«Споріднене тепло» об’єднує молодь Рожищенської громади

Молодь повинна об'єднуватись, аби досягати своїх цілей та доносити думку до місцевої влади. У цьому переконана жителька міста Рожище Світлана Поліщук. Дівчина постійно брала участь у різних ...

Рожище
«Споріднене тепло» об’єднує молодь Рожищенської громади

Молодь повинна об’єднуватись, аби досягати своїх цілей та доносити думку до місцевої влади. У цьому переконана жителька міста Рожище Світлана Поліщук. Дівчина постійно брала участь у різних активностях та проєктах, зокрема, минулоріч була координаторкою масштабного проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області.  Восени минулого року, зрозумівши, що треба гуртуватися, особливо в час повномасштабного вторгненн, вона разом із двома однодумцями створила громадську організацію «Споріднене тепло». 

Одразу ж після реєстрації команда взялася за втілення масштабного проєкту – створення в громаді молодіжного центру, який би дав можливість проводити цікаві заходи та став тією точкою, яка об’єднала б місцевих активних жителів.

«У нас був молодіжний простір, але в нас не було молодіжного центру. У рамках Програма USAID “Мріємо та діємо”/UNITY: Мріємо та діємо нам допомогли повністю облаштувати приміщення в будинку просвіти, причому з нормами для людей з інвалідністю, тобто, інклюзивно розвинений молодіжний центр, а також завести в громаду п’ять програм для молоді», – розповідає засновниця ГО «Споріднене тепло» Світлана Поліщук. 

Вже на цьому етапі активісти почали налагоджувати діалог із владою громади, адже питань було чимало. Міський голова Рожища В’ячеслав Поліщук називає ці стосунки «максимально діловими». Тобто, молодь звертається за консультацією або матеріальним сприяння  – і їй чітко дають відповідь та пояснюють, як можна реалізувати ту чи іншу ініціативу.

«Я зрозумів одну таку річ: треба мінімізувати втручання в процеси і давати можливість працювати самим, проявляти ініціативу.  Наше ж завдання – не заважати, а бути надійним партнером. Коли молодь звертається – пояснюємо. Просять допомоги – допомагаємо. Просять не заважати – стараємося не заважати. На сьогодні вони довели, що можуть творити, робити та втілювати в життя свої ідеї», – переконаний В’ячеслав Поліщук.

 

Побачивши бажання молоді зрозуміти, як працює місцеве самоврядування, Рожищенська міська рада взяла участь у програмі стажування молоді від за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Долучилися до програми шестеро жителів громади. Протягом десяти днів вони переймали досвід та знання від посадовців, аби потім використати набуті навички на практиці. В’ячеслав Поліщук зізнається, що був приємно здивований зацікавленістю стажерів.

«Відверто скажу, мені як міському голові було цікаво, як молодь реагуватиме та які питання ставитиме. Бо в якийсь період я зрозумів, що ми з ними спілкуємось на різних мовах. Хоча ми висвітлюємо, роз’яснюємо суть нашої роботи, але не вникнувши глибше, іноді важко її зрозуміти. Тому мені здається, цим стажуванням і отриманою інформацією учасники залишилися дуже задоволені», – зазначив міський голова.

Об’єднавшись у одну громадську організацією, налагодивши тісну співпрацю з комунальним молодіжним центром та озброївшись новими знаннями, втілювати ідеї у життя стало значно простіше. За останній рік у Рожищі провели чимало заходів різного спрямування. Більшість із них мали волонтерське спрямування: учасники готували смаколики для захисників, виготовляли окопні свічки та збирали гроші на благодійних заходах. Міськрада ж на цьому етапі допомагала різними способами, до прикладу, поширюючи анонси, порадами куди краще спрямувати допомогу, або ж елементарно надаючи приміщення для заходів. 

«Наприклад, нам потрібно провести захід у спортшколі. Ми звертаємось до міськради, питаємо, чи можна і коли. Завжди нам кажуть «можна» і всіляко сприяють. Співпраця у нас пряма і відкрита», – каже співзасновник ГО «Споріднене Тепло» Денис Петручик

«От була толока, наприклад, нам потрібно було вивезти з місця назбиране сміття. Приїхали працівники комунальної служби та допомогли нам це зробили. Ми попередньо з ними переговорили і домовились», – наводить ще один приклад владно-громадської синергії Світлана Поліщук. 

На таку ж відкриту та активну співпрацю учасники громадської організації сподіваються й далі. Тим паче, що попереду в них новий масштабний проєкт з бюджетом у 25 тисяч доларів – впровадження у громаді програми для молоді за п’ятьма напрямками. Брати на себе відповідальність, в тому числі й фінансову, активісти не бояться, бо за рік набрались чимало досвіду і впевнені, що завдяки цьому зможуть ефективно виконати поставлені цілі. 

 

Цей матеріал створено ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та стало можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього проєкту/заходу/публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї

Запущено інформаційну платформу "Повертайся додому"