організацій у сфері правопросвіти, які працюють з українськими ВПО та біженцями в країнах-партнерах (вересень-грудень 2023 р.) та онлайновий воркшоп для обговорення результатів (лютий 2024 р.).
  • Воркшоп у Польщі щодо найкращих практик у сфері правопросвіти та інформування біженців та ВПО про їхні права (квітень 2024 р.).
  • Онлайновий воркшоп із розробки сталих платформ для навчання, співпраці та обміну досвідом щодо прав біженців та ВПО. Особливу увагу буде приділено інтерсекційності та застосуванню підходу, що ґрунтується на правах людини (вересень 2024 р.)
  • Підготовка звіту, що міститиме передові практики та рекомендації для поширення серед зацікавлених сторін.

Зміцнюючи систему захисту прав українських ВПО та біженців, цей проєкт прагне позитивно вплинути на соціальну згуртованість та інтеграцію як в Україні, так і в країнах, де перебувають переміщені українці. Ми віримо, що поінформовані спільноти є запорукою побудови та розвитку справедливого суспільства.

Про організації:

Рада міністрів Північних країн

Рада міністрів Північних країн – офіційний орган міжурядової співпраці у Північному регіоні (Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія, Швеція, а також Фарерські острови, Гренландія, Аландські острови). Її основне завдання – пошук та реалізація рішень у тих сферах, де Північні країни можуть досягти більше разом, ніж працюючи самостійно. Візія премʼєр-міністрів Північних країн полягає в тому, що до 2030 року Північний регіон стане найбільш сталим та обʼєднаним регіоном у світі. Співпраці в межах Ради міністрів Північних країн повинна слугувати цій меті.

Асоціація юридичних клінік України (АЮКУ):

Громадська організація, діяльність якої спрямована на розвиток юридичної клінічної освіти та розбудову мережі юридичних клінік. Сьогодні Асоціація об’єднує понад 55 кращих юридичних клінік України. Місією Асоціації юридичних клінік України є забезпечення функціонування якісних юридичних клінік в системі вищої юридичної освіти України. Юридичний клінічний рух забезпечує системну підготовку юристів, готових до практичної професійної діяльності, тим самим сприяючи утвердженню в українському суспільстві верховенства права, доступу до правосуддя та підвищення рівня правової культури. 

Інститут Рауля Валленберга (RWI):

Дослідницька та академічна установа, яка працює над просуванням прав людини через знання. З 1984 року його місія полягає у сприянні поширенню загальної поваги до прав людини та гуманітарного права. RWI проводить міждисциплінарні дослідження прав людини, надає академічну освіту, підтримку та консультації. Інститут названо на честь Рауля Валленберга, шведського дипломата, який врятував десятки тисяч євреїв та інших людей, які були в небезпеці в Угорщині наприкінці Другої світової війни.

Фундація польських юридичних клінік (PLCF):

Заснована в 2002 році, Польська фундація юридичних клінік є лідером розширення правових можливостей, обʼєднуючи мережу з 25 юридичних клінік Польщі. Місія PLCF полягає в наданні безкоштовних юридичних консультацій найслабшим соціальним групам, включаючи безробітних, бездомних, пенсіонерів і жертв злочинів, посилюючи при цьому освіту студентів-юристів через практичний досвід. Окрім юридичної допомоги, PLCF активно сприяє безоплатній співпраці серед юристів, сприяючи розвитку культури соціальної відповідальності.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я