Психосоціальний/а асистент/ка
ЗАВЕРШЕНО
Опис роботи
Посада: Психосоціальний/а асистент/ка
Занятість: 40 робочих годин на тиждень
Розташування: Київ, Україна (можливі поїздки в межах України)
Період: Січень 2024 р., на 6 місяців з можливістю продовження
Підпорядкування: Програмна менеджерка Фонду Муквеге в Україні
Технічна підзвітність: Тренер(ка) з психосоціальної підтримки Фонду Муквеге
Вступ
Фонд доктора Деніса Муквеге (Фонд Mуквеге) шукає високомотивовану, співчутливу та цілеспрямовану людину на посаду психосоціально(го)ї асистент(а)ки у новостворену команду в Києві, Україна. Обов’язковою умовою для цієї посади є вільне володіння українською мовою.
Психосоціальний/а асистент/ка (ПА) безпосередньо працюватиме з постраждалими від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК). Асистент/ка відповідатиме за забезпечення надання постраждалим першої психологічної допомоги, перенаправлення до надавачiв різних послуг та супровід постраждалих протягом усього шляху надання допомоги та послуг (в Києві та Київській області), щоб забезпечити єдиний підхід до якісної, холістичної допомоги, орієнтованої на постраждалих вiд СНПК.
Це чудова можливість для кандидатів/ок зі значним досвідом у наданні психосоціальної допомоги та підтримки (особливо тим, хто пережив сексуальне та ґендерно зумовлене насильство) та глибокі знання із застосування основних принципів надання такої допомоги, зокрема принципу конфіденційності.
Психосоціальний/а асистент/ка Фонду Муквеге зобов’язані дотримуватись стандартів етики, безпеки та захисту, які є чинними у Фонді Муквеге по всьому світі.
Це чудова можливість приєднатися до зростаючої та динамічної організації, яка працює задля підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Про нас
Фонд доктора Деніса Муквеге — це міжнародна правозахисна організація, яка співпрацює з постраждлими від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом у всьому світі.
Заснований у 2016 році, зі штаб-квартирою в Гаазі, Фонд Муквеге підтримує вимоги постраждалих щодо світу, де сексуальне насильство як зброя війни більше не допускається, а має наслідки як для окремих злочинців, так і для держав. Ми працюємо заради майбутнього, де постраждалі отримують холістичну допомогу та компенсацію, необхідні для того, щоб відбудувати своє життя. Ми створюємо можливості для постраждалих висловлюватись і бути почутими, організовуватися для впровадження змін, впливу на політику та для вимоги справедливості й підзвітності. Дізнайтесь більше на сайті www.mukwegefoundation.org.
Бекграунд
Фонд Mуквеге працює в Україні з 2019 року. Він тісно співпрацює зі своїми партнерами Східноукраїнським центром громадських ініціатив (СЦГI) та українським підрозділом Глобальної мережі жертв і постраждих від сексуального насильства під час війни, громадською організацією SEMA Україна. З початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року Фонд посилив підтримку мережи SEMA Україна, у наданні невідкладної допомоги нововиявленим постраждалим, а також у підтримці інформаційно-просвітницьких та адвокаційних зусиль.
В рамках меморандуму про взаєморозуміння з урядом України, підписаного в липні 2022 року, ми також працюємо з різними відповідними державними органами та громадськими організаціями для посилення холістичного реагування на сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, в Україні, включаючи доступ до якісної, холістичної, травмо-інформованої допомоги, орієнтованої на постраждалих.
Короткий опис роботи
Психосоціальний/а асистент/ка займатиметься перенаправленням постраждалих від СНПК у Києві та Київській області та відповідатиме за їх підтримку у отриманні різних видів допомоги та послуг. Очікується, що вони будуть регулярно займатися перенаправлення, встановлювати та підтримувати зв’язок з постраждалими, сприяти контактам і перенаправленням між організаціями та постачальниками послуг, а також супроводжувати постраждалих на шляху отримання різних видів допомоги, відповідно до універсального підходу Panzi з холістичної допомоги.
Психосоціальний/а асистент/ка (ПА) підпорядковуватиметься програмній менеджерці Фонду Муквеге в Україні та отримає підготовку, а також постійну супервізію та технічну підтримку від відповідних спеціалісток/ів Фонду Муквеге. ПА братиме участь у навчальних, тренінгових та моніторингових заходах, які відбуватимуться в межах Програми Фонду Муквеге в Україні.
ПА працюватиме у тісній співпраці з представницями ГО СEMA Україна задля забезпечення орієнтованого на постраждалих підходу в роботі.
ПА також підтримуватиме адаптацію та навчання інших фахівців і фахівчинь з психосоціальної підтримки та допомоги.
Основні обов’язки та завдання психосоціально(го)ї асистент(а)ки
1. Політики, директиви та процедури Фонду Муквеге
- Дотримуватися кодексу поведінки, політики доброчесності та будь-якої іншої політики, яка є чинною у Фонді Муквеге.
- Активно просувати стандарти запобігання сексуальній експлуатації та насильству (PSEA) у своєму робочому середовищі.
- Сприяти створенню позитивного іміджу та загальної довіри до організації, зокрема через дотримання кодексу поведінки, етики, цінностей і поглядів внутрішніх і зовнішніх стейкхолдерів.
2. Планування діяльності
- Під керівництвом програмної менеджерки в Україні брати участь у плануванні та підготовці проектної діяльності за релевантними напрямами;
- Готувати двотижневі робочі плани для затвердження програмною менеджеркою;
- Впроваджувати індивідуальні плани допомоги постраждалим відповідно до критеріїв проекту;
- Очолити процес постійного картування та оновлення постачальників послуг для постраждалих вiд СНПК.
3. Реалізація проекту
- Діяти як контактна особа для постраждалих від СНПК у Києві та Київській області; отримувати звернення та координувати перенаправлення; підтримувати постійний зв’язок з державними службами, ОГС та іншими організаціями, що надають допомогу постраждалим, зокрема, медичними установами, психологами, соціальними службами, поліцією, організаціями, що надають правову допомогу, з метою забезпечення спільної “точки входу” до системи допомоги постраждалим та полегшення перенаправлення їх між різними службами та надавачами послуг;
- Забезпечувати всебічну і холістичну оцінку потреб постраждалих;
- Забезпечувати надання постраждалим від СНПК інформації, необхідної для здійснення ними свідомого вибору на шляху отримання холістичної допомоги;
- У співпраці з кейс-менеджерами інших організацій забезпечити перенаправлення постраждалих, направлених до Фонду Муквеге, до інших відповідних служб надання допомоги;
- Здійснювати фізичний супровід постраждалих в рамках отримання допомоги, щоб полегшити пошук і доступ до допомоги, та підтримку постраждалих;
- Надавати першу психосоціальну підтримку постраждалим наряду з наданням іншої допомоги: індивідуально чи в групі;
- Співпрацювати з іншими колегами з Фонду Mуквеге щодо обміну інформацією з громадою та сприяти тому, щоб програми Фонду Муквеге відповідали мінливим потребам громад.
4. Звітування
- Складання звітів про різноманітні заходи, проведені з постраждалими;
- Ведення детальних та конфіденційних записів відповідно до загальновизнаної передової практики.
Профіль і кваліфікація
- Кандидат(ка) має ступінь бакалавра або магістра в галузі соціальної роботи, психології або сестринської справи;
- Розглядатимуться також і кандидати без формальної кваліфікації, але з досвідом роботи в ролі піклувальника, ведення кейсів або безпосередньої роботи з постраждалими від насильства;
- Перевагою є розуміння психосоціальних підходів, включаючи першу психологічну допомогу та підхід, орієнтований на постраждалих;
- Перевагою є досвід безпосередньої роботи з постраждалими від сексуального та гендерно-зумовленого насильства;
- Має бути готов(им)ою до гнучкого робочого часу та місця розташування;
- Має здатність створювати професійні контакти на розвивати робочі стосунки з різними надавачами послуг;
- Вміє писати звіти про діяльність;
- Володіє програмним забезпеченням Microsoft Office;
- Гнучкість, незалежність, надійність і відданість цілям Фонду;
- Високі етичні стандарти поведінки, розсудливість, повага до інших, дипломатичні здібності, конфіденційність та увага до деталей;
- Гарне володіння англійською мовою є бажаним, але не є обов’язковим;
- Для цієї посади потрібне громадянство України.
Ця посада базується переважно у Києві, Україна, іноді з можливим виїздом в інші області. Кандидат(к)и, які проживають в інших містах України, також можуть подати заявку, але вони мають розуміти, що переїзд до Києва є обов’язковою умовою. Фонд Mуквеге не покриває витрати на проїзд або переїзд до Києва, але поїздки всередині країни за межами Києва будуть оплачені.
Різноманітність
Фонд Муквеге — це міжнародна правозахисна організація з різноманітною міжнародною командою та головним офісом у Нідерландах.
Як Фонд Муквеге, ми віримо в цінність різноманітної (лідерської) команди. Ми вважаємо істотно важливим для нашої роботи різноманітне, справедливе та інклюзивне робоче місце. Ми вітаємо людей будь-якого походження, національності, культури та досвіду. Ми вважатимемо плюсом, якщо кандидат(ка) привнесе різноманітність в нашу команду.
Що ми пропонуємо
- Контракт консультанта на 6 місяців з можливістю продовження, з 40 робочими годинами на тиждень, з можливою періодичною роботою ввечері та у вихідні дні. Кількість годин гнучка, у залежності від навичок і досвіду, інтересів і доступності обрано(го)ї кандидат(а)ки.
- Місячна заробітна плата 1,000-1,500 євро до вирахування податків (на основі 40 робочих годин на тиждень), залежно від досвіду.
- Тренінги та навчання на робочому місці.
Як подавати заявку
Будь ласка, надішліть свій супровідний лист та резюме до 10 грудня 2023 року до 23:59 за центральноєвропейським часом пані Брінн Кемпбелл, офіс-менеджерці та спеціалістці з персоналу, на електронну адресу [email protected] у темі «Заявка: Київ психосоціальн(ий)а асистент(ка)». Заявки приймаються українською або англійською мовами.
Ми проводимо співбесіди з кандидат(к)ами на постійній основі та закриємо вакансію до зазначеного терміну, якщо потрібн(ого)у кандидат(а)ку буде визначено. Тож ми рекомендуємо подати заявку якнайшвидше.
Дата початку: якнайшвидше, за погодженням з обран(им)ою кандидат(ом)ою.